JBL SPARK: Przybysz z planety Kartell

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
b4il.png


Kto się kiedykolwiek zetknął z meblami lub lampami legendarnej włoskiej firmy Kartell, dla której projektował m.in. papież współczesnego designu Philippe Starck, nie będzie miał wątpliwości – ta zaskakująca konstrukcja należy do tego świata, w którym niepodzielnie króluje chłodny jak lód, przejrzysty plastik. Nowa bezprzewodowa kolumna JBL z technologią Bluetooth zadebiutowała, prezentując cały wachlarz soczystych barw, na wrześniowych targach IFA w Berlinie.

2rnm.jpg


Zadebiutowała i wzbudziła zachwyt. Po pierwsze – formą, zupełnie niespotykaną, przypominającą tubę megafonu, w dodatku przejrzystą jak preparat mikroskopowy. Po drugie – konstrukcją, gdy okazało się że ta zabawna tuba to dopracowany do perfekcji system stereo wyposażony w dwa 40-milimetrowe przetworniki o mocy 7W każdy i zakresie częstotliwości 76Hz - 20KHz, i że mimo niewielkich rozmiarów (18 cm średnicy) wytwarza ona kryształowo czysty, szczegółowy i ciepły dźwięk na miarę swej utytułowanej marki.

4ma4.png


Dzięki technologii Bluetooth może go czerpać z każdego wyposażonego w nią urządzenia: smartfonu, tabletu, komputera czy odtwarzacza. W dodatku Spark, mimo ulotnie lekkiej na pozór konstrukcji, jest solidny: ma metalowy grill, a przewód z umieszczonym nań minipilotem osadzony jest w tkanym oplocie. A zrobić z nim można wszystko – położyć na stole, ale również powiesić na ścianie (ma w tym celu specjalny zaczep), wprowadzając do swego terytorium odrobinę kolorowego szaleństwa.

eubr.png


Bo to drobiazg, który wkomponuje się w każde wnętrze. Zwłaszcza, że można go kupić w kolorze czerwonym, niebieskim lub żółtym. I nie przejmuj się, kiedy ktoś przyjdzie do ciebie i zdumiony zapyta, co to takiego tam, pod sufitem. Wystarczy, że włączysz muzykę.

bnkr.png


JBL Spark – cena 549 zł.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Na to nawet nie da się patrzeć ;) a co dopiero słuchać ... plastik fantastik i jeszcze 550,- Powodzenia w sprzedaży bo będzie potrzebne :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Teraz zauwazylem ze to mozna faktycznie powiesic, do jadalni nad stolem 3 takie wiszace jak znalazl, a co?
Jak maniacy audio, to na calego ;)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Fakt, nie słuchałem, ale taki plastik po prostu mnie odstrasza ;) nawet jakby kosztował 49,- Czy plastik może grać dobrze? Chyba na wiejskie dyskoteki taki zestaw jak znalazł.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie ze plastik moze dobrze zagrac, "dobrze" to tez pojecie wzgledne, ale na pewno jest zadawalajace. Nie wiemy jak te graja, moze dobrze, moze zle, nikt tu wrozka nie jest, ale wiem jak graja inne i nawet jak ktos obcuje z "tradycyjnym" zestawem, to przyzna to bez grymasu ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Nie kupiłem z dwóch powodów. Po pierwsze nie zastanaiałem się nad tym, po drugie chciałem mieć głośniki drewnopodobne, chodziło o wygląd a nie możliwości. Zresztą ja nie mam zamiaru się licytować a chcę tylko dać do zrozumienia, że i plastki potrafią dobrze zagrać i nigdzie nie twierdziłem, że są lepsze od tych z zabudową drewnianą lub drewnopodobną. Przykładami plastików, które z powodzeniem dają sobie radę w KD a nawet i w stereo a dla przeciętnego słuchacza zagrają bardzo dobrze są np:
zachowując proporcje cenowe Boston Accoustics SoundWare S 5.1, KEF KHT-3005SE, Bowers & Wilkins MT-60D. Z opnii, które czytałem nawet tu na forum całkiem przyzwoicie jeśli nie dobrze grają plastiki Harmana o produktach Bose nawet nie wspominając bo te w KD brzmią znakomicie.
 
Do góry