Jamo E 750 lub E 750

KwaK-0

New member
Witam!

Czy ktoś słuchał już jak grają te kolumny? Zastanawiam się nad zakupem ich do KD (oczwyiście cały zestaw) ale jestem ciekaw jak sprawdzają się jako fronty stereo? Aplituner to najprawdopodobniej będzie Onkyo 606. Głównie będą służyć do słuchania muzyki dlatego zależy mi na opinii jak w takiej sytuacji się sprawdzają. W okolicy niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć żeby posłuchać. Czy grają dużo lepiej od Jamo 606 ?(tych słuchałem). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tym zestawem to zapraszam do dyskusji :)
 

KwaK-0

New member
Ale słuchałeś czy mówisz tak tylko dlatego, że były droższe ? :) A tak przy okazji nie wiesz czasem czy można jeszcze gdzieś dostać do nich E 700 ? Byłbym wdzięczny bardzo.
 

bdar

New member
Witam!
skad sie wziela ta czterokrotna przebitka i czy ma przelozenie na jakosc wzgledem 606? wczesniej blackninja poleciles mi jamo 606 (nie kupilem jeszcze ale przestalem szukac) . twoj typ wzial sie po uwzglednieniu ktorego z parametrow zamieszczonych w moim wczesniejszym poscie?
"poszukuje glosnikow podlogowych i glosnika centralnego - w sumie za 1500 zl. muzyka + radio 50%, tv 40%, dvd reszta (dlatego 3.0). pokoj ma ok.25 m (w nim sa tez schody wewnetrzne na kondygnacje wyzej). Wymog zony to kolor czarny lub ciemny braz (orzech). dyskotek nie urzadzam, raczej ciche granie rocka we wszystkich odmianach, bez popu i muzyki klasycznej. wzmacniacz 5 x 85W (stary), podobnie dvd ale 5.1 jest."
moze z czegos zrezygnowac (kolor, cena) na rzecz 750?
na priva poprosilbym tez o oferte na 606 i 750 (na fronty + ew. centralny)
pozdrawiam
 

KwaK-0

New member
Korekta

Oczywiście w tytule pierwszego posta chodziło mi o E750 lub E770 :)

bdar ja też mam pokój około 25 m2 i wydaje mi się że 606 mają trochę za mało basu żeby zagrały dobrze w takim pomieszczeniu. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie i nie możesz się nim kierować. Słuchałem ich w pomieszczeniu mniejszym ale w porównaniu do JBL ES 90 z basem wypadły trochę słabo (wiem że to nie ta sama klasa ale zrobiłem to dla porównania)
Jeśli chodzi o E 750 to słyszałem, że z basem radzą sobie troszkę lepiej od 606 ale E 770 mają większy głośnik basowy i podobno grają lepiej. Wszystko zweryfikuje po odsłuchu ale jakoś ciężko w mojej oklicy zlokalizować te głośniki. Może po sobocie będę mógł napisać coś więcej.

pozdrawiam
 

bdar

New member
witam!
on line konusltowalem zakup ze sprzedawca ze sklepu internetowego z siedziba w moim miescie (osobisty odboir) i stwierdzil ze do mojego wzmaka technicsa z moca 5 x 85 w nie ma sensu bracglosnikow z wyzszej polki niz jamo 606, bo sprzet za slaby. moze ktos to potwierdzic? zaczynam sie teraz zastanawiac nad jamo 708 lub 718 (design pewnie zonie sie spodoba). tyle tylko ze to plastik... 606 black tez robia wrazenie. w niedlakiej przyszlosci bede szukal jeszcze glosnika centralego, satelity odpuszczam.
pzdr
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Serii E jest koniec to co się nad nią zastanawiać, zresztą 1500zł nie kosztuje :)
Został nam jeden poniższy zestaw w kolorze dark apple, kto pierwszy ten lepszy!
E770x2 + E7CEN + E750x2..........2953zł

Pozdro.
 

KwaK-0

New member
blackninja napisał:
Serii E jest koniec to co się nad nią zastanawiać, zresztą 1500zł nie kosztuje :)

Czyli co ?? :) kupować nie kupować ? Bo nie wiem co to znaczy ze nie kosztują 1500 i że nie ma się nad czym zastanawiać :)
 

etomk

New member
witam i ponawiam
on line konusltowalem zakup ze sprzedawca ze sklepu internetowego z siedziba w moim miescie (osobisty odboir) i stwierdzil ze do mojego wzmaka technicsa z moca 5 x 85 w nie ma sensu bracglosnikow z wyzszej polki niz jamo 606, bo sprzet za slaby. moze ktos to potwierdzic? zaczynam sie teraz zastanawiac nad jamo 708 lub 718
pozdrawiam
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tomku, pamiętasz może, czy odsłuchiwałeś różne satelity z serii E ? Może warto byłoby brać od Was 770 + central i do tego poszukać sobie te mocniejsze satelity ? Kurczę, nie zauważyłem, kiedy ten model się wyczerpał.. :/
Wrzuć na prv, ile byście chcieli dostać za taki komplet. Wysokie tyły odpadają, bo nie znajdę dla nich miejsca (przynajmniej w tym pomieszczeniu). Myslę, że Onkyo 705 od Ciebie by się ucieszył z takiego konfigu ? :>
 
Do góry