Kabel do JBL ES 80 (wejścia w głośnikach)

VAMET

New member
Witam uprzejmie

Mam pytanie odnośnie wejść w głośnikach JBL ES 80. Czy to są podobne zakręcane wejścia, czyli wkładamy "goły" kabel bez końcówek i dokręcamy.
Czy też może kabel zarobiony jakąś konkretną końcówką? Byłem dzisiaj na odsłuchu i zamówiłem, mają być na poniedziałek, ale wcześniej chciałbym zakupić kable.
Poza tym jakiej grubości powinien być kabel do głośników przednich? 2.5 czy 4, czy jakiś inny?
Podłączam je do Onkyo TX-SR 606, tam zakłada się właśnie gołe kable i dokręca śrubą.

Słyszałem, że w JBL ES 80 są 4 wejścia, 2 + i 2 -, jedną parę podłącza się do Onkyo TX-SR 606 w odpowiednie miejsce na FRONTS SPEAKERS, a tą pozostałą parę z JBL?

Jeżeli ktoś zna odpowiedzi, byłbym zobowiązany za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem
 

Jimmy

New member
Do tych głosników kabel 4 mm. Wejścia mają możliwość wkladania kabli na dokrętkę jak i przyjmują wtyki bananowe. Jeśli nie będziesz wykorzystywał układu głośników 7.1 a tylko 5.1 lub mniej, to możesz wyjścia z Onkyo na tylne surroundy (oznaczone też jako Bi-Amp) przeznaczyć na podłączenie do górnych wejść głośników (są 2 górne-wysokotonowe i 2 dolne-niskotonowe). Do dolnych wtedy podłączasz kable z wyjść na fronty. Należy wtedy jednak koniecznie wymontować mostki łączące górne i dolne wejścia w kolumnach.
 
Do góry