Kabel głośnikowy do 10zł za metr

MR_WHITE

New member
Jak w temacie

Sprzęt to wzmacniacz onkyo integra a-9711 i cd onkyo integra dx-7711
Kolumny na razie to jamo e680 ale zaraz chyba będą tannoy m3/4
Słucham jazz, smooth jazz, swing, blues, opera, klasyka, trochę reggae, rock, i pop


Jaki byście polecili ?


Z góry dzięki za odpowiedz




Pozdrawiam
 

MR_WHITE

New member
Z tego co czytałem na internecie to kabel wpływa na jakość przekazu
do kina to mam kable lexton za niecałe 3zł za metr i są w porządku
ale do stereo to wolę już coś bardziej profesjonalnego

Na allegro znalazłem takie :
-Alphard Da Vinci SL-8 FV 2x2,5 mm
Alphard Da Vinci 2x2,5 mm Kabel Glosnikowy SL-8 FV (1794638876) - Aukcje internetowe Allegro
-KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm
KLOTZ Twinax LY225 2x2,5mm2 kabel głośnikowy!!!MBS (1809651910) - Aukcje internetowe Allegro
-AQUARIUS 2X2,5
Ekranowany przewód głośnikowy High-End! *aquarius* (1813661815) - Aukcje internetowe Allegro
-MONSTER CABLE S16
PRZEWÓD GŁOŚNIKOWY NOWY MONSTER CABLE S16 S 16 (1799415020) - Aukcje internetowe Allegro
-Procab LS25 2x2,5mm
Procab LS25 kabel głośnikowy 2x2,5mm - MDBaudio (1813236077) - Aukcje internetowe Allegro

Najbardziej był bym chętny kupić tego da vinci bo we wtorek będę w zg to bym go odebrał osobiście


proszę o jak najszybszą pomoc który z wymienionych kabli był by najlepszy ?
 

kwasior21

New member
Gra tak jak grac powinien, ma byc bas jest bas, ma byc srednio i tak jest, jedynie co mi sie niezbyt podoba to ze wysokie tony sa syczace troche, ale to juz wina raczej glosnikow a nie kabla.....jak chcesz poeksperymentowac za grosze kup sobie po kilka kawalkow ze stajni Hotline, podepniesz i sprawdzisz jak slychac, ponoc white, red, blue, black graja inaczej .... ale dalbym sobie spokoj z przebieraniej w kablach buzetowych ...
 

Franzelot

New member
To ja też się podepnę po poradę. Robię instalację w domku swoim i muszę przygotować dwa salony do kina domowego. Jeden zestaw już mam Onkyo 607 + dvd Pionka 420 + JAMO HCS3 606. Jaki kabelek położyć od ampli do kolumn?? Wszystko będzie w posadzce albo pod tynkami, nie mam zamiaru kabli na wierzchu układać, a potrzebuję około 80-90m. Znalazłem kilka, podpowiedzcie.
1. KABEL GŁOŚNIKOWY OFC MIEDŹ BEZTLENOWA 2x2,50MM (1846541423) - Aukcje internetowe Allegro
2. KABEL PRZEWOD GLOSNIKOWY 2x 2,5mm CcaOFC LEXTON (1825523545) - Aukcje internetowe Allegro
3. Przewód głośnikowy 2x2,5mm OFC Cabletech (1862435557) - Aukcje internetowe Allegro
4. Kabel HQ OFC ALPHARD DA VINCI SL-8 2x2.50mm AWG14 (1839910924) - Aukcje internetowe Allegro
5. Kabel głośnikowy HIGH END DaVinci ALPHARD, OKAZJA! (1856272024) - Aukcje internetowe Allegro
Pierwsze 4 to kable 2x2,5 natomiast ten ostatni wstawiłem link bo znalazłem kabel taki sam lecz o przekroju 2x2,5 za niecałe 2PLN-ale gdzieś mi ta aukcja spieprzyła.
Niechcę wydać też niewiadomo ile na tą instalację.
a może ktoś ma jakieś inne propozycje?
 

Franzelot

New member
Nie wiem gdzie znalazłeś te kable poniżej 10/metr?? Może jakieś linki, bo ja znalazłem coś takiego:
1. 14/metr.
2. 10,3/metr
tego 3 w ogóle u Nas nie znalazłem (przynajmniej google nie wyświetliło polskiej strony).
 

michal_j

New member
Kable te znalazłem w jednym ze sklepów MM w Warszawie. Ze znajomym szukaliśmy kabli do jego kina domowego, zdecydowaliśmy się ostatecznie na Profigolda ze względu na miedzianą żyłę w środku (Bass Conductor o ile dobrze pamiętam).

1. 9,99/metr
2. 9,99/metr
3. 8,99/metr
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Pytanie czysto teoretyczne(a może nie), jak by zastosować drut 2.5 kwadrat, pomijajac jego sztywność, czy ktoś z Kolegów robił takie doświadczenie?.
 

Franzelot

New member
To jeszcze jeden kabelek, czy może ktoś coś powiedzieć o kablu PROCAB RZ25/1??
Znalazłem w dobrej cenie 3zł/metr, od dystrybutora polskiego to 6,15/metr.

@darekguma
Przy tym samym przekroju a w różnicy budowy wg wszelkich znaków na niebie to drut powinien wykazywać lepszy przesył sygnału, ze względu choćby na to, że samego materiału przewodzącego jest trochę więcej niż w lince splecionej z cienkich drucików-natomiast to tylko teoria a doświadczeń nie robiłem, może są tacy??
 
Ostatnia edycja:

morris1111

New member
witam,
znalazłem taki kabel głośnikowy firmy sinuslive w cenie 5,30zł/mb:
allegro.pl/sinuslive-kabel-glosnikowy-2-x-2-5mm-ofc-15-5-m-i2103577564.html]SINUSLIVE KABEL GŁOŚNIKOWY 2 X 2,5MM OFC 15,5 M

co sądzicie o tym kablu i firmie?
potrzebuję właśnie 15 mb,
przynajmniej jest pewność, że jest to 99% OFC, bo większość w cenie do 6 zł/mb jest CCA OFC, czyli tylko powlekana miedzią beztlenową,

znalazłem też Polski kabel firmy Eurokabel w cenie 2,70 zł/mb:
allegro.pl/kabel-glosnikowy-z-prawdziwej-miedzi-2x2-50-mm2-i2124229269.html
sprzedawca nawet pokazuje jak poznać czy jest czysta miedź, czy tylko powlekana,

pozostaje więc kwestia brzmienia, może ktoś miał podłączony wzmacniacz z kolumnami tymi kablami i może się wypowiedzieć?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry