jeśli nie samsung ps50B650 to co?

1siedem

New member
Witam,
zaczynałem od panasonica 46g10 potem poczytałem i skłaniałem się ku 46s10 potem jeszcze czytałem i czytałem, rozważałem lcd. LCD raczej odpadną bo światło boczne mam ale nie pada na ekran tv więc nie powinno być źle.
Za samsungiem (nie ma wersji 46 calowej) przemawia dużo dodatków typu sieć, divX z pendrive'a no i obraz.
za samsungiem ale w wersji B550 zdecydowanie cena (ponad 1tys tanszy od B650)
Mam mętlik, żwłaszcza, że lg jest ciekawy - seria pq6000? ps6000, inna?
Proszę o uwagi pomocne przy wyborze
 

1siedem

New member
ok. poczytałem sporo i już wiem. LG odpadają. Panasonic serii s10 odpada za słabe skalowanie.
Kwestia czy brać B550 czy 650. Różnica w cenie 800zł
Głównie chodzi o jakość obrazu i jakość powłoki antyodblaskowej.
Bede ogromniw wdzieczny za pomoc, pozdrawiam
 

osip

New member
Jest teraz bardzo dobra cena na sama 50b550 w Euro za 3590


natomiast b650, jest bardzo dobrym tv, swieci praktycznie tak samo jak b850, tylko ma obudowe grubsza. ma troszke lebsza czern, odzworowanie kolorow od b550, tylko ze cena tys wiecej
 

1siedem

New member
no włąsnie myśłę o 550 z uwagi na promo w euro - 3600 i jeszcze na raty można bez dodatkowych kosztów wziąć. a różnica w cenie w stosunku do 650 znaczna. Przewaliłem mnóstwo wątków i wszędzie powtarza się stwierdzenie,że 650 ma lepsze kolory i czerń. Wygląda na to , że muszę gdzieś bezpośrednio porównać te TV bo jeśli różnica jest marginalna to szkoda kasy. Zastanawia mnie jeszcze powłoka antyodblaskowa w 650 - która ma być niby lepsza niż w niższych modelach. To też najlepiej sprawdzić organoleptycznie. Chyba, że Ktoś z Was już to sprawdzał...
 

Horhe Ortega

New member
Cena to pokusa , ale wystarczy porównać w sklepach typu MM lub Electro World obraz z odniesieniem dodatkowo do tego , jak "świeci" każdy Panas(nawet tani X choć HD Ready ale kontrast ma nawet większy niż G i V).
 

1siedem

New member
może uda mi sie w sensownych warunkach porównać sama i panasa.
Ktoś tu jednak przytaczał test plamz i sam wypadł lepiej. Opinie na tym forum tez wskazują na sama.
Trzeba porównać. W sklepie, gdzie mieli panasa , nie mieli tego sama i na odwrót. Przyjdzie poszukać...
 

Horhe Ortega

New member
To śmiało mogę Ci powiedzieć że komuś chyba testowanie nie wyszło...:eek: Samsung 550 świeci słabo,650/680 już jest lepiej , ale to jednak jeszcze nie to.Mam pewnosć że porównanie przyniesie takie właśnie wnioski.Porównaj koniecznie zanim dokonasz wyboru , aby nie rozczarowała Cię kusząca ceną 550-ka.
 

spanker

New member
550 jest 1000zl tyansza, tracisz czern w stosunku do 650 i chyba s10, mnatomiast panasonic wg mnie bardziej migocza, znacznie bardziej, ale to subietkywne odczucie, natomiast panas. podobno lepiej radza sobie z powidokami,
czesto ogladam starsza serie py8 i tam kolry sa nienautarlne w porownaniu do serii b550, s10 to p[onoc ta sama matryca I ELEKTRONIKA co py85 wiec nie wiem w jakim stopniu mozna to odniesc
ps powinienes wziac jak najwiekszy, ja rok temu zaczynalem od 42, pozniej 46, a teraz 50 i powiem szczerze ze jakby mial te 52-55 to dopiero byloby ok, a ogladam z 3,5m, pamietaj, ze jak beda jakies niedobory kontrastu to i tak bez porownania obok siebie 2 odbiornikow tego nie zauwazysz, a jak wezmierz 46, to po miesiacu bedziesz sie zastanawial, jakby to bylo gdytbys wzial 50, gdyz 46 z ramka ma mniej wiecej taka przekatna jak 50tka sam ekran, pamietaj, bierz jak najwiekszy za dana cene!
 
Ostatnia edycja:

1siedem

New member
no właśnie - zaczynałem od serii G. Potem naczytałem się , że S-ki są praktycznie takie same a dodatkowo ciągną mniej prądu. WIęc została S na polu walki...
Widziałem G15 na żywo ale nie miałem porównania z innymi po ten TV stał zupełnie gdzie indziej niż inne. Obraz był naturalny, bez przesady w kolorach. O kalibracji oczywiście pamiętam
 

1siedem

New member
w przyszłym tygodniu jadę do sklepów obejrzeć te cacka.
Na forum panuje przekonanie o bardzo zbliżonej jakości panasa S do G.
Trudno mi teraz odnieść sie do tego bo s-ki w akcji nie widziałem a tym bardziej w towarzystiwe G czy sama. Szczerze mówiąc trochę szkoda mi kasy na tv bo zbieram na stereo - a to dopiero jest wydatek :)
Npo i ten sam 650 - na forum i w prasie tu cytowanej wygrywał z panasem (chyba S) w testach... Skoro panas ma lepszy obraz to czemu przegrywał?
 

1siedem

New member
przekonałbym sie do G bez jeżdzenia po sklepach gdyby ten tv miał dobre skalowanie. Czy wiesz jak sobie radzi ze skalowaniem? Strasznie by mnie denerwowało ciągłe ręczne dopasowywanie obrazu do formaru ekranu...
 

Horhe Ortega

New member
W różnych testach brane są pod wzgląd różne aspekty i samą jakość obrazu otaczają inne .W S-ce sama rozdzielczość obrazu ruchomego (900 linii) w odróżnieniu od G , V i Samsungów mogła zrobić swoje.Panas cienko skaluje sygnały 576i ale to bez znaczenia(N-ka).O dopasowaniu obrazu wolę nic nie pisać bo ja np. uznaję obraz 4:3 z pasami po bokach(nie rozciągany wszerz).Uznaję tylko zachowane AR.Stanowię więc raczej mniejszość w tej kwestii.Ludzie oglądają raczej rozciągnięty.
 

1siedem

New member
czyli mniejsza liczba linii s-ce sprawia, że obraz jest dobry...
Mnie osobiście irytują rozciągniete obrazy. Wolę 4:3 naturalne z pasami po bokach ale czy taki wyswietlanie obrazu nie szkodzi na dłuższą metę plazmom?
 

Mcherub

New member
Miałem okazję mieć te dwa telewizory w domu S i G , niestety s zepsuł się jeszcze tego samego dnia po kilku godzinach grania, wymieniłem na g telewizor jest super jeśli chodzi o obraz to zdecydowanie lepszy jest w g kolory to bajka,lepszy kontrast i jasność naprawdę bez porównania g ma żywsze kolory biały jest biały a w s był szary miałem wrażenie że obraz był taki przymulony a g jest super , nic nie migocze , sprawdzałem z bliskiej odległości na razie mam sygnał ze zwykłej dachowej anteny i jest naprawdę super. Jeżeli ktoś ma wątpliwości pomiędzy tymi dwoma modelami to jest ogromna różnica na korzyść g , to nie prawda że te dwa telewizory to to samo naprawdę warto dopłacić do g
 

1siedem

New member
a jak z obudową - porządnie wykonana w G? Bo na S-kę w wersji czarnej narzekają ,że wygląda jak popękana i przebarwia się w słońcu na fiolet.
 

1siedem

New member
oglądałem dziś panasy i samsungi. Samsungi, niezależnie czy B550 czy 650 mają wyrażnie gorszą powłokę przeciwodblaskową - porównywalną do LG, który jest tu podawany jako przykład "lustra".
Model panasa x10y nie miał bieli tylko szarość - nie wiem czy da się to tam zmienić bo nie miałem czasu na zabawę z ustawieniami. Tu Sam B650 był wyrażnie duzo lepszy. Jeśli seria S "ma tak samo " to odpada.
G10 był nie podłączony i go nie oglądałem. Stała stara plazma z serii TH - miodzio. Jutro dokładne oględziny.
Pozdrawiam
 

1siedem

New member
po dzisiejszych obchodach mam takowe obserwacje:
- panasy - wszystkie tx (tylko na te patrzyłem) mają dużo lepszą powłokę antyodblaskową
- Samsungi czy to 550 czy 650 - podobnie odbijają światło - porównywalnie z lg
- lcd-eki samsunga odbijają jak plazmy - ale seria lcd b650 dobrze sobie radziła
- panasy - gorsza biel niż samsungi serii B, zwłaszcza B 650 ale biel w samsungach przy pełnym wysyceniu zupełnie gubi półtony i śiweci aż za moco - trzeba sama hamować ze świeceniem. Panas G na kontraście dynamicznym nie prezentował śnieżnej bieli
- w zasadzie wszystkie panasy grają równo - od tańszych po serię G,
miałem wrażenie, że wersja c10y miała najlepszy kontrast. Nie tylko s gra podobnie do G ale i inne również (sygnał z blueray)

Pozostał mętlik i wyboru nie dokonałem...
 
Do góry