Jakie LCD, może trochę dziwne pytanie

omulec

New member
Chciałbym Was poprosić o pomoc w pewnej kwestii. Przekopałem trochę to forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Planuję zakup LCD do pokoju. TV ma służyć po troszę do wszystkiego: kablówka w SD, jakaś platforma w HD, xbox360, DVD, no i PC - tutaj pełna dowolność, czyli gry, filmy divx, filmy HD, przeglądanie stron, office, e-mail.

Teoretycznie ograniczyłem wybór do FullHD, ale...

Odległość "siedziska" od ekranu to 2,5-3m. Niestety moja różnorodność zastosowań jednego ekranu (pierwszy raz w życiu zresztą) spowiła moją mózgownicę dylematem co najlepiej się sprawdzi. Wydedukowałem, że na 32" TV HDReady (czyli 1366x768) czcionka Arial rozmiar 10 będzie z takiej odległości jeszcze jakoś widoczna (zerknąłem na mojego laptoka 15,4" z Arialem rozmiar 20). Ale już na FullHD 32" taka czcionka będzie mi sprawiać problem z takiej odległości (próba Arial rozmiar 15 z 2,5m). Teoretycznie coś co pozwoli mi tak jak na 32" HDReady w FullHD widzieć czcionki kompa musi mieć rozmiar 42". Owszem - pulpit będzie większy, ale chodzi o samą obsługę na takim ekranie. Czy ludki używające TV z kompem mogą dla mnie zrobić sprawdzian widzenia? Opisać w jakiej rozdzielczości na jakim rozmiarze u siebie da się radę spokojnie coś robić z 2,5-3m?

Obawiam się trochę 42" TV ze względu na jakość kablówkowego przekazu na takim ekranie z mojej odległości siedzenia. Z drugiej strony koniecznie chcę móc z kanapy przeczytać maile i pochulać po stronach tudzież napisać coś w wordzie.

Będę wdzięczny za sugestie.
 

omulec

New member
Ha, póki co nie zastanawiam się nad ceną. Chęteni kupię coś z tanich dobrych Samsungów 32", ale jak pisałem jeśli okaże się że w FullHD potrzebuję 42" i to dobrego bo nie dość że duży to kontrast musi mieć masakryczny to mogę wydać i 2 x więcej.

Póki co chodzi mi o to, czy na 32" z 3m w FullHD będę widział czcionki na kompie, albo czy na 42" FullHD obraz z kablówki z 3m nie będzie mnie masakrycznie dołował po wydaniu pięniędzy.
 

omulec

New member
Hej, wspomóżcie.

Czy nikt nie ma podłączonego kompa do swojego LCD?

Może ktoś skrobnie przy z jakiej odległości przy wielkości i rozdzielczości swojego LCD jest w stanie np. przeglądać www?
 

mietek099

New member
Moim zdaniem jeśli chcesz podłączać kablówkę do TV Full HD to jest to zbędne gdyż jedyne w chwili obecnej źródło Full HD to odtwarzacze Blu-Ray lub PS3 (najczęściej i tak nie w pełni). Wiadome, że na kompie też możesz ustawić większą rozdziałkę, ale jeżeli chodzi o kablówkę to tutaj Full HD jest kompletnie zbędne i moim zdaniem obraz będzie Ciebie dołował, jak to ująłeś.
 

omar

New member
klasa cenowa jest tutaj b. ważna

z tej odległości myślę, że 40'' będzie ok

aby cieszyć się obrazem, powinieneś kupić tv 'na lata', tj nie oszczędzać, bo będziesz się męczył
moje propozycje to sony w4000, toshiba zf 355, tańszy - sharp xl2

poczytaj o nich na forum, obejrzyj w rzeczywistości na koniec zapytaj Kikiego o dobre ceny i wróć z konkretnymi pytaniami :)

pozdrawiam
 

omulec

New member
Ha, pewne typy już mam. Tyle, że nie jestem pewien jak to zagra. Dlatego prosiłem o radę co do wielkości najpierw.

Czyli zostaje rozważanie LCD oglądanego z 3m powiedzmy w użyciu z kompem (czyli widoczność czcionek) i z SD (czyli jakość kablówy na FullHD). Jedna sugestia jest - 40" (dzięki Omar choć za tyle).

Ale nierozwiązanym zostaje wątpliwość - czy na 40" np. czcionka z 3m na kompie będzie widoczna (takie np. Arial 10ppt. jak wspomniałem). O subiektywne wrażenia proszę. Jeśli kto może usiąść przed swoim LCD w odleglości 3m jeśli ma podłączony ten TV i napisać mi czy daje radę czytac to forum w ten sposób :grin:
 

omar

New member
do czytania z daleka wymyślono bezprzewodowe klawiatury i możliwość powiększania czcionki (vide pokrętło myszy i klawisz ctrl:) )

jeśli masz być zadowolony - sprawdź sam - a na forum szukaj opinii co do modeli do przetestowania
 

SNAJPERSTWO

New member
A to ja ci odpowiem mam i to opisywałem telewizor JVC p80 niemam żadnych problemów z przeglądaniem ani czytaniem stron w internecie.
Jest jednak pytanie jaka kwota cie ogranicza bo jak niema takiej to z czystym sumieniem pionieer 32" lcd i wszystko będzie jasne piękne sprawdz test to co zobaczyłem :eek:k:
 
Do góry