Kabel HDMI-DVI problem z rozdzieczością 1280x1024

verbi

New member
Witam

Na monitorze mam ustawioną rozdzielczość 1280x1024 i przy klonowaniu obrazu kablem HDMI-DVI do TV LCD obraz jest tragiczny (widoczne na zdjęciach) a jeśli ustawię rozdzielczość 1280x720 to obraz na TV jest idealny ale znowu obraz na monitorze jest strasznie pionowo rozciągnięty.:( Przeinstalowałem już sterowniki karty graficznej i nic to nie pomogło:( Może wie ktoś w czym leży problem? błagam o pomoc!
 

Attachments

  • 22042009078.jpg
    22042009078.jpg
    119,6 KB · Wyś: 105
  • 22042009082.jpg
    22042009082.jpg
    129,3 KB · Wyś: 174

verbi

New member
Udało mi się metodą prób i błędów usunąć te szumy i ustawiona jest rozdzielczość 1280x1024 na monitorze i TV tylko że na TV trzeba przewijać obraz góra dół. Da się coś z tym zrobić żeby obraz był wyświetlany po całości bez przewijania??
 

ivf

New member
musisz uzyskać dwie różne rozdzielczości - inna jest dla TV, inna dla monitora. w trybie klonowania nie będzie to możliwe, użyj pojedynczego wyświetlacza lub trybu dual view
 

verbi

New member
Ale jak podłączę komputer do gniazda VGA w Tv to wszystko jest ok przy tej rozdzielczości i zdecydowałem że tak zrobie tylko muszę kupić przejściówki HDMI>DVI i DVI>VGA i nie wiem czy to zadziała ale myślę że tak, co o tym sądzicie??
 

ivf

New member
takie połączenie nie zadziała.
zastanów się czy na pewno potrzebujesz klonowania.. naprawdę nie wystarczy tryb dual view? klonowanie powiązanie z odtwarzaniem filmów i tak jest w nvidii zepsute od czasów serii 6xxx. wszystko zależy do czego chce się używac TV, dual view też ma swoje wady..
 
Do góry