kamera do EX520 Skype

chuckd

New member
Witam

Chcialem ostatnio wyprobowac dzialanie Skype w EX520 (niby na komputerze wygodniej, ale jak jest to chcialem sprawdzic). Niestety okazalo sie, ze kamera internetowa USB "byle jaka" nie dziala- telewizor wyswietla komunikat, ze sprzet nie jest obslugiwany. No dobra, niech bedzie... Wzialem wiec kamere od playstation, ktora nazywa sie playstation eye (jest tylko jedna, ale dla uscislenia faktow...)- jest to oryginalny i oficjalny (kocham te opisy) produkt sony, wcale nie tani jak na swoje mozliwosci i okazalo sie, ze po podpieciu do tv swieci sie dioda gotowosci na kamerze, ale Skype sie nie uruchamia, tak jakby kamera tez nie byla obslugiwana... WTF?! Czare goryczy przepelnia fakt, ze kiedy podlaczam kamere do tv pojawia sie jakis komunikat na tv, ale wyswietlany jest przez ulamek sekundy, tak ze nie sposob odczytac wiecej niz 2-3 liter. Nie mam pojecia o co chodzi, bo nie moge odczytac komunikatu, a frustracja rosnie... Czy ktos z forumowiczow ma ten model tv i probowal podlaczac kamere playstation eye? Moze u kogos pojawia sie ten komunikat na dluzej i moglby go odczytac? Moze trzeba ja jakos zaktywowac, nie wiem...? Moze aktualizacja firmware'u? A moze to po prostu "polityka producenta"?

Z gory dzieki za odpowiedz
 
Polityka producentów (Sony, ale także Samsung i Panasonic) polega (przynajmniej aktualnie) na konieczności zastosowania kamer dedykowanych do ich telewizorów.
W przpadku Sony jest to CMUBR100
patrz np. na Ceneo - SONY CMU-BR100 - Ceneo.pl

Raczej dobre opinie, powodzenia
 
Do góry