Jamo SUB250 - fazy itp...

cinemaniak

New member
Witam , dzis chciałem ustawic sobie swoj subwoofer ale nie wiem za co sie zabrac , gdy krece tynim pokrętłem od fazy to nie slysze różnicy. Proszę o podpowiedzi na co zwracac uwage przy ustawieniu suba i o co chodzi z tymi pokrętłami.
To moje ustawienie sprzętu...



Uploaded with ImageShack.us
 

pkomp

New member
to nie kręć fazą jesli nie wiesz do czego jest - powinna być na zero - inne ustawienia tylko w specjalnych sytuacjach których w domu mieć raczej nie będziesz w standardowym ustawieniu
 

pkomp

New member
akurat z fazą to nie wiem dokładnie - jej poprostu się nie rusza i zasadniczo nawet tej regulacji być nie powinno bo tak jak pisałem przydaje sie tylkow bardzo specyficznych sytuacjach czyli w praktyce nigdy :)

odcięcie jak najbardziej ustawi ampli bez trudu jak i dla reszty kolumn
 

tomud

New member
akurat z fazą to nie wiem dokładnie - jej poprostu się nie rusza i zasadniczo nawet tej regulacji być nie powinno bo tak jak pisałem przydaje sie tylkow bardzo specyficznych sytuacjach czyli w praktyce nigdy :)

odcięcie jak najbardziej ustawi ampli bez trudu jak i dla reszty kolumn

oj czasem sie rusza i jest to potrzebne :) Zwlaszcza w typowych mieszkaniach gdzie jest sporo odbic i brak dobrego wytlumienia... chodzi o to aby sygnal do ciebie docieral zgodny w fazie :)
 

cinemaniak

New member
ja odkreciłem faze na maxa to bas był praktycznie mało słyszalny, gdy dałem na 0 wtedy dopiero słychac było ze wali i schodzi bardzo nisko, tak ze nawet z takiego subika mozna uzyskac świetny bas, wystarczy tylko pogrzebac w ustawieniach
 

pkomp

New member
sie wie tomud ale w klasycznym ustawieniu gdzie głosnik masz nakierowany na słuchacza to nie tykasz bo nie ma potrzeby
o tym pisałem
co innego jakbyś nakierował głosnik na ścianę to wtedy owszem
 
Ostatnia edycja:
Do góry