jbl studio 190+130+120 czy MA MR6+MR2+MRC?

Kaganosti

New member
Witam wszystkich,
nosze się z zakupem elementów KD w związku z przeprowadzką na swoje.
Jakiś czas już rozglądam się po sklepach i forach, ale w związku z niewielką wiedzą własną oraz brakiem wiary w dobre rady sprzedawców (którzy w wielu przypadkach są zainteresowani sprzedażą byle droższego sprzętu) zwracam się o pomoc.
Poszukuje zasadniczo KD i rozpatruje praktycznie na chwilę obecną takie zestawy:
YAMAHA RX-V673 lub ONKYO TX-NR616
do tego kolumny MA MR6+MR2+MRC lub JBL Studio 190+130+120

Nigdzie nie mogę tego odsłuchać w zestawach i potrzebuje Waszej pomocy. Osobno słyszałem kolumny, osobno ampli.

Pokój 31 m2,ale otwarty na korytarz, klatkę schodowa oraz kuchnie wiec ciężko te metry wydzielić.
W 80% będzie kino i gry. Trochę muzyki, głównie na spotkania ze znajomymi.
Do stereo mam starego dobrego Marantza.
Do w/w ampli nie podłącze wzmacniacza (nie maja pre-out'ow?)więc się nie zastanawiam nad tą kwestią. Chyba,że pomyśleć nad V671 (ale nie słuchałem go i nie wiem jak gra w stosunku do 673, i czy jest różnica w cenie).

A do wszystkiego mało czasu bo dzieciak w drodze, przeprowadzka na głowie, robota mnie goni i nie ma czasu na jazdę po sklepach,szukania i odsłuchiwania co chwilę innych zestawów.

EDIT: na chwilę obecną bez suba. Zakup planowany na później lub wcale (może 190 dadzą radę bez?)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszesz że głównie kino więc myślę że zestaw ONKYO TX-NR616 + JBL Studio 190+130+120 będzie dobrym wyborem. Suba trzeba będzie w przyszłości dokupić. MR6 to też dobre kolumny,trochę bardziej muzykalne niż studio 190. Studio będą bardziej dynamiczne i efektowne - do kina jak znalazł.
 

Kaganosti

New member
czyli biorąc do zestawu JBL nie ma co kombinować z wyjściem na wzmacniacz stereo? Słyszałem, że ONKYO też nie jest najmocniejsze w stereo i lepiej radziłaby sobie Yamaha (?)
Nie wiem czy jest sens rozważać takie rozwiązanie..
 

Kaganosti

New member
widzę, że masz głośniki MA które rozważam. Jak się sprawują? Zestaw chyba bardziej pod stereo tworzyłeś?
Właśnie nie mogę się zdecydować co robić.
Nie mam gdzie odsłuchać kpl Yamaha+MA i Onkyo+JBL.
Zauważyłeś jakąś różnicę między 673 (wtedy pewnie 671) a 771? Chodzi o dźwięk, jeśli tak to ogólnie czy w np tylko w stereo?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
JBL muszą się podobać, bo grają one inaczej, albo się je polubi albo nie :). Kupując ampli słuchałem 671 i 771 bo ciekawiła mnie ta różnica w cenie która jest spora, po przesłuchaniu wybrałem 771 ponieważ grało lepiej. Nie na daremno sie mówi że granie zaczyna się od 771 co nie znaczy że 671 jest słabe, po prostu jest zauważalna różnica na korzyść 771/773 no i wyposażenie jest bogatsze oraz wygląd bardziej mocarny. Co do kolumn to dla mnie w tym przedziale cenowym były najlepsze, ale jak mówię "Dla mnie":), bo to jest kwestia gustu, nie ma to jak odsłuch wtedy wiadomo mniej więcej czego się chce :). Po prosty trzeba znaleźć sprzęt dla siebie. Bo to co się komuś podoba, Tobie nie musi :). Ja ze swojego sprzętu jestem bardzo zadowolony:)
 

Kaganosti

New member
rozważałem 7 serie ze względu na możliwość wpięcia wzmacniacza Marantza i załatwienia w ten sposób stereo.
Nie sądziłem,że poza ilością wejść, kilkoma watami mocy i tymi pre-outami będzie różnica w dźwięku.
Chyba jutro pojadę posłuchać.
Pod Yamahe będę wtedy brał MA ze względu na stereo - bardziej mi się podoba.
Te JBL lepiej pod kino mi pasują, czyli defacto logicznie wynikałoby z nich połączenie z Onkyo.
Jak zwykle nie można mieć wszystkiego ;)

BTW - nie potrzebny sub do MA? mi trochę brakowało basu przy ich odsłuchu. Chyba, że to wina "studia
".
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
do stereo nie ma to jak wzmacniacz na który pomału zaczynam polować, skoro masz mieć wzmacniacz to onkyo tez może być dobrym rozwiązaniem do MA, ja wybrałem yamahe ponieważ bardziej mi odpowiadała wyglądam wyposażeniem pasywnym chłodzeniem, po prostu kwestia własnych upodobań. MA są uniwersalne pod względem brzmienia oraz ustawienia w pomieszczeniu, no i jeszcze kwestia wyglądu, lubię klasyczną budowę:). Będziesz miał możliwość to posłuchaj kilku zestawów i różnych kombinacji, może wybierzesz całkowicie inny zestaw :). Grunt to znaleźć sprzęt dla siebie i być z niego w pełni zadowolonym, kupujesz pod siebie a nie pod innych :)
 

Kaganosti

New member
Skończyło się na ampli 773 i napędzie 673 z Yamahy oraz kolumnach MA.
Dzięki za pomoc i dobre rady.
Temat do zamknięcia, a mi pozostało czekać na sprzęt.
Do usłyszenia niebawem z nowymi problemami ;)
 
Do góry