Kabel od od anteny

donarcy

New member
Witam,
od roku mam cyfrowy polsat. Niedawno zakupiłem Nkę. Chciałem ją zainstalować w sypialni. Przyszedł dzis do mnie instalator ten co instalował mi Polsat. Zmienił konwerter na antenie na taki z dwoma wyjsciami na kabel. Poprowadził te kable do skrzynki rozdzielczej na stychu. Podłączył kabel od anteny do kabla doprowadzającego sygnał do pokoju. Podłączyliśmy telewizor i pokoja antena odbierała(tvp1,2, polsat,tv,tv4) Potem chcieliśmy podłączyc N i nie można było. Instalator powedzał mi iżkabel w ścianie przesyła tylko niskie czestotliwości a już przy wysokich jest zwarcie. Czy to możliwe, że to kabla winza czy instalator się nie zna? pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli na tym samym kablu odbiera Polsat to jakim cudem może byc uszkodzony kabel. Przecież w koncentryku jest jedna żyła + oplot. Wymień instalatora.
 

donarcy

New member
cyfrowy polsat nie odbiera, tylko antena zwykła na dachu, a juz satelita nie.
Chodzi o to cyz jest możliwe ze kabel przesyła tylko niskie czestotliwości, a wysokich nie?
pozdrawiam, dzieki
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Oj coś tu pokręciłeś przecież piszesz że zmienił ci konwenter na taki z dwoma wyjściami? Masz zeza tzn 2 konwentery w jednej obudowie na 2 satelity ?czy na jedną satelitę z 2 wyjściami na 2 tunery.Do zeza jest potrzebny diseq żeby podłączyć 2 satelity do jednego tunera jak tak to sprubuj go odłaczyc i puścic bezpośrednio tylko z jednej satelity.Jeżeli jednak miałeś cyfrowy polsat bo piszesz że tak to kabel jest dobry tylko albo diseq albo konwenter albo instalatora wymień.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Podpinam się pod temat "Kabel od od anteny". Czy jakość takiego antenowego kabla ma takie same znaczenie, jak to jest w kablach głośnikowych ? Jesli tak, to jakiego szukać ?
 
Do góry