Jbl ls 60

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
U ciebie będzie to spory przeskok, serwują inne brzmienie. Ciężko im coś zarzucić, dopracowane, niskie zniekształcenia, brak podbarwień mimo, że to tuba. Dźwięk nie jest suchy, jest wypełniony, za atakiem idzie moc i trzyma ile trzeba. Słuchać w końcu wokalistki, które mogą się popisać swoim donośnym głosem bez kompresowania przez kolumny.
 

xgutti

New member
Bez reklam
I stało się. W tym roku już raz wymieniłem zestaw Infinity Classia na B&W 804s ale wciąż szukałem dziury w całym i dokonałem kolejnej wymiany. Tym razem wybór padł na JBL LS 60 i .... Hmm zagrało wspaniale :) czuć potęgę dźwięku, jakby nagle przybyło w znanych utworach nut :) dźwięk stał się bardziej czytelny i mniej zniekształcony. Dokupiłem jeszcze w tym wszystkim LS 40, LS Center, LS P120 wow jest moc :) Ale cóż już zaczynam myśleć o LS 80 gdyż optycznie LS 60 wydają się małe przy LS P120. Tak więc czy prócz wielkości i mocy czy LS 60 różni się bardzo dźwiękowo od LS 80 ?
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Początkowo byłem sceptycznie nastawiony do JBL ale seria LS zmieniła moje zdanie w tej kwestii. Zestaw serii LS to już inny JBL to jak przesiadka z mercedesa klasy A do klasy S :) rewelacyjnie radzi sobie w kinie w połączeniu z AVR 760, czegoś takiego wcześniej nie doświadczyłem na żadnym sprzęcie. Trochę ostatnio nabawiłem się rożnym sprzętem i nic nie zrobiło na mnie tak pioronujacego wrażenia jak ta konfiguracja. Nareszcie osiągnełem to czego od lat szukałem w systemie kina domowego czyli dźwięk godny sali kinowej. Co do pytania odnośnie jednego elementu z tego zestawu czyli o głośniki frontowe LS 60 to powiem szczerze w kinie z całym zestawem sprawdzają się rewelacyjnie a co do kwestii samego stereo hmm każdy utwór który na nich wysłucham sprawie że jestem coraz bardziej tymi klockami zachwycony. Krótki opis tego co zauważyłem, dźwięk jest naturalny, czysty, przestrzenny, piękny mocny bas ( nie męczący ), super wokal.
Wiele osób stroni od JBL i też byłem w tym gronie do nie dawna, ale seria LS zmieniła radykalnie moje podejście i uważam obecnie że są to mega dobre klocki, rewelacyjne w systemie kina domowego i super radzące sobie w stereo.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Dziwię się teraz temu że JBL LS na polskim rynku są tak nie doceniane. Jestem z serii LS mega zadowolony i nic złego nie jestem wstanie powiedzieć, może jedynie to że w samym stereo ciągną trochę dołem ale to bardziej zasługa Harmana który też gra bardziej dołem.
Spotkałem się nawet z opinią w mediach zachodnich gdzie LS 80 był porównywalny z Monitor Audio GX300 i wypadł tak samo dobrze, choć cenowo GX300 jest dwukrotnie droższy na polskim rynku od LS80. Często jesteśmy ofiarami własnych stereotypów skreślając to czego sami nie znamy a co zostało skreślone przez innych.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Trzeba dodać, że to skreślenie przez innych następuje na zasadzie zazdrości :) Mnie nie stać to innym tez odradze.

Ja myślę że w przypadku JBL-a działa też częściowo to że ta firma ma tendencję do dosyć dużego różnicowania oferty pod kątem brzmienia pomiędzy paczkami z niskiej półki i drogimi. Znam sporo osób które się do nich zraziły, bo słuchały tylko niskiego segmentu.
Oczywiście nie ma co uogólniać ale np w segmencie pro-audio (gdzie są gigantem rynku) sprawdza się to szczególnie mocno.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Wystarczy zwrócić uwagę na wykonanie LS i z miejsca widać że mamy do czynienie z porządnymi pudłami a nie z budżetówką niższych modeli.
 

makosa5

Member
za granica pisze ze graja podobnie do pierwszej serii ale maja mocniejszy bass i bardziej stonowany zarazem, scena nie ulegla zmianie, dokladne testy niedlugo powiny sie pojawic patrzac na papier to osiagi powiny byc zbilizone do 1 serii szcegolna roznica jest kopulka i duzo bardziej stonowany wyglad. Ogolnie malo w necie o 2 serii ale jak juz sie pojawia opinie to pisza ze bardzo podobne do 1 serii dlatego ja zdecydowalem sie na 1 serie ktora zakupilem niedawno :D 2 seria to bardziej lifting niz cos szczegolnie nowego...
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie słyszałem JBL serii 1 ani 2 ale z JBL LS jestem mega zadowolony, grają rewelacyjnie w kinie i super w stereo.
Wciąż zastanawiam się czy warto wymieniać LS 60 na LS 80. Model LS 60 gra super ale optycznie nie pasuje do potężnego soobwofera i głośnika centralnego. Czy ktoś porównywał te dwa modele?
 
Do góry