Jakim cudem odbieram TV naziemną cyfrową?

jp22

New member
Witam, mam monitor z tunerem TV - Samsung SyncMaster T220HD. Gdzieś w specyfikacji czytałem kiedyś, że niema on wbudowanego DVBT/MPEG4, więc byłem przekonany, że nie będe mógł oglądać tv cyfrowej. Dzisiaj w moim mieście wyłączono nadajniki analogowe, jednak tv cały czas miałem.
Z głupa wziąłem w TV i ustawiłem automatyczne programowanie kanałów przez tv cyfrową-naziemną ku mojemu zaskoczeniu wyszukało 53 kanały - w tym około 10 w HD !

Telewizje mam od lokalnego dostawcy - normalnie z klatki w bloku idzie kabel do domu i TV.

Tu jeszcze znalazłem notke od dostawcy - mam ten pakiet w tej chwili po wyszukiwaniu cyfrowym:
Nazwa: TV DVB-T - Uruchomienie nadawania w Polsce telewizji cyfrowej naziemnej w technologii DVB-T, umożliwiło Regionalnej Telewizji Kablowej włączenie do swojej oferty kanałów działających w tej technologii. Oferta obejmuje klientów z podstawowym pakietem telewizji analogowej, którzy posiadają zewnętrzny lub wbudowany tuner DVB-T w odbiorniku telewizyjnym. Klienci Ci mogą dodatkowo odebrać 55 kanałów telewizyjnych, nadawanych cyfrowo w standardzie DVB-T. Nowy system przekazu będzie funkcjonował jednocześnie z sygnałem analogowym.
Abonament: 41,50 zł.

Jakim cudem odbieram HD skoro mój TV nie jest do tego przystosowany, a nie mam żadnego dekodera ?
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
A może puszczają w tej kablówce mpeg-2. Swojego czasu Samsung wypuścuł serię monitorów z tunerem gdzie do pewnego nr seryjnego było mpeg-2 a potem mpeg-4.
Jedno jest pewne, że monitor ma tez dvb-c skoro łapiesz kablówkę cyfrową. :)
 
Do góry