Jakie przewody do TAGA tav-606 v.3?

dotheneedful

New member
Witam.

Do czwartku musze kupic przewody pod tylnie glosniki - bedzie kladziona podloga, a kable do tylnich chce puscic w listwie.

Do jednego glosnika przewod bedzie mial dlugosc ok. 13 m, do drugiego ok.15.

Impedancje kolumny: 6 Ω
Moc muzyczna: 100W

Czy kupowac kable o najwyzszej jakosci przewodnika (99,9****% miedzi - np. 1,5mm za 7 zl za metr) czy tez jakiekolwiek miedziaki wystarcza (np, 2.5 mm za 2,5 zl za metr)?

Bardzo prosilbym o pomoc.. choć przez ostatnie kilka dni jedyną lekturą są fora, dalej nie jestem pewien czy na moje potrzeby(pierwszy zestaw kina domowego) kable zrobia taka duza roznice..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem nie ma sensu inwestować za dużo w kable na tyły w budżetowym sprzęcie. Wystarczą o przekroju 1,5mm.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tą "czystością miedzi" to też tak nie do końca ,na wielu aukcjach są podawane wartości np. 99,999 % (czyli 5N) ,a metr takiego przewodu kosztuje kilka złotych ,trzeba być bardzo naiwnym aby wierzyć w takie banialuki .Naprawdę czysta miedź musi kosztować ,choćby dlatego ,że metal ten zdrożał czterokrotnie w ciągu ostatnich 15 lat ,więc taki kabel nie może kosztować 7zł

Wracając do tematu ,kup sobie kabel Techlink NX o przekroju 2,5mm to jest fajny kabel o otwartym dźwięku i bardzo dobrym wykonaniu ,świetnie nadaje się też do instalacji podtynkowych ,firma przynajmniej jest uczciwa i podaje czystość miedzi na 99,96% ,cena jest też uczciwa
 

dotheneedful

New member
Sprzedawca zapropnowal mi jeszcze kabel 4x1,5 firmy vivanco czy jakos tak:).

Co lepiej wziac? za techlinka zaplace okolo 300 zl z koncowkami.
Za ten 4x1,5 240..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Do góry