kable HDMI-OPTYCZNEczy mógłby mi ktoś doradzić czy warto kupować drogie kable HDMI i

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto kupować drogie kable HDMI i optyczne ,ponieważ czytałem że niby niema różnicy między drogim kablem a tanim?
i jeszcze jaki rozdzielacz do kabla optycznego bo muszę połączyć wzmacniacz z telewizorem i odtwarzaczem bluray...
 

redlum

New member
Bez reklam
Jesli to ma byc hdmi do tunera kablowku lub sat to bez sensu, zas juz na własnym przykładzie że przy źródle 1080p najtańsze kable HDMI (takie za 8 zl) nie wyrabiaja.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

JackS.

New member
Bez reklam
mam we wzmacniaczu optyczne i coaxialne ale telewizor i odtwarzacz nie ma....
To po co pytałeś o rozdzielacz do kabla optycznego, by połączyć wzmacniacz z telewizorem i odtwarzaczem bluray, skoro jak twierdzisz ani telewizor, ani odtwarzacz nie ma takich wyjść?

Może jednak i telewizor, i odtwarzacz mają wyjścia optyczne, a wzmacniacz ma i optyczne, i koaxialne? Jeśli tak, to łączysz blu-raya ze wzmacniaczem kablem optycznym, a do wyjścia SPDIF telewizora podłączasz konwerter optical-coaxial i kablem koaxialnym łączysz go z odpowiednim wejściem wzmacniacza. Zapominasz o jakichkolwiek rozdzielaczach, do których musiałbyś podchodzić przy każdej zmianie źródła dźwięku.
 
Ostatnia edycja:

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
To po co pytałeś o rozdzielacz do kabla optycznego, by połączyć wzmacniacz z telewizorem i odtwarzaczem bluray, skoro jak twierdzisz ani telewizor, ani odtwarzacz nie ma takich wyjść?

Może jednak i telewizor, i odtwarzacz mają wyjścia optyczne, a wzmacniacz ma i optyczne, i koaxialne? Jeśli tak, to łączysz blu-raya ze wzmacniaczem kablem optycznym, a do wyjścia SPDIF telewizora podłączasz konwerter optical-coaxial i kablem koaxialnym łączysz go z odpowiednim wejściem wzmacniacza. Zapominasz o jakichkolwiek rozdzielaczach, do których musiałbyś podchodzić przy każdej zmianie źródła dźwięku.
Dzięki za rade...
 
Do góry