Kable głośnikowe Da Vinci

iluminatus

New member
Witam
Jak w temacie, czy Da Vinci to dobre kable głośnikowe

Planuję złączyć następujące sprzęty:
Pioneer VSX-1021 z głośnikami:
jamo.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=3811

i czy te kable są ok:
allegro.pl/kabel-glosnikowy-8-8mm-ofc-4x2-2-high-end-da-vinci-i2214089248.html
allegro.pl/kabel-glosnikowy-4-8mm-ofc-4x1-2-high-end-da-vinci-i2214089196.html

i jak tak, to jaki wystarczy 1,2 czy 2,2
A może coś innego lepszego w tej cenie ??
 

mrosi

Member
Da Vinci robi rewelacyjne przewody połączeniowe (CINCH, HDMI, COAXIAL, etc.), bo wygrywają w testach nawet z przewodami kosztującymi 1k i więcej. Co do przewodów głośnikowych - krótko mówiąc szału ni ma.
Proponuję, zgłoś się do blackninja, napisz jaki masz podpowie Ci jakie najlepiej przewody dobrać
 

iluminatus

New member
Dzięki za sugestię. A jeszcze sprzętu nie mam, wybieram na razie wszystkie elementy kina i wtedy będę chciał kupić hurtem naraz. Mam upatrzony ampli i zest. 5.1 jak podałem wyżej i teraz zaciąłem się na kablach :)
 

mrosi

Member
To napisz w sprawie całego sprzętu do blackninja. Przypuszczam, że zaoferuje Ci ten sam sprzęt w niższej cenie niż miałbyś kupić go u siebie.
 

iluminatus

New member
Da Vinci robi rewelacyjne przewody połączeniowe (CINCH, HDMI, COAXIAL, etc.), bo wygrywają w testach nawet z przewodami kosztującymi 1k i więcej. Co do przewodów głośnikowych - krótko mówiąc szału ni ma.
Proponuję, zgłoś się do blackninja, napisz jaki masz podpowie Ci jakie najlepiej przewody dobrać


Dzięki za sugestię, wczoraj przypadkowo znalazłem bardzo dobrą ofertę cenową na HDMI marki Da Vinci i zakupiłem. Pozostaje mi jednak cały czas dylemat jakie kable głośnikowe.

Nie wiem jakiej grubości kupić, i czy na kolumny 2x2,5 i puścić podwójnie czy lepiej 4x2,5. Czy na pozostałe głośniki też kabel 2,5 czy jakiś cieńszy np. 1,5. Czy też zupełnie inaczej ?
I druga sprawa jakiej firmy, jaki model. Od razu napiszę iż na kabel mogę przeznaczyć max. 10 zł/metr.

Bardzo będę wdzięczny za jakieś porady i wyjaśnienia w powyższych kwestiach
 
Do góry