Kalibracja 46HX800

doniu79

New member
Witam mam pytanie jakie macie ustawienia obrazu w swoich 46HX800 dziwi mnie ze w watku samsunga sa opisane natomiast dla soniaka nie ma nic.
Pozdrawiam
 

dzidaj

New member
Witam!
Ja wziąłem ustawienia z tej strony flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1281011605
Tv gra naprawdę ładnie, choć nie próbowałem jeszcze innych ustawień, ale z tego co wyczytałem, dają one najlepszy wynik w tym teście. Jeżeli ktoś ma inne ciekawe ustawienia z chęcią je wypróbuję :) Pozdrawiam
 

doniu79

New member
dzidaj

To sa ustawienia do 40HX800 nie wiem czy ma znaczenie wielkosc matrycy przy ustawianiu ale chyba tak w kazdym razie dziekuje za udzielenie odpowiedzi.Pozdrawiam
 

NickSon

Member
ehh dolaczylem do nieszcesliwych posiadaczy HX800 nie wiem na co liczylem wkopalem sie w to samo g... co z Samsung 46c8000 to sa 2 najbardziej syfne modele pod wzgledem kątów widzenia na rynku. Te urzadzenia nie powinny sie nazywac telewizorami tylko urzadzeniami do jednoosobowego oglądania telewizji na wprost. Powinni do nich dodawać taka duza długą rure i siedzisko najlepiej to wszystko zmontowac w całość... Żenujące to jest dla mnie jak moża oferowac taki tv w tej klasie rozumiem LCD jest ulomne ale bez pzesady.
Po co ten tv kalibrowac usiadziesz niecaly metr od osi i wszystko sie rozjezdza. Zabawne jest że testerzy gazetowi czy internetowi rozpisuja sie o niuansach w krzywych lini rgb itp pisza jeszcze ze np aktywny kontrast czy inne ulepszacze zmianiają np kolory czy inne parametry a to w porownaniu z tym co sie dzieje z obrazem gdy nie siedzisz w osi to jest pikuś Dla mnie te dwa modele to wysoce specyficzne twory. Co z tego ze sa niezłe na wprost...
Szczerze to w HX800 nie ma za bardzo co kalibrowac. Ustawaisz na cieply2 czy 1 i ogladasz :)
Ja np preferuje ciemny obraz nie lubie "szarosci w powietrzu" jak to niektórzy robia żeby nie tracic szczegołów w okolicy czerni wiec ustawiam jasnosc na niski poziom np podswietlenie 4 kontrast 80-90 i jasnosc tylko okolice 45 ustawienie na 50 jest dla mnie zdecydowanie za duzo. W sygnale cyfrowym HDMI dochodzi nam jeszcze odcien w strone czerwieni i zieleni u mnie w cyfrowym SD gęby ludzi są z deka za zielone więc lekko wchodze na pole czerwone
Na flatpanelsHD polecali gamme na +1 gdzies indziej czytałem ze -1 :p wiec zostawiam na zero
aaa i jeszce ostrosc tu to trzeba latac sygnał z Blueray i inne filmy HD to niema co przesadac gora 5 inaczej mozna uwydatnić ziarno czy bloki kompresji i pogorszyc sprawe
W obrazie SD łacznie z tym z tunerów "cyfrowych" z ostroscia mozna podjechać powyzej 10
Apropos ostrosci dzis znów doświadczyłem że sygnał analogowy z koncentryka kablówkowego jest lepszy od cyfrowego tej samej kablówki akurat u mnie tuner CISCO w UPC Jakis tam serial ustawienia ostrosci i cala reszta te same Na cyfrowym obraz mydło wlaczylem analogowy 2x ostrzejszy wyraźniejszy :)
Przykre ale nie jeden z nas przechodzi(zamawiajac tuner cyfrowy) niby na "lepsze" a dostaje gorsze :) (nie tyczy sie to kanałów HD) szybko to sie nie zmieni przynajmniej do momentu przejscia wszystkich stacji na prawdziwe HD.
Temat kalibracji to dość dyskusyjna sprawa oczywiscie mozna i warto zastosowac (moze nie w przypadku HX800 prędzej 900) w przypadku tv ze sredniej polki wystarcza wlasne spostrzezenia eksperymenty i artukuly w prasie czy necie. Profesjonalna kalibracja obrazu jest potrzebna na monitorach firm zajmujacych sie poligrafią dla wydawców czy profesjonalnych fotografików
Do ogladania SD czy gier to koniecznosci nie widze Jakosc obrazu SD co kanał inna posat ciepły tvn zimniejszy i teraz kto ma racje ?:) i jak sie ma do tego ta kalibracja
 

nonamed

New member
Powiedzcie mi koledzy taką rzecz... mam 40HX800 ... podpiętą Cyfrę po SCART i PS3 po HDMI .

Czy dla konsoli powinien wybrać scenę ''GRA'' czy to zapewnie optymalny motionflow etc. ??


I druga sprawa: jak zrobić żeby przy włączaniu telewizora od razu uruchamiał się na wejściu np. AV a nie TV... Można wybrać domyślne wejście uruchamiane przy starcie tv ?? Nie widzę nigdzie takiej funkcji ;/ Zarówno w EX500 i HX mam ten sam problem... : Start>wejście TV (szum bo nie mam anteny) i przełącza po chwili na AV :/ )

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mam pytanie jakie macie ustawienia obrazu w swoich 46HX800 dziwi mnie ze w watku samsunga sa opisane natomiast dla soniaka nie ma nic.
Pozdrawiam
witam nie tylko ciebie to dziwi bo albo bardzo malo ludzi ma ten model albo co jest dziwne ludzie nie chca sie udzielac tutaj na forum a szkoda bo to [pomaga innym i mozna sie wymieniac swoimi doswiadczeniami Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry