Jakie tylne głośniki do kina domowego ??

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam, wymieniał będę tyły w kinie, fronty posiadam Yamaha ns-777 niedługo też centralny NS-444 i mam pytanie czy lepiej kupić do dopełnienia serii NS-333 czy może postawić na używane monitory, cena to ok 800-900 zł. W tej cenie mogę mieć nowe Yamahy 333 Mission MX2 lub używane Bowersy 686 chyba i JBL e30. Co myślicie na ten temat ??
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Charakterystyka wszystkich glosnikow powinna byc podobna, wiec kup do seri.
Do przetestowania zasadnosci takiego rozwiazania, polecam odpalenie gry na konsoli.
Dla przykladu, wystarczy odpalic np.GTA 5, stanac przy aucie gdzie gra muzyka, lub udac sie do klubu nocnego i obracac prawa galka w padzie, dobrym przykladem jest jeszcze odpalony helikopter, dzwiek bedzie sie przemieszczal w wszystkich kolumnach.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Zasade tego wszystkiego znam, nawet na moich marnych tylnych kodach jest efekt. Dlatego pytam czy monitor jako tylna kolumna to dobre zastosowanie. Np bowersy czy missiony mają przetworniki po 16.5 cm a yamahy tylko 13, pytanie czy monitor nie będzie jakoś za bardzo dominował ze względu na większy na pewno bas i nie zakłóci całej harmonii kina...?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Idealem jest wstawienie na tyl, takich samych kolumn jak fronty, tak samo z centralnym. Wiec odpowiedz masz. Im lepsze tylne, tym lepiej. Sa filmy, ktore bardzo dobitnie obnazaja marnej jakosci tylne kolumny. Jezeli wstawisz lepszej klasy tylne, ale innej firmy, a co za tym idzie o innej charakterystyce brzmienia, to w podanym przeze mnie przykladzie uslyszysz roznice. Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy to bedzie Ci przeszkadzac. Sa filmy ktore moga obnazyc ta roznice.
Co do konkretnej odpowiedzi, w zadnym przypadku i absolutnie nic nie bedzie dominowac, film z dobrymi tylami lepiej brzmi, Transformers to skutecznie udowodni. Tam w zasadzie tylne graja (w wielu scenach) na tym samym poziomie co fronty, niesamowite wrazenia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Charakterystyka wszystkich glosnikow powinna byc podobna, wiec kup do seri.
Do przetestowania zasadnosci takiego rozwiazania, polecam odpalenie gry na konsoli.
Dla przykladu, wystarczy odpalic np.GTA 5, stanac przy aucie gdzie gra muzyka, lub udac sie do klubu nocnego i obracac prawa galka w padzie, dobrym przykladem jest jeszcze odpalony helikopter, dzwiek bedzie sie przemieszczal w wszystkich kolumnach.

Ja akurat mam inne zdanie jesli chodzi o ten aspekt, mam inne tylne glosniki i w wogole nie odczuwam jakies roznicy ktora by powodowala ze cos jest nie halo... malo tego te kolumny ktore mam na tyle bija dwa razy odpowiednik paradigma z serii studio jesli chodzi o dzwiek i mozliwosc ustawienia, a jesli chodzi o wykonanie to tak ze 4 razy :) wiec nie zgodze sie, ze musza byc wszystkie takie same kolumny w calym systemie. Malo tego kolego mam kumpla tak jak kiedys pisalem w jakims watku, ma jeszcze lepiej kompletnie wszystko ma od innego producenta producenta i daje swoja pensje w ciemno ze bije na glowe jego system w wiekszosci tutaj zestawow jakie tutaj ludzie maja w tym i moj. Oczywiscie jest tam kasa wlozona ale nie chodzi o kase tylko o to ze niby powinny byc kolumny tego samego producenta i tej samej serii, a jak widac w cale nie musi byc tylko trzeba odpwoiednie glosniki kupic i bedzie naprawde fajnie.... a przy transformersach glowe bedzie urywalo :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze ze masz inne zdanie, o to chodzi aby sobie kulturalnie dyskutować ;)

Tu nie chodzi Lolek jaki kto ma drogi sprzęt, ale o spójność brzmienia. To samo sie będzie tyczyc sprzętu za 2000zl. Oczywiście ze nie _musza_ być tej samej serii, ale _powinny_. Taka subtelna różnica. Chodzi o charakterystykę brzmienia, jeżeli jest zbliżona to ok, ale ideałem zawsze bedą tej samej klasy wszystkie kolumny. Naturalnie ze lepiej zagra sprzęt mieszany za 30tys. od defaultowego za 2tys. Ale nie w tym rzecz. Jeżeli chodzi o Twojego znajomego, to fronty ma jednej firmy, centralna innej, a tyły trzeciego producenta? Hmm...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie kolego i sub velodyna... i mi chodzilo ze wlozyl pieniadze niezle ale nie mialem na mysli ze wiesz drogie klocki kolega ma , tylko o to ze ktos kiedys "madry" powiedzial ( i nie chodzi mi o twoja osobe ) ze wlasnie najlepiej jest jak jest wszystko tej samej firmy... a ja mowie jesli ktos dobierze odpowiednio to nie jeden system wali na leb i na szyje ktory jest zlozony z tej samej firmy jak i z tej samej serii nawet porownujac podobne pieniadze. Kilka takich przykladow jest tutaj na forum i ludzie tez chwala sobie i nic im nie przeszkadza ze maja z innych firm glosniki...
Oczywiscie kazdy z nas jest inny i moze miec inne zdanie , ale powiem ci, ze ja nawet jak bede zmienial podlogowki to na pewno tyl zostawiam z tymi glsonikami co mam i w zyciu ich nie zmienie chyba ze kiedys poslucham co bardziej mi sie spodoba do kwoty porownaywalnej z MA... na razie w tej cenie nic lepiej mi sie nie podobalo bardziej niz surrandowe MA. Powiem wiecej ze jakbym mial mozliwosc kupna za dobra cene glosnika centralnego paradigma z serii signature to bym go kupil bez zastanowienia pomimo ze podlogowki sa z serii studio.. To tak jak z kalibracja sa jakies paramtery okreslone przez " madrych", a sa tacy gdzie maja inne parametry ustawione i im to odpowiada. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry