Kablówka do kina domowego

Soultimer

New member
Witam! Szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć w tym temacie. Jak podłączyć kablówkę do kina domowego? Mam kabel antenowy podłączony do wejścia w telewizorze, kino poprzez wejście euro (mam tylko jedno w TV) i teraz nie wiem co dalej? :confused:

Mój zestaw to Samsung ht-x30.

Znalazłem tylko coś takiego:
Zeby podłączyć kino domowe do telewizora będzie potrzebny kabel z euro na 6xchinch(3 wejscia i 3 wyjścia). Do kina podłączamy te chinche z audio out(chyba że nie zadziała to audio in) do gniazda wejścia dzwięku w kinie a do telewizora podłączamy końcówke euro. Wtedy tylko w kinie przełączamy na aux i powinno wszystko chodzić. U mnie tak działa
Ale to chyba nie o to chodzi?
 

timbot

New member
Bez reklam
zalezy jakie masz wyjscie w tv. jesli masz audio out na dwoch cinchach (rca) (a raczej tak powinno byc) i wejscie w kinie na dwoch cinchach (a praktycznie na pewno masz) to kupujesz kabelek 2rca<->2rca i po sprawie
 

Soultimer

New member
Niestety, w telewizorze mam (stary Clatronic, na full hd przyjdzie mi jeszcze poczekać gdzieś tak do października / listopada) mam tylko wejście Euro i standardowe wejście antenowe. Próbowałem coś kombinować z magnetowidem i tunerem satelitarnym (bardzo mądrze - tuner sat do kablówki :rolleyes: ), ale też nie wyszło. Czyli muszę czekać na inny tivik?
 

timbot

New member
Bez reklam
nie, mozliwym jest, że na euro w tv masz wyjscie audio, ale nie przekonasz się dopóki nie sprawdzisz - żeby sie przekonać potrzebujesz taki kabelek jak w twoim pierwszym poscie, lub cos podobnego (np euro-> svidero i 2rca). Dopoki nie podlaczysz to sie nie przekonasz.
a w wideo nie maszy wyjscia audio 2rca? bardzo czesto jest.

dodano:
a nie masz wyjscia sluchawkowego w tv?? prowizorka, ale dzialać będzie do pazdziernika! kupujesz kabelek mini jack<->2rca i po problemie, sprawdzalem kiedys taki patent z tv crt, wiec bez obaw

generalnie - albo wyjcie audio w wideo, albo wyjscie sluchawkowe w tv
 
Ostatnia edycja:

Soultimer

New member
Ok, w takim razie spróbuję najpierw z takim kabelkiem jak piszesz [euro-> svideo i 2rca]. Niestety, nie mam wyjścia słuchawkowego w TV :???:. Ten kabelek to miałoby być coś takiego: [ h t t p://allegro.pl/item414774740_s_video_jack3_5_scart_3m_prolink_exclusive_f_vat.html?current_photo_path=? ] Nie mogę znaleźć z dwoma chinchami ;/
 

Soultimer

New member
Ok, nic nie szkodzi spróbować, gdybym kupował gdzieś w sklepie, można się umówić, że oddam gdyby nie działało. Dzięki za poradę. Czyli tak: svideo w video-out, te dwa rca w aux in 2 [audio] a scart do wejścia euro w tiviku, do tego normalnie podpięty kabel od kablówki w wejście antenowe i może będzie działać?
 

armi

New member
Bez reklam
jak masz magnetowid to spróbuj tak:
kabel antenowy -> wideo
kabel euro / wideo -> tv
kabel 2x rca / wideo -> kino
powinno być ok, tylko będziesz musiał przez tuner magnetowidu oglądać - tzn przełączać kanały/programy tv na wideo :)
 
Do góry