Kamera FullHD do 3500 zł.

pawkopl

New member
Witam,
mam zamiar kupić kamerę FullHd do ok. 3500 zł.
Firma mnie zbytnio nie interesuje, lecz też nie chcę żeby to było jakieś Szimiruwiru :D.
Najbardziej liczy się dla mnie jakość obrazu.
Czy jest kamera (w tej cenie, oczywiście) która nagrywa w formacie 1920x1080 ale bez przeplotu?
Obojętne mi jest czy będzie nagrywać na Dvd, dysku twardym czy kartach pamięci...
Ważne żeby się nie psuło :)
Film będę poddawać obróbce na komputerze, lecz format mnie też nie obchodzi (czy AVCHD czy MPEG), bo komputer mam mocny :)
Nagrywać będę powiedzmy 60% na zewnątrz 40% wewnątrz budynków.
Proszę pomóżcie mi, ponieważ obecnie na rynku jest tyle tego sprzętu, że idzie zgłupieć.
Wszelkie pytania mile widziane :)
 

bemx2k

New member
Na poczatek polookaj po stronach z Rankingami
http://www.camcorderinfo.com/ratings.php
http://www.trustedreviews.com/camcorders/
Sam mozesz znalez dziesiatki testow , ogolnie w wiekszosci
kamer do 3,5tys zl prowadzi Canon , zaraz za nim Sony i Panas
Sam zanim wybralem moja kamere zbieralem informacje ,czytalem testy
recenzje przez prawie 2 miesiace !!! jako ze w wiekszosci prowadzil Canon wiec wybralem co mam .

Jezeli nie obawiasz sie troche przestazalych kaset HDV to polecic moge wspanialego Canon HV30 , to wzor dla innych kamer tego segmentu
az zal z e nie zapodali tak dobrych matryc Cmos do nowej seri camcorderow .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"Czy jest kamera (w tej cenie, oczywiście) która nagrywa w formacie 1920x1080 ale bez przeplotu?"

no, ale kolega prosi jakies info, a Ty mu podajesz stara spiewke, te strony czasem sa o kant d...

co do przeplotu to chyba nie ma takiej, ktora by nagrywala bez

co do testow co kolega tutaj podal, to od dawna sony, canon, a ktory wybrac to mysle ze lepiej miec dwie w dloni i brac ktora bardziej sie podoba.
 

bemx2k

New member
Seba_Fan

Stara spiewke to moze ty pociskasz ,
Ja probowalem kolege namowic do po-myslenia zanim cos wybierze
co do tych 2 servisow ktore podalem to tylko skrawek calosci
w 8/10 testow Canon wypada lepiej niz konkurencja
mowa oczywiscie o testach z tego roku kamer AVCHD .

Nagrywanie progresywne ( bez Przeplotu ) zapewnia Canon HF10/HF100 HF11/HG20 tryb PF25 .


Jak mozna proponowac wybor kamery
cytat: Ktora bardziej sie podoba :) ??
drogi kolego' ,to nie kiecka czy buciki ,to dosc zaawansowany technicznie sprzet i niestety trzeba troche wzbogacic swoja wiedze w temacie zanim sie cos zasugeruje .
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"bemx2k"

zawsze u Ciebie tylko canon, z tego co widze, ja uwazam ze nie ma wielkiej roznicy miedzy sony a canon i jakbym mial kupic wybieralbym ktora mi sie podoba bardziej, co do zaawanasowanej techniki bez przesady dla mnie to te kamery powinny miec w tych czasach cos wiecej niz maja, wiec dlatego co jakis czas robia nowa wersje, ale jakos nie robia duzo lepszych niz by mogli
 

bemx2k

New member
Seba_Fan

Zgodzam sie w 99% ze dla przykladu roznice w ocenach pomiedzy
np Canonem HG20 i Sony SR11E sa niewielkie ,w obrazie wielu ludzi wogole nie zauwazy roznic ! ! ! tyle ze tysiace ludzi owe roznice zauwaza
a posrod nich parunastu redaktorow
roznego rodzaju magazynow i servisow .
Dla mas moze byc rownie dobrze SR11E jak i HG20 .
Jak by Sony SR11E miala gniazdo pamieci SDHC to pewniakiem w ocenach wielu servisow dostala by extra pare pkt i tym samym zblizyla sie do HG20 a tak greedy Sony targa kase na drogich kartach pamieci .

Co do nowych modeli i pogrywania z nam i uzytkownikami
wiadomo ze to celowa zagrywka , nie moga wypuscic na rynek popularnych kamer zbyt dobrej kamery , bo wtedy zblizyliby sie do kamer polprofesionalnych kosztujacych minimum 3x tyle
dla przykladu niech byz zostawili CMOSa z HV30 i wpakowali go do HF11/HG20 dodali ciut lepsze szklo
i sprzedawali w cenie HG21 ,ta kamera byla by poprostu za dobra jak na swoja klase cenowa gwaranatowala by
jakosc video zblizona do modeli XL/XH
 

slimak

New member
Bez reklam
Wszystkie nowe Canony i Panasonici mają 1920x1080/25p, a jak chcesz 1920x1080/50p to Sanyo HD1010 ;-)

Ups pomyłka :-(
Sanyo
1920x1080/60i
1280 × 720/60p
 
Ostatnia edycja:
Do góry