JAkie LCD 32 cale do 2000zł

Robert314

New member
Tak jak w tytule jakie LCD polecacie do 2000zł. Czy woóle opłaca się kupować do tej ceny czy lepiej poczkekać i kupić coś lepszego? Zastanawaiłem się nad:

Sharp LC-32D44E


Panasonic TX-32LX85

SONY KDL-32L4000

Może jakieś inne jeszcze polecicie? Chciałem Full Hd ale byłem w skelpie i przy 32 calach nie ma żadnej róznicy więc wystarczy HD Ready. I kiedy zaczną nadawać naziemną telewizje jakości HD? Czy opłaca się kupować telwizor z DVB-T ? Na co jeszcze należy zwrócić uwage przy kupnie telewizora?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za mało danych

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
 

Robert314

New member
To tak:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju to ok.20m2
jaki sygnał - sygnał neistety z naziemnej anteny na dachu ale w przyszłości może "N".
jaka odległość od ekranu - odległość rożna: 2,5m albo 4m (ale więcej będe oglądał z 2,5m)
jakie urządzenia do podłączenia - komputer, DVD, w przyszłości może dekoder
jaka klasa cenowa - do 2000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju - średnie ( w lato duże)
ile osób zasiada przed telewizorem - 1
Jaki masz ulubiony program - tvn, polsat
jaki masz telewizor - kineskopowy Panasonic 21'
Ma stać czy wisieć - stać
Co Cię wkurza w telewizorach - mam w drugim pokoju 32 calowego Sharpa kupionego jakieś 2 lata temu i obraz z tej anteny na dachu jest bardzo słaby. Czy to całkowita wina tej anteny na dachu czy może telewizora też ?
 

Robert314

New member
A co sądzicie o plaźmie 32 calowej LG 32PG6000 ? Słyszałem że do sygnału SD z antenny jest bardzo dobra? A jak się ma jakośc np. filmów z komputera albo sygnału HD ?
 

prezes_jelonek

New member
Witam:) użytkuje tą plazemkę już od ok 2,5 miesiąca i jak dotąd jestem zadowolony. Z sygnałem z anteny dachowej radzi sobie dobrze, z sygnałem z Polsatu Cyfrowego bardzo dobrze (w szczególności TVN, Polsat, TVN7) z N-ki rewelacja, z kompa sygnał nie jest porównywalny do niczego jakość idealna, z DVD super. Jak za tą cenę to chyba nic lepszego nie można znaleźć.
 

Robert314

New member
To zdecydowałem się na tego Panasonica TX-32LX85 i teraz moje pytanie czy będzie odbierał lepiej z anteny siatkowej niż Sharp Lc-32GD8E ? Czy może można dokupic jakiś tuner aby poprawić jakość obrazu? Jest wogóle takie coś? A może warto byłoby dołożyć do Sharpa LC32DH65 ? Czy duża jest różnica z tym tunerem mpeg-4 ?
 
Ostatnia edycja:

Robert314

New member
Widze że nikt mi nie chce pomóc. A ja mam jeszcze jedno pytanie, bo jednak zdecyduje się chyba na Sharpa LC32DH65 z tunerem DVB-T mpeg-4 i tu moje pytanie czy z tym tunerem telewizor będzie odbierał lepszy obraz z anteny analogowej siatkowej niż bez tego tunera? Mieszkam w Warszawie ok.8km od Pałacu Kultury więc wydaje mi się że np. TVP HD antena powinna chyba złapać, a czy zwykłe TVP będzie w takie samej jakości czy troche lepszej dzięki temu tenerowi? Niech ktoś się wypowie na ten temat, bo ten model Sharpa jest dość nowy i mało jest jakich kolwiek opini o nim. Może Kiki wypowie się o nim?
 

Robert314

New member
Odpowie ktos na moje pytania? Bo chciałbym jutro jechać go kupić, a wolałbym mieć rozwiane wszelkie wątpliwości. I mam jeszcze jedno pytanie czy to 100Hz to duzo daje? Bo ten model Sharpa akurat tego nie ma.
 

a4tech

New member
Robert314 napisał:
A może warto byłoby dołożyć do Sharpa LC32DH65 ? Czy duża jest różnica z tym tunerem mpeg-4 ?

Tak warto :)

Tak duża, bo to zupełnie inny standard niż MPEG2.
W Polsce na 99% użytym standardem będzie właśnie MPEG4. Więc ew. wbudowane MPEG2 nic Ci nie da :(

Z anteny siatkowej wszyskie LCD bedą wyświetlać obraz marnie w porównaniu do CRT.



ps. Ten TX-32LX85 też jest fajny i ma 100 Hz :D

Zawsze jest coś za coś.
Dlatego dokładnie zastanów się na czym Ci najbardziej zależy i ile jesteś w stanie za to zapłacić ;)
 

Robert314

New member
OK, dzięki za wypowiedź. A czy dzięki temu tenerowi telewizor będzie odbierał lepiej na dzień dzisiejszy kanały analogowe np. TVP, TVN? Czy to nie bedzie żadnej różnicy pomiedzy telewizorem z tym tunerem i bez niego (tylko jedynie w tym że 2012 będzie mógł odbierać telewizje cyfrową naziemną).
 

a4tech

New member
Mieszkając w Wa-wie powienieś już teraz mieć możliwość kożystania z dobrodziejstw DVB-T.


Tuner MPEG2 ani MPEG4 nie ma nic wspólnego z sygnałem analogowym.

Do tego służy drugi standardowo wbudowany tuner, obsługujący analogowe pasma VHF i UHF + fonie NICAM.


Opis MPEG2:

LINK

Opis MPEG4:

LINK


Jeżeli nadawca wyśle sygnał kodowany w MPEG4 a Ty bedziesz miał dekoder MPEG2.
To obraz nie bedzie ani lepszy ani gorszy.
Poprostu nic nie zobaczysz (bo twój TV nie bedzie potrafił tego sygnału poprawnie zdekodować) :(
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Nie wierz w to że jest LCD który dobrze sobie radzi ze słabym sygnałem analogowym - to są tv cyfrowe i oczekują sygnału cyfrowego z okreslonym bitrate a nie kawałka kabla i drutu na dachu.
 

d3tr0

New member
a4tech napisał:
Jeżeli nadawca wyśle sygnał kodowany w MPEG4 a Ty bedziesz miał dekoder MPEG2. Poprostu nic nie zobaczysz (bo twój TV nie bedzie potrafił tego sygnału poprawnie zdekodować) :(

w/g mnie to niedopuszczalne, odcięcie ludzi od telewizji
nie sądze by odważyli sie na takie posunięcie
jeszcze mogą za darmo rozdawać te dekodery MPEG-4, wtedy to ma sens
lub poprostu sygnał pozostanie w tym i w tym, tak zwane mydlenie oczu i marketing MPEG-4
 
Ostatnia edycja:

Sienol

New member
ja bym dolozyl 200 zl i wzial Philipsa 32PFL 7403D. Wlasnie, jest to nic innego jak tylko jak tylko sianie paniki z tym MPEG-4. Czy wy naprawde wierzycie w to ze ci co kupili telewizory z dekoderem MPEG-2 nie zobacza w ogole telewizji za jakis czas bo nie maja MPEG-4 i bedzie trzeba kupic inny TV? Paranoja. Nie dajcie sie nabrac. Ja kupilem dobry TV z dekoderem MPEG-2 i wcale sie nie przejmuje tym ze nie ma tego MPEG-4
 
Ostatnia edycja:

Robert314

New member
Dziękuje wszystkim za wypowiedzi. A mam jeszcze pytanie czy będe mógł podłączyć jedną antene pod tuner mpeg-4 (by odbierać TVP1,TVP2, TVP Sport, TVP HD, TVP INFO) i jednocześnie pod standardowy tuner (by odbierać TVN, Polsat, TV4)?
 
Do góry