Jamo czy JBL

dudas

New member
Jamo C 607 HCS 3 + SUB 300

Czy też któryś z zestawów JBL o podobnych parametrach.

Proszę o wasze opinie. Do jakich zastosowań do jakiej muzyki, do jakich filmów.
 

dudas

New member
I tu jest problem bo w domu jest nas kilku.

Mama słucha muzyki głównie operowej Pavarotii i takie tam ale myślę że będzie używała sprzętu dość rzadko.

Tata lubi Volksmusik :grin: i inne takie zagraniczne folkowe, ale do tych celów będzie używał sprzetu w weekendy bo wtedy to leci w TV.

Ja lubię muzykę zróżnicowaną aczkolwiek najbardziej elektroniczną, różnie odmiany oprócz tego co leci na tych 4fun i innych. Raz suma drum&bass, raz trance, raz experimental a nawet czasami włącze jakąś spokojną alternatywne na gitarce i będe uzywał sprzetu dosc często. Duzy nacisk także kłade na to że mam Xkloca (wybuchy i te sprawy w grach).
Lubie mięsisty bass ale czystośc i scena dzwieku też jest bardzo ważna bo mam dosc wyczulony słuch.

Siostra za to też jest tylko w weekendy i słucha wszystkiego jak leci.


Ogółem ma byc to sprzet pod satelitę, pod konsole, z bassem co w filmach akcji mięsiście i soczyście uderzy, a zarazem co potafi wiernie odtworzyć instrumenty i różne koncerty i rockowe i muzyki folkowej a nawet i klasycznej (choć do tej to najlepiej głośniki z wyższych półek)
 

dudas

New member
Pokój wielkości 30m kwadratowych i wysokości około 3m,

co do tłumienia
b.grube ceglane ściany (dom przedwojenny duży), okna PCV.

Elektronika:

Dekoder N - po HDMI
TV LCD 40 FullHD
Xbox360 - FullHD po component
 
Ostatnia edycja:

dudas

New member
A czym się różni ES PACK od Northridge packa ??
I dlaczego akurat ES pack.

PS: A może zrobić podmianke i kupić ES pack tylko kolumny frontowe zamienić z ES 80 na ES 100 ??

Tak patrzyłem i w sensownych cenach były jeszcze Klipshe i KEF ??
pix.gif
pix.gif
pix.gif
 

PopaY

New member
Bez reklam
No nawet w dane techniczne nie możesz spojrzeć? ES różni się tym, że w każdej kolumnie satelitarnej dodatkowo jest głosnik ultra wysokotonowy, czyli każda satelita/monitor jest trójdrożny, w serii Northridge kolumny były dwudrożne. Poza tym są zupełnie inne obudowy. Generalnie serai Northridge jest bardzo dobrą serią, ale seria ES po dodaniu głosników ultra dodaje nieco do dźwięku, oczywiście na plus, no i wizualnie są zdecydowanie ładniejsze. Ja spodziewam się na dniach dostawy E20-stek i ES10-stek. Wiem wiem, jedne i druga to zupełnie inna bajka, ale ESy pójdą na ścianę i będzie gicior :p Słuchałem całego zestawu "E" w pomieszczeniu ok. 14m2 i naprawdę robią wrażenie choć akurat podłogówek E80 i wyższych nie polecam do tam małego pomieszczenia. Z serią ES jest jeszcze lepiej z uwagi na dokładniejsze wysokie tony i wokal i w Twoim przypadku (30m2) będzie to idealne rozwiązanie i uwierz mi, nie ma sensu zamieniać ES80 na ES100 :] ES100 możesz dać do salonu 50m2 :p
 
Do góry