JAMO czy JAMO

RiedelS

New member
Witam serdecznie.
Czas już coś postanowić i zakupić. Jak każdy dorobkiewicz mam ograniczony budżet czyli max 4k i to już górna granica. Apli+głosniki+sub

I teraz mam wątpliwości czy:
1. Kolumny
lepiej większe JAMO 608 z mniejszym subem 210 czy może
mniejsze JAMO 606 z większym subem 260
Ewentualnie jeszcze myślałem o
WHARFEDALE 600 HCP
(salon 35 m2 o podstawie prostokąta 8,5 x 4 z czego połowa to miejsce na system kina czyli jakieś 17-18 m2)

2. Aplituner
ONKYO TX-NR414
ONKYO TX-NR579
DENON AVR-1713
PIONEER VSX527
Coś z tego chcę wybrać., Zastanawiałem się jeszcze nad H/K ale nie mam pomysłu który by się nadał.

3. Jakie kable kupić po połączenia tego sprzętu (chodzi o przekrój).

Jeśli by ktoś chciał się podzielić wiedzą, doświadczeniem byłbym wdzięczny
 

mors111

Active member
Bez reklam
to tak na szybko :

-napisz ile słuchasz muzyki i jakiej , a ile oglądasz filmów
-Pionnera bym odrzucił z ww od razu
-Onkyo 414 to najnowszy model , lepiej szukać w starszych ( 579 ) ale wyższych modelach (lepiej rozbudowany wejściami )

pokój masz sporu co jak co , większy sub się przyda

podpytaj Blacninję o ofertę na Onkyo 579 + JBL Loft 5.1 wraz z subem
 

RiedelS

New member
Kino głownie pod filmy 80%, reszta to muza, uwielbiam klasykę ale nie pogardzę niczym, no chyba że wiejskie-polo.
Co do JBL Loft 5.1 no nie jestem przekonany.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Nie jesteś przekonany do JBL a jesteś do Jamo? W takim razie posłuchaj, poczytaj. Jamo ładnie wygląda, ale możesz się rozczarować dźwiękiem...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja też nie rozumiem zachwytu nad tym Jamo, nie znam nikogo kto by to słyszał i cenił, w muzyce płasko i nijak. Ale jak ktoś nie ma porównania to pewnie nie będzie rozczarowany ;>
 

RiedelS

New member
Kontynuuję wątek choć Jamo chyba już skreśliłem. Pojawiła się nowa koncepcja, Jeśli ma ktoś jakieś opinie co do kolumn , bo głównie kolumny się zmieniają to będę wdzięczny stokrotnie.
1. ONKYO 515 + JBL LOFT 5.1
2. ONKYO 515 + WHARFEDALE Diamond 10.6 10.1 10.CS (a sub w poźniejszym czasie bo z kasą nie wyrobię)
3. ONKYO 515 + WHARFEDALE 600 HCP + SUBSX

Doradźcie bo już tu kombinuje że się mózg lansuje jak się zmieścić w budżecie.
 

majma28

New member
Posiadam te WHARFEDALE OBSIDIAN 600 + SUB 10sx głośniczki wyglądają świetnie graja myślę że dobrze sub od razu mówię że za słaby wiec ja bym ci proponował te diamond a później sub
 
Do góry