kabel hdmi

michal cryer

New member
Koledzy mam pytanie ???
Epson tw 5000 ekran mattgrey kabel hdmi 15m.
Kupiłem kabel hdmi za 130 zł i świeci.
Czy jest sens inwestować w jakiś lepszy np za 700 zł lub więcej.
Czy będzie widać jakąś różnicę w obrazie????
A może skrętka????
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Masz jakieś zastrzeżenia do obrazu, wykluczając słabe źródło ?
Jeśli nie to po co przepłacać.
 

matee

New member
Jakbyś poszedł do sklepu z drogim okablowaniem, to tak cię nakręcą, że wyjdziesz z kablem droższym niż chciałeś kupić i zobaczysz różnice, których w rzeczywistości nie ma.

Dobrze, że trafiłeś najpierw tutaj :) będziesz miał więcej kasy na inne uciechy, niż odrobina miedzi w pięknej otoczce fizyczno-marketingowej.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Koledzy mam pytanie ???
Epson tw 5000 ekran mattgrey kabel hdmi 15m.
Kupiłem kabel hdmi za 130 zł i świeci.
Czy jest sens inwestować w jakiś lepszy np za 700 zł lub więcej.
Czy będzie widać jakąś różnicę w obrazie????
A może skrętka????

Kup nowy przewód tylko w wypadku jeśli:
- nie widzisz w ogóle obrazu ze źródła (szczególnie 1080p),
LUB
- widzisz jakieś szarawe piksele wesoło mrugające z losowo wybranych miejsc w obrazie,
LUB
- obraz jest MOCNO zniekształcony (sygnał cyfrowy ma to do siebie, że wytrzymuje przekłamania do pewnego momentu BEZ utraty jakości, za to po przekroczeniu tego punktu utrata jakości jest DRAMATYCZNA).
 

marlon80

Member
nie musi być wcale drogi, ważne żeby był gruby(czyli dobre ekranowanie)

drogie kable cyfrowe typu hdmi wszelkiej maści to nabijanie ludzi w butelkę

kabel ze szmaragdowymi końcówkami albo z kryształami swarovskiego za1500zł gwarantujący super hiper mega jakość pewnie niedługo wymyślą
 

michal cryer

New member
koledzy dzięki za info widzę że jednak nie ma sensu inwestować. Obraz świeci dobrze bez zniekształceń i zakłóceń czyli tak ma być :) Bałem się że odległość kabla 15 m to będzie masakra ale podpinałem kabel krótszy i nie było różnicy a jak nie ma różnicy to ...... wiadomo o co chodzi :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
koledzy dzięki za info widzę że jednak nie ma sensu inwestować. Obraz świeci dobrze bez zniekształceń i zakłóceń czyli tak ma być :) Bałem się że odległość kabla 15 m to będzie masakra ale podpinałem kabel krótszy i nie było różnicy a jak nie ma różnicy to ...... wiadomo o co chodzi :)
Z jakim źródłem sygnału robiłeś to sprawdzenie?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Z nki tvp hd a ma to jakieś znaczenie???
Ma o tyle, że jak na razie sprawdziłeś tylko czy ten kabel pracuje w trybach do 1080i50. Oczywiście jeśli nie masz zamiaru nigdy zmieniać dekodera, to możesz uznać, że kabel jest OK. Nie zdziw się jednak gdy podłączysz jakieś urządzenie pracujące w 1080p60 i obraz się nie pojawi, lub będzie zakłócony. Wymagania dla kabla pracującego w 1080p60 są dwa razy wyższe niż dla kabla., który ma działać maksymalnie w 1080i50. A jeszcze dwa razy wyższe są dla kabli, którymi chciałbyś kiedyś przesyłać coś w 3D (Full) lub z załączoną funkcją deep color.
 
Ostatnia edycja:

michal cryer

New member
podłączyłem też konsolę ps 3 i na początku nie chciał wyświetlać ale po kilku próbach ruszył. Może konsola coś zmieniła ale wyświetla tryb 1920 x 1080 około 60hz
 
Do góry