Kablówka & TV SAT , co wybrać

Gupik

New member
Mieszkam w w bloku, przez wiele lat byłem klientem i sponsorem kablówki [ Vectra ] ostatnio ten operator podnosi na potęgę Abonament [ teraz 69 zł za pełny pakiet platynowy ] w TVK Vectra tez jest możliwość podłączenia drugiego telewizora [ 100 zł dodatkowy dekoder + 10 zł miesięcznie dopłata do Abonamentu, i myślę żeby z niej zrezygnować i przejść do Cyfrowego Polsatu + multiroom, co waszym zdaniem bardziej się opłaca,
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli korzystasz tylko z telewizji w Vectrze to oferta pletform satelitarnych może by atrakcyjna. Zaletą Vectry są dobre promocje na pakiety np. aktualna platyna (z nagrywarką) + internet 8Mb za 89,90 zł, takiej oferty żadna satelita nie przebije.
 

Horhe Ortega

New member
W CP ten multiroom nie jest "pełny"-tzn. na dodatkowym masz tylko część programów.Kablówki mają najbogatszą ofertę.Czy w tej Vectrze nie idzie równolegle sygnał analogowy?
 

Gupik

New member
intenet mam w sieci [ po lanie ] więc nie chcę rezygnować [ zawcze to mniej różnych modemów ] , a może by tak zmienić pakiet z platynowego na złoty, i tutaj jeszcze ktoś pytał czy w Vectrze nie ma sygnału analogowego, to odpowiadam że jest, ale nie wszystkie programy są dostępne.
 

HILUX

New member
jeśli chodzi o jakość to raczej Satelita ... Kablówka jest po prostu wygodniejsza ... Ale zależy z jaką kablówką mamy do czynienia ... Jak miałem do wyboru tylko Multimedię ... to się nie zastanawiałem tylko w mrozie ustawiałem antenę i dziękowałem Panu, że balkon i ustawienie bloku mi na to pozwala. Nie patrzyłem na wygodę tej kablówki bo jakość RMBV mi nie wystarczała.

Ale podnietami internautów też nie ma co się sugerować w 100% ... ja jestem użytkownikiem N-ki od początku jej istnienia ... i jakość obrazu mi zupełnie wystarcza ... nawet jak miałem ustawioną jakość na około 15% podczas ustawiania ... to jakość obrazu była wyższa niż z kablówki multimedia - powaga.

Jednak oglądałem również Cyfrę+ i niczym wg. mnie nie ustępuje N-ce ... chyba, że zaczniemy jakoś wnikliwie porównywać pixele. Polsatu nie powiem, bo oglądałem zawsze na gównianych LCD sprzed kilku dobrych lat ( u znajomych )

Teraz dekoder oddałem rodzicom ponieważ przeprowadziłem się w inne miejsce ... i planuję wziąć kablówkę Vectra ... bo podobno jakość obrazu jest zadowalająca ( jedyne czego mi brakuje z złotym pakiecie to TVP HD ... ewentualnie FoxLife ). No i też ma u mnie znaczenie internet w pakiecie. Trochę szkoda, że taki średni dekoder jest w ofercie ... ( to jest chyba z Nki - chyba, że ma ciekawsze opcje )

Jeśli chodzi o Satelitę to jesteś z nią jakby bezpośrednio połączony ... Tzn. Sygnał od operatora mają wszyscy taki sam ... Kupujesz sobie talerz jaki chcesz ... konwerter ... Przewody jakości jakiej chcesz ... wiesz co masz ... w kablówce to nie ty decydujesz co za chińszczyzna prowadzi twój sygnał ... i co za tuman lub niechluj to wszystko instalował ... dlatego pewnie ( tak zakładam ) są takie rozbieżności w ocenie kablówki u różnych użytkowników.

W "N" wg mnie dekoder jest dość powolny ... kanały się wolno przełączają .. w porównaniu np. z dekoderami od cyfrowego Polsatu ( z tymi co akurat ja obcowałem ) ... jest też mniej przemyślany od polsatowskich rozwiązań ... podgląd kanałów bez opuszczania danego kanału ... organizowanie kanałów itp. to dla mnie ważne udogodnienia ... a ładna szata graficzna w N to tylko pierdoła i nie jest żadną zaletą. Dysk od dekodera PVR N jest zbyt głośny ... sprawdzone na kilku dekoderach PVR. Brak Polsatu w ofercie to nie jest zbyt duża wada ... ale jednak od święta coś tam się znajdzie ciekawego. Czyli mógłby się znaleźć na liście.
 
Do góry