jvc lt-42v80bu czy padło hdmi?

Mishima

New member
Witam i proszę o pomoc

Od paru dni mój tv wydawał kilkusekundowe odgłosy przypominające bzyczenie niedokręconej jażeniówki lub bzyczenie muchy (coś w tych tonach), nie częściej niż 2 razy na dobę.
Myślalem, że siada mi lampa CCLF więc postanowiłem po 4 latach odkręcić tylnią obudowę, żeby zobaczyć czy nie mruga. Dodatkowo przeciściłem nieinwazyjnie bebechy z kużu

zalegającego od 4 lat. Po 2 godz. chciałem ponowniwe podłączyć ps3 pod hdmi i nie działa.

Na 100% nic nie uszkodziłem, ps3 i kabel wcześniej działały. Włączłem ps3 z 5-10s przytrzymaniem powera, w celu zresetowania rozdzielczoąści.
Dodatkowo wszystkie 3 wejści hdmi w ty sprawdziłem na innym kablu hdmi i na konsoli xbox360. Zero obrazu i dzwięku. Wszystkie inne wejścia (euro, chinch, antena...) działają.
Niestety nie mam dostępu do innego tv hadmi, żeby wykluczyć awarię konsol, ale to raczej mało prawdopodobne.

Po 2 dniach od braku hdmi "bzyczenia" nie słyszałem.

CZY TO MOŻLIWE, ŻEBY TAK HDMI PADŁO? ŻADNYCH WCZEŚNIEJSZYCH ZWIECH OBRAZU, DŹWIĘKU NIC.
MOŻE DA SIĘ JAKOŚ ZRESETOWAĆ HDMI MANUALNIE, WYCZYTAŁEM ŻE W INNYCH MODELACH JVC JEST TO MOŻLIWE?

Dziękuje za wszelkie rady.
 
Do góry