Jasny pas po prawej stronie ekranu w LE46C650

foton24

New member
Witam, mój Samsung który kupiłem 15.03.2011 roku w Euro- Net Sp. z o.o.
ma wadę która dopiero teraz stała się dla mnie widoczna, i uprzykrza mi życie, otóż.
Przez ekran po jego prawej stronie od góry do dołu "przebiega" widoczny jest jaśniejsza smuga światła, która daje efekt jaśniejszego paska na czarnym jak smoła ekranie. Widoczne to jest bardzo dobrze w momencie gdy np. przełączam kanały i przez ten czas w którym jest widoczny tylko czarny ekran przy dokładnym wpatrzeniu się widać pas bielszego odcienia przebiegający od góry do dołu ekranu. Przy oglądaniu kanałów analogowych, albo cyfrowych gorszej jakości też można bez problemu dostrzec jak prawa strona ekranu lcd jest delikatnie bardziej jasna od środka ekranu, i jego części lewej. Przez cały czas kiedy użytkowałem ten telewizor nie dostrzegałem takiego problemu, ale ostatnio przykuwa to moją uwagę, i irytuje mnie to bardzo mocno. Oczywiście próbowałem wszelkimi możliwymi sposobami sprawdzać, czy po zmianie jaskrawości, kontrastu, podświetlenia ekranu, "pas bieli ustąpi", ale nie udało mi się, nawet przywrócenie ustawień fabrycznych, jak również wgranie najnowszego oprogramowania, nie spowodowało ustąpienia dręczącego mnie problemu. Pomóżcie, chodzi o to czy ktoś wie, co to może być, jak mam to profesjonalnie opisać osobie która będzie się tym miała zajmować, co więcej pytanie jest czy mam oddać ten telewizor do serwisu samsunga, z tytułu gwarancji, czy bezpośrednio do sprzedawcy oddać sprzęt z tytułu niezgodności towaru z umową (nabyłem ten telewizor jako osoba prywatna więc ten rodzaj odpowiedzialności mi jak najbardziej przysługuje w terminie 24 miesięcy od daty zakupu towaru. Może ktoś wie co jest powodem takiego brzydkiego zachowania mojego ekranu w LE46C650. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej jakże ważnej dla mnie sprawie. Jeżeli za słabo wytłumaczyłem to zjawisko, to mogę wysłać na priv zdjęcie tego ekranu w ciemności przy włączonym telewizorze.
 

deywies

New member
Bez reklam
Na 100% nie oddasz tego z tytułu niezgodności towaru z umową, nie ma podstaw.
Na gwarancje też bym nie liczył, ale możesz spróbować. Zależy jak mocno jest to widoczne (podeślij fote). Taki efekt to wada albo samej świetlówki (mniej prawdopodobne) albo inwertera albo to po prostu zwykły clouding.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na 100% nie oddasz tego z tytułu niezgodności towaru z umową, nie ma podstaw.
Na gwarancje też bym nie liczył, ale możesz spróbować. Zależy jak mocno jest to widoczne (podeślij fote). Taki efekt to wada albo samej świetlówki (mniej prawdopodobne) albo inwertera.

A dlaczego sądzisz że tego gwarancja nie obejmie? Przecież w sklepie nie miał możliwości sprawdzenia tego, a sama wada nie powstała w skutek mechaniczny czy w niewłaściwy sposób użytkowania. Ja uważam że jak najbardziej powinien reklamować, bo po to jest gwarancja.
 

deywies

New member
Bez reklam
Jeżeli nie przeszkadza to zbytnio przy normalnym oglądaniu

(a skoro kolega przez tyle czasu tego nie zauważył, to się specjalnie w oczy pewnie nie rzuca), to nie przyjmą Ci tego na gwarancji.

To naturalne ograniczenie technologiczne.
LCD tak mają i już.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie przeszkadza to zbytnio przy normalnym oglądaniu

(a skoro kolega przez tyle czasu tego nie zauważył, to się specjalnie w oczy pewnie nie rzuca), to nie przyjmą Ci tego na gwarancji.

To naturalne ograniczenie technologiczne.
LCD tak mają i już.

Zawsze może mówić że tego nie było. Zresztą wada jest wadą, a jeżeli jest TV na gwarancji to nie widzę problemu dlaczego by mieli nie przyjąć? Chyba że to coś takiego co wszystkie modele posiadają, a kolega za bardzo się doszukuje? Tylko jeżeli jest tak jak mówi, ten pas widoczny szczególnie na czarnym, to raczej nie jest norma i ja bym reklamował. Są ludzie, co wypalony piksel potrafią reklamowac. Po to jest gwarancja żeby z niej korzystać, nawet jeśli to jest głupota. Płacimy kupę kasy za produkt pozbawiony wad, a nie żeby oko przymykać, bo coś tam jest mało widoczne i da się z tym żyć. Ja bez wahania bym reklamował.
 

last_ninja

New member
Sprzętu na 100% nie oddasz "z tytułu niezgodności...", a z reklamowaniem będziesz miał baaaaardzo ciężko. Miałem podobna sytuację z moją Toshibą. Początkowo nie dostrzegałem "bandingu", ale z czasem zrobiło się to b.uciążliwe (mecze piłki nożnej, skoki narciarskie i jednolite tło), gdzie ten efekt był zauważalny (choć moja żona niczego "nie widziała"). W moim przypadku przyjechał serwisant, który także "nic nie widział" i stwierdził, że jeśli już coś jest, to jest to wina zastosowanej technologii (krawędziowy LED) i sposobu podświetlenia matrycy. Co ciekawe, efekt był najbardziej widoczny w zimę, gdy w pokoju panowała niższa temp. niż w lato (rozgrzana matryca). Serwisant wziął TV do serwisu, rozkręcali TV (poznałem po śrubkach), ale "usterki" nie usunęli, matrycy nie wymienili... Będziesz miał b.ciężko go reklamować, ale próbuj! Może się uda i wymienią Ci matrycę/TV? Niestety, w Polsce serwisy traktują swoich "klientów" jak zło konieczne...
 

deywies

New member
Bez reklam
Zawsze może mówić że tego nie było. Zresztą wada jest wadą, a jeżeli jest TV na gwarancji to nie widzę problemu dlaczego by mieli nie przyjąć? Chyba że to coś takiego co wszystkie modele posiadają, a kolega za bardzo się doszukuje? Tylko jeżeli jest tak jak mówi, ten pas widoczny szczególnie na czarnym, to raczej nie jest norma i ja bym reklamował. Są ludzie, co wypalony piksel potrafią reklamowac. Po to jest gwarancja żeby z niej korzystać, nawet jeśli to jest głupota. Płacimy kupę kasy za produkt pozbawiony wad, a nie żeby oko przymykać, bo coś tam jest mało widoczne i da się z tym żyć. Ja bez wahania bym reklamował.

Kolega zachowuje się jakby wczoraj się urodził.
-Mało że wszystkie modele, praktycznie wszystkie LCD posiadają nierówne podświetlenie.
-Jak jest widoczny na czarnym to jest w 100% naturalne.
-Można reklamować jeden pixel, ale nie słyszałem żeby komuś rozpatrzono pomyślnie taką reklamację (chyba tylko Funai daje gwarancje zero pixeli )
-Próbować owszem można, ale na sukces szanse są bardzo małe.

Będziesz miał b.ciężko go reklamować, ale próbuj! Może się uda i wymienią Ci matrycę/TV? Niestety, w Polsce serwisy traktują swoich "klientów" jak zło konieczne...

Nie w Polsce tylko wszędzie. Matryca to 90% ceny TV i praktycznie każda ma jakąś większą mniejszą wadę, jak by zaczęli je wszystkie wymieniać to wiadomo jak by to sie skończyło .
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie w Polsce tylko wszędzie. Matryca to 90% ceny TV i praktycznie każda ma jakąś większą mniejszą wadę, jak by zaczęli je wszystkie wymieniać to wiadomo jak by to sie skończyło .

Dla mnie to jest chore. To tak jakby ktoś kupił nowiutkiego mercedesa i po roku się okazało że ma wadę w silniku i nierówno pracuje, a w serwisie by powiedzieli że nie naprawią bo silnik kosztuje 50% wartości samochodu:) Zawsze uważałem że kupując sprzęt, kupujemy wolny od wad, i gwarancja nas chroni przed najmniejszymi usterkami. To w takim razie po co wogóle jest gwarancja? Uważam że w LCD to nie jest norma, bo i ja mam w domu i u ojca też jest, i jakoś nie zauważyłem takiego efektu. To w LED też zawsze można zwalić na nierówne podświetlenie diodami? Czyli zostaje nam tylko plazma":)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie to jest chore. To tak jakby ktoś kupił nowiutkiego mercedesa i po roku się okazało że ma wadę w silniku i nierówno pracuje, a w serwisie by powiedzieli że nie naprawią bo silnik kosztuje 50% wartości samochodu:)

Zdziwilbys sie :)
"Tego mercedesa zjada rdza" - Motoryzacja w INTERIA.PL - samochody, motocykle

Co do tematu, to ja tylko w jednym lcd mialem problem (clouding) i to byla wada tv, mimo ze sprzedawca twierdzil ze tak tv ma miec (mam jeszcze zdjecia) co bylo bzdura (sam tv full led a czern porownywana do Kuro), po zmianie idealnie.
Fakt ze krawedziowe maja pewna przypadlosc.
 

deywies

New member
Bez reklam
Zawsze uważałem że kupując sprzęt, kupujemy wolny od wad, i gwarancja nas chroni przed najmniejszymi usterkami.

Zależy co uznać za wadę

Uważam że w LCD to nie jest norma, bo i ja mam w domu i u ojca też jest, i jakoś nie zauważyłem takiego efektu.

Czasem jest to bardziej czasem mniej widoczne. Jednak fizycznie nie ma możliwości równo podświetlić całego obszaru.

To w LED też zawsze można zwalić na nierówne podświetlenie diodami? Czyli zostaje nam tylko plazma":)

Tak, zwłaszcza jak są tylko na krawędziach.

Czyli zostaje nam tylko plazma":)

Tak polecam.
 
Do góry