Jamo 606 + Onkyo 606 - jak poprawić przymulony bas?

bitterspy

New member
Witam

Jestem "niedzielnym" użytkownikiem tego forum więc jeżeli już ktoś poruszył ten temat to przepraszam.

Zakupiłem sobie zestaw jak w temacie do kina domowego. Niestety okazało się jak to w życiu bywa, że zamiast oglądać filmy w 95% słucham muzyki. Niestety dźwięk z tego zestawu jest strasznie przymulony. Podłączyłem starą 20-letnią kolumnę Sony i ma dźwięk o niebo lepszy od wymarzonych kolumn. I tak dźwięk podratowany jest przez korektor a jak właczam "Pure Audio" to już słuchać się tego nie da. Czy można jakoś uratować ten zestaw? Szkoda mi sprzedawać i tracić kasę na kolejny.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc
 

mkk1

New member
Jaki duży pokój ? Pokombinuj może coś z ustawieniem , ale optymistą nie jestem. S606 to nie są kolumny do muzyki, do tego jeszcze napędzane ampli...
Nie orientuję się czy 606 ma wyjście pre out , może rozwiązaniem byłoby zakupienie wzmaka stereo z main in i granie stereo pod wzmakiem ?
M
 

marecki6

New member
Bez reklam
bez przesady ... na 99% to wina ustawien/ampli , sam posiadam te glosniki i przy odpowiedniej konfiguracji graja calkiem przyjemnie
 

killpit

New member
Sprawdzałeś czy zworki nie są poluzowane mają tendencję do luzów małych przez co może nie grać cała kolumna.
Tak na początku :)
 

piotr818

New member
Bez reklam
Wypadało by powiedzieć ten typ tak ma ale może spróbuj z ustawieniami ten sprzęt jest bardzo trudno ustawny kolumna nie może stać bliżej od ściany: bocznej 40cm i tylnej 30 cm. Pomieszczenie do muzyki powyżej 20 m/2 przy mniejszym zaczynają dudnić nic nie piszesz o sprzęcie z czym to gra.
 

bitterspy

New member
Salon 25m2 ale otwarty na resztę domu czyli ok 70m2 otwartej przestrzeni. Zworki są ok. Spróbuję poprzestawiać kolumny ale chyba skończy się na sprzedaży i zakupie czegoś innego. Tak czy inaczej nie kupie już w życiu sprzętu przez internet bez odsłuchania. Niestety zasugerowałem się opiniami innych i teraz żałuję.
 

rafal735r

New member
Bo tu panuje blicht S606. A czemu? Bo sa tanie, a wygladaja na drogie i ogolnie bardzo fajnie i elegancko sie prezentuja, a brzmia jak brzmia.
Sprzedaj caly zestaw i zloz stereo z ktorego bedziesz zadowolony wiele bardziej.
 
Do góry