Jmlab chorus 716 V (Focal)

radek-o

New member
Witam
Jestem zainteresowany kupnem zestawu 5.1 firmy Focal z frontami 716 V. Czy ktoś może mi powiedzieć czy ampli Onkyo 606 będzie dobrym wyborem do tego zestawu?
Słucham muzyki i oglądam filmy w stosunku 60:40
Pokój ma 20m2
Opcja zestawu 5.1 na frontach to Wharfedale evo-2 30 lub Kef IQ7
Może być jeszcze coś tańszego np. Mission M3 lub M6 albo Wharfedale 9.5 z mocnym subem SW 250
Co możecie mi polecić?
Z góry dzięki z wszystkie odpowiedzi
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie słuchałem takiego połączenia ale na tyle na ile słyszałem onkyo i focala to do tych kolumn wybrałbym inną elektronikę. Może to dlatego że brzmienie onkyo mi za bardzo nie podchodzi. Ja bym spróbował z Marantzem lub H/K. Słyszałem za to pioneera najwyższy model... bardzo słabo nie polecam. Najlepiej jedź i posłuchaj na własne uszy.
 

kosek4

New member
Znawcą nie jestem bo sam wciąż szukam ale słuchałem troche tych Focali. Zazwyczaj do moich 20m2 proponowano mi raczej 714v czyli nieco mniejszą werscje, chodziło o niskie tony.
Suchałem tylko w stereo w połączeniu z Onkyo 905 a następnie z NADem, którego modelu nie pamiętam oraz z CA640.
Powiedzieć mogę tylko tyle, że Onkyo nawet dla mnie nie zaistniało.
Może nie będzie to dla Ciebie nic przydatnego ale chodzi mi o to żebyś przed zakupem swojego zestawu 5.1 posłuchał na jakimś wzmacniaczu jak te kolumny grają i co naprade potrafia;)

Pozdro!
 

radek-o

New member
No właśnie o to chodzi, że wcale się nie upieram na Onkyo, choć powiem szczerze, że jest to bardzo nowoczesny ampli ze wszystkim co potrzeba (ma nawet 2 strefy na czymi mi zależy). Co do Cambridge Audio to chyba nie jest tak wyposażony jak nowy Onkyo 606. Być może CA jest znacznie lepszy jeśli chodzi o słuchanie muzyki i oglądanie filmów również, ale moim zdaniem powinien być też "praktyczny" czyli żeby odtwarzał co tylko jest możliwe.
Decyzji co do ampli i kolumn nie mam jeszcze podjętej i jestem otwarty na propozycję. Oczywiście przed zakupem posłucham kilku zestawów z różnych półek cenowych i dopiero rozważę zakup sprzętu. Co do moich upodować av to lubię posłuchać łagodnego Rock`a i pop`u. Może być również hip hop i muzyka klubowa - zależy od nastoju.
Opcja w stylu "onkyo 606 + Jamo" nie przejdzie. Najlepiej jak kolumny będą miały bass reflex z przodu, ponieważ na 60% będą stały blisko ściany (max odległość to około 30-40 cm).
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja bym odstawił onkyo na bok, fakt sprzedaje się jak swierze bułeczki, ale mnie w ogóle nie podchodzi. Sprawdź H/K fajny brzmieniowo sam mam i jest zadowolonya i przy zmianie ampli na pewno brałbym H/K po uwagę. Do tego rozważyłbym Marantza który podobno jest świetny CA i Nad'a
 

mundi21

New member
wiem że niektóre recenzje w prasie są sponsorowane,tendencyjne, ale również gdzieś przeczytałem że Focale dobrze zgrywają się z HK. Sam nie słuchałem takiego połączenia ale na pewno warto spróbować
 

don111

Banned
te kolumny zasługują na coś lepszego niż amplituner do kina, a już na pewno nie te najtańsze (totalne dziadostwo w stereo)
 

mundi21

New member
gdyby nie chodziło o ampa to pytanie radka-o byłoby w innym dziale. Ja zrozumiałem że chodzi o system 5.1, oglądanie filmów i takie tam inne. Wydaje mi się że muzy słucha sie też mch do czego amp jest "przydatny"
 
Do góry