JBL Studio 190/180 ?

Whiplash

New member
Bez reklam
Witajcie, wpadlem na pomysl ulepszenia mojego zestawu 5.1 i zakup nowych frontow. Obecne E80 zabralbym do innego pokoju gdzie mam Stereo a w ich miejsce pomyslalem o Studio z tego wzgledu ze beda pasowac kolorystycznie do reszty JBL.

Pokoj jest 4.3x4.5m i jak na stare budownictwo przystalo wysoki. Zasilanie to Denon 1910 i teraz pytanie czy 180 straczy czy lepiej dolozyc i kupic 190? Inne firmy, sa jakies alternatywy w kolorze Wisni i czarnych maskownicach?
Zawsze podobaly mi sie Wharfedale Diamond 10.7 ale kurcze orzech pasowalby mi do stolika i mebli.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Klipsch to raczej nie chce, z tych Diamondow 10.7 widze ze jest kolor Rosewood i z probek bardzo przypomina wisnie czy mi sie wydaje..?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardziej mi to przypomina mahoń. Trzeba by zobaczyć na żywo. Z wiśni kojarzę jeszcze Paradigm Monitor 9 v.7. Teraz są z dobrych cenach Monitor Audio RX. Tylko tu może być problem z kolorem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No wlasnie tez tak patrze i to jest raczej mahon.. Najlepsze byly by JBL bo ten sam odcien. Paradigm to cena 3400, dla mnie max jest Studio 190 za 2300.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko ze nowa seria ma byc tylko w kolorze czarnym i jakims tam, pozatym jak nowosc to ceny na poczatku beda wiadomo jakie.. Jak bede czekal zbyt dlugo to wkoncu nie dostane juz Studio i bedzie klopot aby cos dopasowac..

Chyba ze przy AVR1910 wymiana na Studio 190 nie da znacznej poprawy brzmienia i szkoda kasy? Bo mam stare stereo Panasonica z polowy lat 90 i gra to na monitorach. Chcialem sobie podlaczyc jakies pelnopasmowe podlogowki bo kiedys dla proby podlaczylem moje E80 i brzmienie bylo niebo a ziemia. Dlatego pomyslalem o wymienie E80 na S190, E80 wtedy podlaczylbym do Panasa a S190 mialbym w salonie do KD/Stereo z Denonem.
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Ja mam 190 z denkiem 2809 i dla mnie jest supcio a czy Tobie to poprawi brzmienie w stosunku do E80 to trzeba by bezpośrednio porównać choć w necie można znaleźć opinie, że to niby JBL a różne brzmienia
 
Do góry