Kable głośnikowe - Denon AVR-X2000 & Jamo 628 HCS + Sub 360

dawid.wuu

New member
Hey
zakupiłem już sprzęt, prezentuje się i gra naprawdę dobrze, ale nadal ich "związek" polega na miedzi pomieszanej z aluminium 2x2.5mm z bananem na końcu (do sprawdzenia, czy to w ogóle gra)

U mnie w mieście dostępne jest tylko niskobudżetowe okablowanie (to co wyżej), EWENTUALNIE pełna miedź 2x4mm za ok. 6.2 PLN'ów/metr.

Warto inwestować w kable pro-jakości przy sprzęcie za 5k ? Jak tak - gdzie takie dostanę i za ile/metr (może jakiś link ?) ? Czy może kabel miedziany o przekroju 4mm w zupełności wystarczy ?


Mam jeszcze pytanie odnośnie końcówek bananowych (takowe wejście zastosowane jest w Jamo) - aktualnie posiadam najzwyczajniejsze, plastikowe banany (1zł/szt) - czy to normalne, że wchodzą w otwór z dużym luzem a wyjąć można je lekko pociągając za kabel ? Może to kwestia tego, że postawiłem na niskie koszta i pozłacana końcówka za 4zł/szt bd już inaczej się prezentować ? Druga sprawa - warto w ogóle stosować te końcówki czy lepiej bezpośrednio wpiąć kabel ? Wiążą się z tym (ze stosowaniem końcówek) jakieś większe straty w dźwięku ?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i udzielone rady !
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Hey
zakupiłem już sprzęt, prezentuje się i gra naprawdę dobrze, ale nadal ich "związek" polega na miedzi pomieszanej z aluminium 2x2.5mm z bananem na końcu (do sprawdzenia, czy to w ogóle gra)

U mnie w mieście dostępne jest tylko niskobudżetowe okablowanie (to co wyżej), EWENTUALNIE pełna miedź 2x4mm za ok. 6.2 PLN'ów/metr.

Warto inwestować w kable pro-jakości przy sprzęcie za 5k ? Jak tak - gdzie takie dostanę i za ile/metr (może jakiś link ?) ? Czy może kabel miedziany o przekroju 4mm w zupełności wystarczy ?


Mam jeszcze pytanie odnośnie końcówek bananowych (takowe wejście zastosowane jest w Jamo) - aktualnie posiadam najzwyczajniejsze, plastikowe banany (1zł/szt) - czy to normalne, że wchodzą w otwór z dużym luzem a wyjąć można je lekko pociągając za kabel ? Może to kwestia tego, że postawiłem na niskie koszta i pozłacana końcówka za 4zł/szt bd już inaczej się prezentować ? Druga sprawa - warto w ogóle stosować te końcówki czy lepiej bezpośrednio wpiąć kabel ? Wiążą się z tym (ze stosowaniem końcówek) jakieś większe straty w dźwięku ?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i udzielone rady !

ja wymienilem grube miedziaki na Klotz Twinax i jest spory efekt a kable tanie na alledrogo. poszukaj sa rozne przekroje ja mam 2x2,5.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przy tego typu sprzęcie nie ma co szaleć z kablami. Uważam że wystarczy spokojnie porządny miedziak, bo i tak na Jamo różnic nie usłyszysz. Ja do stereo wymieniłem sobie kable na lepsze, a do KD mam nadal zwykłe za 3zł/m. Przekrój może być 2,5-4mm, bo też różnic nawet na cieńszym nie zauważysz. Co do wejść bananowych, to czy wyciągnąłeś zaślepki z terminali głośnikowych? Banany też są różne, jedne wchodzą lekko, a inne z lekkim oporem. Czy jest sens je stosować? Jeżeli nie przepinasz kabli, to uważam że są zbędne. Może przy odpowiedniej konfekcji miedź się nie będzie utleniać, ale można to też uzyskać poprzez zacynowanie samych końcówek. Zresztą przy takich kablach nie ma co cudować. A jeżeli chcesz już coś lepszego, to tak do max. 20zł/m. Podobno niezłe są Procab LS, Cordial CLS. Lepiej sobie kolumny podłącz w Bi-amp, to lepszy osiągniesz efekt niż po zmianie kabli.
 
Do góry