Jutro montują mi N'kę. Mam kilka pytań do was.

pagu

New member
Witam.

Kupiłem LCD philipsa kino domowe tej samej firmy i jutro przychodzi monter zamontować N'kę. Powiedziałem, że zależy mi na maksymalnym poprawieniu jakości i że jestem gotów kupić kilka rzeczy więcej żeby jakość się poprawiła w stosunku do standardowego zestawu N'ki.

Zasugerowałem, że może kupie tależ o większej średnicy. Powiedział że 90cm zupełnie wystarczy i będzie aż nadto i że tależ 110cm nic a nic nie poprawi.

Zapytałem czy może kupić jakiś lepszy konwerter to może będzie lepszy obraz, ale powiedział że nic to nie da

MAM DO WAS PYTANIE: Czy mogę coś jeszcze dokupić by jakoś obrazu była lepsza? Kabel HDMI już kupiłem ale jestem gotów zastąpić kila rzeczy z N'kowego zetstawu kupnymi (lepszej jakości) byle by było lepiej.

acha: kupiłem box bez recordera za 99zł. Czytałem ze nie daja do zestawu konwertera. To znaczy ze jak to jest z nim? Kupiłem samego boxa bez anteny
 
Ostatnia edycja:

TolBoy

Member
Ja mam konwerter 0.3dB, kabel kilka razy przedłużany orginalnymi mufkami typu F, kabel najtańszy i ma chyba ze 5 lat więc same minusy a mam sygnał 80% i jakośc 100%!, antena 100cm
Według mnie najważniejsze jest usatwienie anteny, ja mam miernik Satfinder i miałem jeszcze ten plus że z anteny widziałem TV przez okno.
 

Mabri

New member
Czasza 90 cm dobrej firmy np. Corab, Triax oraz konwerter 0,2 dB - tłumienie. Konwerter najlepiej renomowanej firmy typu Inverto, Maximum.
Dobre ustawienie da ci 100% jakości sygnału.
 

pagu

New member
problem w tym że antene i konwerter przeywozi jutro monter i nie wiem czy założy jakiś syf czy dobre jakościowo rzeczy. a jak mam sprawdzić ile jest procent sygnału?

mam tez kino domowe philipsa cineos. czym podłaczyć je do tv? euro? jest cos lepszego?
 
Ostatnia edycja:

TolBoy

Member
W opcjach nboxa jest wskazanie siły i jakości sygnału. Jak będziesz miał jakość bliską 100% to nie ważne co będziesz miał za sprzęt byleby był nowy.
 

Mabri

New member
Na konwerterze jest tabliczka znamionowa, na której powinno być napisane jakiej firmy to konwerter oraz jakie ma on tłumienie sygnału - jak będzie 0,4 dB, nie bierz go, zarządaj lepszego.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mabri napisał:
Czasza 90 cm dobrej firmy np. Corab, Triax oraz konwerter 0,2 dB - tłumienie. Konwerter najlepiej renomowanej firmy typu Inverto, Maximum.
Dobre ustawienie da ci 100% jakości sygnału.

Dokladnie tak ja pisze Marbi.Ja mam antenę Triaxa 85 cm,konwerter Golden
0,2 db i wszystko hula jak trzeba.
Po zamontowaniu anteny i aktywowaniu dekodera ale jeszcze przed zapłaceniem kaski - kaz sobie wlączyć w opcji MENU - DIAGNOSTYKA ANTENY
Wyświetlą Ci się dwa paski : gorny pasek to sila a dolny jakość sygnału .Z prawej strony jest jeszcze wskaxnik błędu BER .Najwazniejsze wskazania to jakość i BER.Przy czym jakość jak najwyższa (the best to 100%) a BER jak najmniejszy ( marzenie to BER poniżej 1,0)
Tak jak koledzy pisali mozna wydusic z anteny 100 % jakości sygnału.
Jednak ja mam 72-74% jakości , przy wskaxniku BER 1,0 E2 i mam obraz jak zyletka (siła sygnału 87%)

Jednak chyba to niezbędne minumum dla świetnego obrazu.
Tak więc duś montera aby osiagnął przynajmniej takie wyniki.
I nie daj sobie wmówić ,że nie mozna takich wyników albo lepszych osiągnąć.Jeżeli tak będzie twierdził to tylko znaczy ,że mu się nie chce.
A fakt ,że trochę "porzeźbić" przy ustawieniu anteny i konwertera trzeba
ale przecież bierze za to kasę.
 

arsenal

Moderator
VIP
pagu napisał:
Witam.

Kupiłem LCD philipsa kino domowe tej samej firmy i jutro przychodzi monter zamontować N'kę. Powiedziałem, że zależy mi na maksymalnym poprawieniu jakości i że jestem gotów kupić kilka rzeczy więcej żeby jakość się poprawiła w stosunku do standardowego zestawu N'ki.

Zasugerowałem, że może kupie tależ o większej średnicy. Powiedział że 90cm zupełnie wystarczy i będzie aż nadto i że tależ 110cm nic a nic nie poprawi.
Zawsze lepiej mieć większa czaszę. Proponuję coś od 90 wzwyż. Antena taka zapewni ci dobry odbiór HotBirda i Astry po "zezie". Dokładnie ustawiona i pewnie zamontowana wraz z dobrym konwerterem zniweluje zakłócenia podczas opadów deszczu, śniegu czy podczas wichur. Osobiście posiadam czaszę o średnicy 80 cm i musi naprawdę mocno wiać by zrywało obraz. Problem braku obrazu gdy pada deszcz dla mnie nie istnieje. druga antena (60cm) skierowana na Astrę mimo silniejszego sygnału z tego satelity i dobrego ustawienia poddaje sie podczas mocniejszych opadów.


pagu napisał:
Zapytałem czy może kupić jakiś lepszy konwerter to może będzie lepszy obraz, ale powiedział że nic to nie da
Analogicznie do tekstu powyżej. Im lepszy konwerter tym lepszy, pewniejszy odbiór. Polecam konwerter z liczbą dB 0.2 lub nawet dB 0.1. Jeśli planujesz w przyszłości zakup Recordera czy podłączenie 2 tunera kup konwerter Twin. Drugi konwerter ( Single lub Twin) przyda się na Astrę. Możesz przemyśleć też zakup konwertera tylu monoblock, Single lub Twin. Wtedy masz zapewniony odbiór kanałów z HB i Astry bez montowania "zeza". W dobrym sklepie RTV-Sat znajdą ci taki odpowiedni do średnicy twojej anteny.
 

pagu

New member
Hej mam jeszcze jedno pytanko.
Posiadam LCD philipsa, kino domowe philipsa i N'box za 99zł.
N'box został połączony do TV za pomocą HDMI. Chciałbym dodatkowo połączyć kino domowe tak bym mógł oglądać programy w systemie 5.1 i puszczać sobie filmy na DVD. Czy powinienem podłączyć kino do N'boxa czy do tv? A może jest to bez znaczenia?
Pytam ponieważ zarówno w TV (2 wyjścia HDMI) jak i w kinie mam wejście HDMI natomiast w N'boxie wejście HDMI zostało już wykorzystane. Mam tylko SPDIF którego nie ma w kinie i w tv. JAK TO WSZYSTKO POŁĄĆZYĆ.
CZY HDMI może z powodzeniem zastąpić SPDIF tak bym mógł cieszyć się dzwiękiem przestrzennym?
 

Pansłonic

New member
pagu napisał:
MAM DO WAS PYTANIE: Czy mogę coś jeszcze dokupić by jakoś obrazu była lepsza? Kabel HDMI już kupiłem ale jestem gotów zastąpić kila rzeczy z N'kowego zetstawu kupnymi (lepszej jakości) byle by było lepiej.
acha: kupiłem box bez recordera za 99zł. Czytałem ze nie daja do zestawu konwertera. To znaczy ze jak to jest z nim? Kupiłem samego boxa bez anteny
Panowie,
Najważniejsze jest maxymalnie dobre ustawienie anteny i to już jest 99% sukcesu, a nie cudowanie czy konwenter ma 0,3 czy 0,2 db tak samo jak czasza powyżej 90 cm nie ma najmniejszego sensu przy instalacji Hot Bird czy Astra. To że ktoś ma sygnał 60 albo 100 % (?) i tak ogląda tej samej jakości programy, a podawany sygnał przez tunery jest najczęściej umowny i większość z nich będzie podawała różne wartości np. tam gdzie Ferguson pokazuje 99% inny pokaże tylko 70% lub jeszcze mniej, a na zwykły miernik za 35 zł to już szkoda słów. Bardziej istotne jest dobranie wielkości czaszy do warunków gdzie będzie montowana, czyli jeśli mamy niczym nie zmąconą przestrzeń wystarczy mniejszy talerz, co innego jeśli jest już kilka drzew czy zabudowań to trzeba postarać się je ominąć, a jeśli to nie możliwe to wtedy kombinujmy z większą czaszą.
Reasumując, jeśli chcesz mieć dobry sygnał to lepiej zainwestuj w dobrą kawę i ciastko;) dla instalatora bo to od jego ustawienia najwięcej zależy i pamiętaj że wcale nie musi być to ustawienie 100% bo być może w twoich warunkach optymalne bedzię 60%. Jeśli to dobry fachowiec to napewno sam Ci wszystko wytłumaczy.
Osobiście mam czaszę 70 cm + 2 konwentery Sharp 0,6 db i wszystko śmiga w super jakości nawet podczas złych warunków atmosferycznych.
 

grzes1313

New member
Dźwięk 5.1

Aby uzyskać dźwiek DD 5.1 musisz zakupić przejściówkę optical SPDIF, a w twoim kinie domowym musi być możliwość wprowadzenia źródeł zewnętrznych.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pansłonic napisał:
Panowie,
Najważniejsze jest maxymalnie dobre ustawienie anteny i to już jest 99% sukcesu, a nie cudowanie czy konwenter ma 0,3 czy 0,2 db tak samo jak czasza powyżej 90 cm nie ma najmniejszego sensu przy instalacji Hot Bird czy Astra. To że ktoś ma sygnał 60 albo 100 % (?) i tak ogląda tej samej jakości programy, a podawany sygnał przez tunery jest najczęściej umowny i większość z nich będzie podawała różne wartości np. tam gdzie Ferguson pokazuje 99% inny pokaże tylko 70% lub jeszcze mniej, a na zwykły miernik za 35 zł to już szkoda słów. Bardziej istotne jest dobranie wielkości czaszy do warunków gdzie będzie montowana, czyli jeśli mamy niczym nie zmąconą przestrzeń wystarczy mniejszy talerz, co innego jeśli jest już kilka drzew czy zabudowań to trzeba postarać się je ominąć, a jeśli to nie możliwe to wtedy kombinujmy z większą czaszą.
Reasumując, jeśli chcesz mieć dobry sygnał to lepiej zainwestuj w dobrą kawę i ciastko;) dla instalatora bo to od jego ustawienia najwięcej zależy i pamiętaj że wcale nie musi być to ustawienie 100% bo być może w twoich warunkach optymalne bedzię 60%. Jeśli to dobry fachowiec to napewno sam Ci wszystko wytłumaczy.
Osobiście mam czaszę 70 cm + 2 konwentery Sharp 0,6 db i wszystko śmiga w super jakości nawet podczas złych warunków atmosferycznych.

Wydaje mi się iz Twoje argumenty są trochę ryzykowne.Od kiedy to kupowanie nowoczesniejszych, oferujących lepszą jakośc i parametry -komponentów takich jak czasza czy konwerter miałaby być zwykła stratą pieniędzy.Gdyby było tak ja mówisz wtedy nie potrzeba by było inwestowac w dobre ( niekiedy drogie kable) i zamiast kupować Techlinka czy Profigolda wszyscy używalibysmy Vivanco albo "no name".
Według mnie warto kupić trochę droższe elementy aby miec pewność że otrzymamy to na co liczyliśmy a końcowy efekt będzie nas zadawalał.
Pozatym jeżeli "pagu" kupi elementy dobrej jakości to raz że będzie o wiele łatwiej uzyskac bardzo dobry obraz a dwa ,że jakośc ich wykonania będzie mu gwarantowała długie i bezawaryjne użytkowanie.
 
Ostatnia edycja:

Pansłonic

New member
AWGUST72 napisał:
Wydaje mi się iz Twoje argumenty są trochę ryzykowne.Od kiedy to kupowanie nowoczesniejszych, oferujących lepszą jakośc i parametry -komponentów takich jak czasza czy konwerter miałaby być zwykła stratą pieniędzy.Gdyby było tak ja mówisz wtedy nie potrzeba by było inwestowac w dobre ( niekiedy drogie kable) i zamiast kupować Techlinka czy Profigolda wszyscy używalibysmy Vivanco albo "no name".
Według mnie warto kupić trochę droższe elementy aby miec pewność że otrzymamy to na co liczyliśmy a końcowy efekt będzie nas zadawalał.
Pozatym jeżeli "pagu" kupi elementy dobrej jakości to raz że będzie o wiele łatwiej uzyskac bardzo dobry obraz a dwa ,że jakośc ich wykonania będzie mu gwarantowała długie i bezawaryjne użytkowanie.
...a mi się wydaje że dobrze nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Po pierwsze nie negowałem kupowania lepszych czy nowocześniejszych urządzeń, bo sam takie kupuję. Jednak w tym wypadku inwestowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów chyba że sprzet do którego się odnosimy to kawał powyginanej blachy z konwenterem z przed 10 lat, a nie sądzę żeby coś takiego zaproponował sprzedawca. Polecanie konwertera 0,2 zamiast 0,3 db i czaszy powyżej metra, naprawdę nie przyniesie niczego zauważalnego na ekranie TV, a o ile w pierwszym wypadku cenowo raczej nie będzie specjalnej różnicy o tyle przy czaszy już tak.
Po drugie jeśli wspomniałeś już o kablach to tutaj zastosowanie dobrej jakości kabla HDMI zamiast "no name" zapewne przyniesie więcej korzyści, choć zbytnie przesadzanie z ceną i kupowanie tych kabli np. 1,5 m za 600 zł jest równie bez celowe i nie wpłynie już zasadniczo na jakość sygnału, jedynie może ładnie wyglądać z zewnątrz i być zapakowane w ładniejsze pudełko. W tym wypadku odsyłam do przeanalizowania testów kabli HDMI w grudniowym Audio Video co moze tylko potwierdzić moje słowa.
Wydaje mi się że twoje podejście jest bardziej psychologiczne. Poprostu czasami trzeba sobie uzmysłowić że nie zawsze nowsze koniecznie musi oznaczać lepsze. Czy wmówisz mi np. że TV CRT Panasonic'a czy innych firm są obecnie lepsze od tych z przed 2-3-4-5... lat (?) lub podobnie mini wieże (?)
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pansłonic napisał:
...a mi się wydaje że dobrze nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Po pierwsze nie negowałem kupowania lepszych czy nowocześniejszych urządzeń, bo sam takie kupuję. Jednak w tym wypadku inwestowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów chyba że sprzet do którego się odnosimy to kawał powyginanej blachy z konwenterem z przed 10 lat, a nie sądzę żeby coś takiego zaproponował sprzedawca. Polecanie konwertera 0,2 zamiast 0,3 db i czaszy powyżej metra, naprawdę nie przyniesie niczego zauważalnego na ekranie TV, a o ile w pierwszym wypadku cenowo raczej nie będzie specjalnej różnicy o tyle przy czaszy już tak.
Po drugie jeśli wspomniałeś już o kablach to tutaj zastosowanie dobrej jakości kabla HDMI zamiast "no name" zapewne przyniesie więcej korzyści, choć zbytnie przesadzanie z ceną i kupowanie tych kabli np. 1,5 m za 600 zł jest równie bez celowe i nie wpłynie już zasadniczo na jakość sygnału, jedynie może ładnie wyglądać z zewnątrz i być zapakowane w ładniejsze pudełko. W tym wypadku odsyłam do przeanalizowania testów kabli HDMI w grudniowym Audio Video co moze tylko potwierdzić moje słowa.
Wydaje mi się że twoje podejście jest bardziej psychologiczne. Poprostu czasami trzeba sobie uzmysłowić że nie zawsze nowsze koniecznie musi oznaczać lepsze. Czy wmówisz mi np. że TV CRT Panasonic'a czy innych firm są obecnie lepsze od tych z przed 2-3-4-5... lat (?) lub podobnie mini wieże (?)
Nie znam sie na psychologii.Natomiast mam oczy i widzę.Ja zmieniłem kable na Profigoldy to od razu uzyskałem lepszy obraz.Koles ,ktory przesiadł się z Cyfry na N-ke i zostawił sobie starą czaszę oraz konwerter miał stosunkowo kiepski odbiór.
Natomiast kiedy kupił czaszę 80 i nowy konwerter o poziomie szumów 0.2 uzyskał taki obraz żę niemalże powaliło go na kolana.
Ot i cała prawda.Nie wymyslona , tylko sprawdzona w praktyce.
A każdy i tak zrobi jak będzie chciał.Jeden kupi od razu dobry sprzęt i będzie zadowolony a inny kupi coś gorszego , będzie się wściekał że dał sie namówić na 'szajs" a w końcu i tak wróci do sklepu żeby kupic dobre jakościowo elementy.Wiem bo sam tak zrobiłem z jednym kablem hdmi.Dałem sie namówic na "no name" za ok 50 PLN bo sprzedawca mówił że " to przekaz cyfrowy, 0 i 1 , i nic nie ma na to wpływu.Guzik prawda , dobry obraz uzyskałem dopiero po kupnie porządnego kabla.Skończyły sie problemy z zanikiem dzwięku, i rozmazanym obrazem.A ta dodatkowa nauka kosztowała mnie "tylko" albo "aż" 50 PLN

Zreszta twórcy pytania chyba juz załozono N-kę ,więc nasze wywody i tak juz mu nie pomogą.

Pozdro dla ALL
 
Ostatnia edycja:
Do góry