JVC GZ HD 5 czy CANON HF100

akejup

New member
Po przeczytaniu wielu wątków na tema kamer nadal nie wiem o co w tym wszystkim chodzi. Piszecie o jakimś konwertowaniu, przegrywaniu i innych cudach o czym nie mam zielonego pojęcia a muszę kupić szybko jakąś kamerę. Podałem dwa modele JVC z twardzielem i CANONA na kartę. Pierwszy kosztuje około 2250 zł , drugi około 2050. Czy znalazła by się miła osóbka i poradziła mi w zakupie kamery. Miałem wybrać JVC bo ma twardy dysk , ale gdzieś przeczytałem na forum o Canonie że to takie cudo.
 

bemx2k

New member
Ja mam taki trend ze jak mam do wyboru Kielbase i Poledwice
wybieram to drugie .
To nie nasza wina ze w ostatnich 15 misiacach Canon przoduje w rankingach kamer HD .

akejup
Jak mzoesz doluz pare zloty i kup Canona HG10 lub HG20
bedziesz mial na dysk i na karty
 

akejup

New member
Dzięki za skromne porady.
Jestem chyba za wyborem Canona HF 100.
Mam tylko pytanko co do karty flash do tego sprzętu.
Proszę o poradę jaką kartę do tego sprzętu trzeba dokupić
Przeglądam informacje w necie i są karty jakieś Ultra II ,
Extreme III itp z jakimiś parametrami zapisu, odczytu itp.
Nie kapuję.
Myślałem o zakupie karty SanDisc SDHC Ultra II o pojemności 16 GB
( ile czasowo na tym mogę nagrać w najlepszej rozdzielczości )
w cenie około 190 zł.
Czy to dobry wybór do tej kamerki ???
Może coś innego, jestem zielony.
Pozdrawiam wszystkich
 

WiruSSS

New member
no z ta kiełbasą i polędwicą to troszke przesadziłes :p ...jak zapewne widzisz sam postawiłem na canona i jestem jak najbardziej zadowolonym uzytkownikiem ...jednak wybór dla mnie wcale nie był łatwy ...trzeba przyznać że kamery sony ..to tez kawał dorego sprzetu.

Jak mam być szczery to chciałbym mieć kamerkę wykonana jak sony działającą jak canon :) ...do tego kilka drobnych funkcji z sonego by sie jeszcze przydało ..oraz kilka rozwiązań JVC ..w szczególności pierścień ostrości ...a jakby zoom też był na pierscieniu to bym był w pełni szczęśliwy :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja spokojnie polecam JVC ale nowy model
http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-HD30EZ&catid=100047
114061_gz-hd30_ez_op.jpg

Ultra kompaktowa kamera Full HD 1920x1080 dwu-formatowa AVCHD/MPEG2 wyposażona w twardy dysk o pojemności 80GB (zapis do 33 godz. materiału HD), wyjście 1080/50P oraz slot microSD
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dodam do tego JVC info
AVCHD-XP (1920x1080i, 17Mbps) / AVCHD-SP (1920x1080i, 12Mbps) / AVCHD-EP (1920x1080i, 5Mbps) / FHD (1920x1080i, 26.6Mbps) / 1440CBR (1440x1080i, 27Mbps Constant Bit Rate)

chyba canon nie ma takiej mozliwosci, sony na pewno nie ma, im nizej niz 15Mbps tym zmniejsza nam sie rozdzielczosc nagrywanego pliku
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oczywiscie ze ma, a patrzyles czy tylko piejesz, bo ja patrzylem w kamerach i tak jest, moze zobacz.
Pisalem o tym jak producenci robia, a nie jak moze byc, bo dla mnie mogloby byc duzo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

WiruSSS

New member
..a to cię źle zrozumiełame ..myslałem ze piszez że poniżej 15 mbitów nie uzyskasz rozdzielczości 1920x1080.

ty piszesz o ograniczeniach kamer ..ale to nie wynika z narzutu przepływności tylko po prostu kamerki maja takie tryby predefiniowane.
 
Do góry