jakość skalowania w Samsung Ps50B650

1siedem

New member
Witam,

na placu boju pozostały panas 46s10 i samsung B650
Zdecydowałem się na samsunga ponieważ: ma usb z czytaniem filmów, powłokę antyodblaskową (lepiej sobie radzi z odblaskami niż panas?)
Ale myżlę jeszcze o jendym - skalowaniu obrazu. Jak rozumiem jest to dostosowywanie obrazu do formatu wyświetlacza. Czyli jak nadają w formacie 16:9 z czarnymi pakami to dobrze skalujący tv utnie je poprzez rozciągnięcie w pionie lub powiększenie z lekkim ucięciem boków. U znajomego jest jakiś lcd (sharp), który wogóle nie robi czegoś takiego automatycznie - dla mnie rzecz nie do przyjęcia.
Stad moje pytanie dotyczące Sama ps b 650 - jak on sobie radzi ze sklaowaniem? czy trzeba ręcznie dostosowywać wyświetlanie?
I jeszcze jedno pytanko dot. skalowania- chodzi mi o sytauację gdy program jest nadawany w formacie tradycyjnym 4;3. Czy jest różnica w tym jak rozciągają obraz na boki różne telewizory? U owego Znajomego rozciągane są głównie boki - widac to zwłaszcza przy napisach lecących dołem ekranu w serwisach informacyjnych - na środku ekranu litery sa normalne ale im bliżej boku tym są szersze.
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, pozdrawiam serdecznie
 
Do góry