Jakie stereo godne polecenia do Metalcore (ciężkie brzmienia i precyzja)

chaarls

New member
Witam zdecydowałem się właśnie na zakup tv Sharp 60lc840e, jednak to dopiero początek wydatków.

Teraz przyszedł czas na system audio, zgadzam się z żoną że ma to być stereo.
Chciałbym podłączyć do tego tv, konsolę, telefon lub usb z muzyczką, może xtreamer.
Musi posiadać tuner radiowy, bo radyjko często u nas leci a nie chcę włączać tv tylko do radia.

Jeśli chodzi o sprzęt audio, co nieco poczytałem lecz jestem laik, czym więcej czytam tym bardziej się w tym utwierdzam. Wiem jednak że dobre dopasowanie sprzętu do muzyki to podstawa. Miałem tak z mp3 i słuchawkami dobrze dobrałem i wiem że jest ogromna różnica.

I teraz najgorsze przedział cenowy.
Napiszę tak, sam nie wiem kiedy zacierają się granice między dobrym sprzętem a zaczyna się niski pułap audiofilski, a kiedy zaczyna się i kończy budżetówka. Nie umiem na tą chwilę podać przedziału bo nie wiem co za ile można dostać.

Słuchał będę wieczorkami przy tv na pewno chyba że okaże się że głośniczki od tv dadzą radę, szaleć też nie będę, w końcu małe dziecko śpi w pokoju obok :p
Na pewno w dzień poleci mp3 lub radyjko więc wymagać za dużo co nie mam.

Chciałbym wydać jak najmniej, jak najmniej się da za to żeby można było posłuchać takiego rodzaju muzy. Nie jest to za prosta muzyka dla sprzętu, ja jestem gitarzystą w zespole i ucho mam bardzo czułe, lecz nie zmienia to faktu że nie będę szukał wad sprzętu i się wsłuchiwał, od tego mam słuchawki, niech sobie leci w tle w dzień muza. Jednak jak coś jest kiepskie to pewnie bym tego nie słuchał więc jakoś grać musi.

Co do samej muzyki to proszę nie krytykować że do takiego czegoś to byle sprzęt odtworzy bo to jazgot. Takie zespoły jak As i lay dying, kilswitch engage, bullet for my valentine, all that remains, lamb of god, to muzyka z szerokim wachlarzem brzmień i dźwięków. Szybka i melodyjna. Piszę ponieważ wiem że ludzie nie są czasem tolerancyjni :) a sprzęt musi to zagrać :)

Z góry dziękuje za wszelką pomoc :bober:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zainteresuj się Klipsch oraz Paradigm Monitor jeśli chodzi o kolumny.
Musisz jednak rzucic przykładowy zakres cenowy i metraż pokoju.
 

chaarls

New member
Witam
Załączyłem kilka fotek z wymiarami miejsca do którego mam pociągnięte kabelki.
Jak widać miejsca nie ma za wiele ale zawsze może tam leżeć dekoracja.

Jak robiłem remont pociągnąłem kabelki w razie gdybym chciał podłączyć 5.1 lub 7.1
, w tym systemie głośniki na pewno by się zmieściły. Jednak żona chce stereo i to "ładne" haha ale tego kryterium nie bierzcie pod uwagę ;P

20 tyś jak dla mnie to za auto chyba :) tu system ma być do muzyki "w tle" czyli takiej którą nikt nię będzie się delektował tylko będzie sobie po prostu lecieć.

Nie inwestuję teraz w droższy sprzęt bo musiał by flaca czytać minimum i pewnie by mnie brakło :/

Myślę że 2k to max za cały zestaw z wzmakiem/ampli :) za tv zaplanowałem max 5 ale nie wyszło bo trafiła się perełka. I tak żona jak usłyszy to 2 tysiące to mnie zje pewnie :) jeszcze muszę kupić sofę ławkę i stoliczek rtv bo teraz jest tak po remontowo na razie, więc za dużo wydatków na raz a przyjdzie mi jeszcze wybrać konsolę :/

Docelowo sofa będzie stała pod wentylatorkiem na wprost tv jakieś 2,9m do 3,1m od ścianki.

Aha metraż pokoju, jak widać otwarta kuchnia i przedpokój z szerokim wejściem. Na oko to będzie tego z 18m2 pokój(3,6mX5m) 5m2 kuchnia nie wiem czy przedpokój też zmierzyć ?

Jeszcze jedno pytanie jak z prądożernością sprzętów audio ? bo u mnie w domu jest bardzo eko, jak na razie.
Dzięki.
 

Attachments

  • P1060977.jpg
    P1060977.jpg
    47,6 KB · Wyś: 85
  • P1060978.jpg
    P1060978.jpg
    47,9 KB · Wyś: 79
  • P1060979.jpg
    P1060979.jpg
    46,2 KB · Wyś: 77

chaarls

New member
Wypas to by był jak bym poczytał wcześniej :) wisiał by na bank 65 cali tv i pięknie bym to zgrał z stereo :)
Teraz jest jak jest ale efekt będzie jak wszystko będzie już na miejscu :).
Tak teraz patrzę że chyba powinienem wątek umieścić w dziale stereo :-( czy to nie problem?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wymyślną masz chałupę ;)
Z austyką nie powineneś miec problemów, ale te małe wnęki, gdzie obecnie są głośniczki to na co, takie płytkie 15 cm? Raczej jednak na ozdoby. Mozesz ramki cyfrowe sobie tam wstawić, skoro masz kable ;) Jakie ty tam kable w ogole pociągnąłes? Nie chce Cię martwic, ale w tym pomieszczeniu sprawdzą się podłogówki, umieszczone po tymi wnękami. Jesli docelowo zamienisz kanapę to powinno byc OK. Niestety minimum wg mnie to Klipsch F20, czyli ok. 2500 zł za parę, bez elektroniki. Mozesz jeszcze poszukac polowe tanszych JBL E80 lub lepiej ES80 i Studio 180 w zestawieniu z Harmanem, Denonem, Marantzem i za ok. 3 tys maz fajny zestaw stereo.
Prądu dużo to nie żre ;)
 
Ostatnia edycja:

chaarls

New member
Kurde jakie kable hmm, grube i fajne mi się wydawało hehe nie wnikałem w temat( chyba stereo 2.5mm z miedzi OFC).Miejsca tam tylko 15 cm bo miały stać tam z systemu 5.1 z którego zrezygnowałem na tą chwilę. Poza tym głębszy układ nie prezentował się tak dobrze. Mam logitechy Z5500, jednak panel siadł.

Ramki podłącza się pod napięcie normalnie w sensie że nie z baterii ? pomyślę o tym bo by mogło to wyglądać dzięki za podpowiedź ;)

Te klipsy są naprawdę ładne żonie się podobają :-o Jest tylko mały szkopuł, wysokość to max 81cm te mają 100 :) chyba że szerokość będzie nie większa niż 14 cm a takich nie ma raczej. Jeśli chodzi o JBL to bass refleks z tyłu odpada, kolumny chcę dostawić do ściany, chyba że wystarczy niewielka odległość to wtedy ok. Aha czy one pociągną temat metalcore ? nie mają średnio-tonowego czy to problem ?

Kiedyś dużo czytałem o "lepszych" głośnikach do pc i doszedłem do takiego czegoś jak microlab solo7c recenzje zebrały ok jak na ich polu. I teraz pytanie: czy dla muzyki w tle nie będzie to ok ? w tej cenie dokupił bym ps3 z BR i dts i sprawę odtwarzacza bym załatwił również, kasy by zostało to żona by się ucieszyła :)
Tylko ps3 bez uruchamiania Tv nie spełni roli odtwarzacza muzyki. Zawsze zostaje podłączenie fona jako źródła dla radia/mp3 ( czasem jest to świetne rozwiązanie, jak muza gra nieco głośniej a ja z synem szaleję w innym pokoju, to od razu słyszę że ktoś pisze czy dzwoni :)

Ot takie mnie myśli nachodzą co wy na to ?
 

Attachments

  • P1060988.jpg
    P1060988.jpg
    35,8 KB · Wyś: 71

chaarls

New member
kiki szkoda że niema 60 philipsa :/ tylko 60 cali wejdzie niemalże idealnie (152x86 wnęka). Zostanie mi prawie 7 cm z boków tv czyli idealnie :) wyjdzie na to że wieszak wystarczy zwykły z możliwością ustawienia kątów tv w poziomie.
 
...
Jeszcze jedno pytanie jak z prądożernością sprzętów audio ? bo u mnie w domu jest bardzo eko, jak na razie.
Dzięki.

U mnie za audio odpowiada wzmacniacz stereo (klada D) z podpisu i wciąga około 5-6W przy normalnym dziennym graniu (jest wystarczająco głośno dzięki wysoko-efektywnym kolumnom). DAC do którego podpiąłem wszystkie źródła cyfrowe (TV, CD, komp) wciąga 5W.
Jak pójdziesz "na bogato" i kupisz wzmacniacz w klasie A to i kilkaset watów może wciągać...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Sharp 60LE840 będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Ma rację - tanie kolumny w takim zestawieniu nie zagrają.
Chyba że zestaw na bazie głośników Harmana KHTS.
Ale łącznie i tak musiałbyś ciut dorzucić kasy.
Napisz do Blackninja on ma extra ceny na audio.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
chaarls, pytałem o rodzaj okablowania, ale już wiem ze glosnikowe, myslelm, ze jeszcze jakies inne. To z ramką cyfrowa to był raczej zart, one idą przez zasilacz, choc i moze sa już teraz i z akumulatorem, glosnikowego im nie potrzeba bo zazwyczaj mają wbudowany głośniczek. Niestety nie znam przyzwoitych kolumn w tych wymiarach, a plastik nie zagra ciezkiej muzy, no chyba, ze z subem, ale to juz nie to.
 

gooru2

New member
Muzyka dosyć mało popularna. Więc nie wiem czy koledzy wiedzą czego oczekiwać po takim brzmieniu. Sam nie zawsze słucham, ale na płycie do testów znajdują się u mnie 2 utwory, które pokazują kierunek i możliwości kolumn w muzyce kolegi. Samel - Slavocracy i Ammon Amarath - Valhala avaits me.
I powiem jedno. Jak Pardadigmy to świetne kolumny to nie do końca do takiego grania. Wszelkie gatunki rockowe, metalowe brzmią fajnie, ale nie tak skompliwane. Tu dla mnie konkurencje zmasakrował canton. Świetnie brzmiały już podstawowe gle470. Nie mówiąc o Ergo, Chrono to też świetne kolumienki.
Sygnatura i sposób grania Klipschów to również dobry wybór do tego rodzaju muzyki - Słuchałem RF 52, 82.
NA tym poziomie zagrają też Mgnaty quantum serii 6 i wyższych, w tego rodzaju muzyce się sprawdzają.

Z tego co osłuchałem dla Ciebie wybrałbym Cantony, albo Magnaty. To trochę bardziej uniwersalne kolumny niż Klipsche. I łatwiejsze w odbiorze, z zapewne żona też będzie chciała korzystać. No i pewnie względy estetyczne dla kobiety też nie będą bez znaczenia. No i przede wszystkim przesłuchaj kolumn, które chcesz kupić.
 

chaarls

New member
Witam
Jedyne co mnie martwi to jak to zagra. Faktycznie muzyka niszowa jak na dzisiejsze czasy, i muszę przyznać że o wiele bardziej wymagająca niż wiele popularnych dzisiaj gatunków. Do tego sposób nagrywania takich utworów jest nieco inny. W tej muzyce kilka istotnych elementów odgrywa kluczowe role, jak stopa w perce, ułożenie sceny, przstrzeń i tooo brzmienie wioseł. Wiem co nieco bo właśnie jesteśmy na etapie nagrywania epki z zespołem.
Co do rozmiarów to jest rozwiązanie jak na zdjęciu poniżej (usunąłem zbędna graty ze zdjęcia). Trochę inny koncept od pierwotnego ale też ok. Więc rozmiar jeśli chodzi o wysokość to nie ma już znaczenia, szerokość nie może jednak przekroczyć ok 35 do 40cm max.

Jeśli chodzi o kable głośnikowe to znakomicie przewodzą prąd, przerobienie ich pod ramki to dla mnie pikuś :) liczy się dobry pomysł (niby żart a trochę poszerza ludziom horyzont myślenia )

Aaa btw microlaby nie są z plastiku ;) choć pewnie nie o to chodzi :)

W jakim zestawieniu elektoroniki te cantony?

Proponujcie, ja spiszę co się da i udam się na testy. Niestety ciężko teraz z dobrym miejscem na test głośników. W dobrych sklepach ze sprzętem dla muzyków zawsze jest specjalnie przygotowany pokoik wytłumiony i w zaciszu gdzie można spokojnie testować a w sklepach zazwyczaj masówa :/
Zna ktoś w pobliżu Katowic i okolic jakieś porządne sklepy gdzie można po-testować ?
 

Attachments

  • P1060979.jpg
    P1060979.jpg
    47 KB · Wyś: 52

chaarls

New member
Wszystko to co proponujecie to koszt za głośniki około 2-3k a do tego jeszcze elektronika, czy aby na pewno tyle to minimum żeby cieszyć się w domu z muzyki ? Faktem pozostaje że to wydatek na lata, a więc nie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Dobry sprzęt to również szansa na odsprzedaż (tandety nikt już nie odkupi). Czy te wybory zawsze muszą być aż takie trudne ? Najśmieszniejszy jest fakt, iż to, co tak naprawdę godne uwagi zazwyczaj nigdy nie jest widziane na półkach sklepowych ani w żadnych reklamach dla "mas"
 

gooru2

New member
gle były podpięte pod yamahę rs-500, albo 700 i cd z zestawu. Też 500, albo 700, nie pamietam, dokładniej, bo jeden były różnie pozycjonowane. Ale na 90% rs-700 z cd 500tka. Chrono i Klipshe z denkiem 720 jeśli dobrze pamietam.

Wiesz, można taniej.Lovely Cube, laptop, do tego fajne słuchawki.Mi takiej muzy słuchało się na Superluxach 681 z lekkimi modami. Bayerach dt990,custom one w wersjach mniej budżetowych. Uważaj na dt880, to trochę inne granie i może Ci nie odpowiadać.

Innym rozwiązaniem jest jakiś w miarę tani dac do tego monitory aktywne. I dla Ciebie może być dosyć dobre wyjście. Zwłaszcza, że to cenowo może wyjść w cenie rozsądnego zestawu pasywnego. Tu jednak problemem jest duża przestrzeń w Twoim salonie
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Muzyka w cale nie jest mało popularna, bo znam i czasem słucham ;) Słuchałem też Cantonów i wg mnie kompletnie nie podołają (dlatego koniecznie wybierz się na odsłuch). Chyba za dużo też wymagasz za tą kasę. Nadal twierdzę, że nie drogo i z łupnięciem sprawdzą się lepiej Klipsche z odpowiednim wzmakiem.
Katowice:
Audiostyl i obok Kino Domowe.pl na Rozdzeinskiego, Studio HiFi u Belga, przemysłowa 2, oraz Mega Herc na Słowackiego 39 i top Hifi na warszawskiej 34.
Zabierz ze sobą ulubione płyty i posłuchaj na jakich kolumnach brzmią najlepiej stopy i ciężkie rytmiczne riffy.
 

chaarls

New member
A te klipsy z jaką elektroniką ? Bez średnio-tonowego głośnika wygenerują wystarczające pasmo ?
Udam się na testy na pewno przed zakupem, bo jak każdy mam swoje predyspozycje muzyczne.

Co do wymogów to ich wcale wiele nie mam, jak pisałem z początku że miał to być zestawik do muzyczki "w tle". Jednak okazuję się że koszt wychodzi ponad 3 tysiące a jak dla mnie to już sporo.
Jeszcze raz zaznaczę że jak dla mnie taki wydatek powinien pociągać za sobą już jakość, lecz nie w kategoriach audiofilskich ani super wygórowanych. Zdaję sobie też sprawę że jak ktoś sięgnął raz za lepszy sprzęt to ciężko mu ten gorszy nazwać dobrym bo wie co to "jakość" :) Zawsze tak jest było i będzie.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, bardzo pomogły jeszcze nieco poszukam, może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły? Na pewno zostanę przy stereo.

A co z tą prądożernością czy faktycznie przy klasie A jak kolega Yotomeczek napisał wciągnie kilkaset wat ?
 
Do góry