Jakie kolumny onkyo sr304

tytanw

New member
Witam wszystkich
Mam taki problem jakiś czas temu zakupiłem onkyo sr304 z głośnikami m-audio jakoś to gra ale nadszedł czas na ich zmianę i tu pytanie do was co można do tego kupić do 3400 zł z subem, podział muzyka/kino 55/45 pomieszcznie 20m2 plus otwarta kuchnia 10m2. Zastanawiam się nad zestawem DALI CONCEPT 6 + 1 + CENTER + CONCEPT SUB tylko troche przewyższa budżet bo cena tego zestawu to 3700 no i pytanie czy 304 da rade udzwignąć te głośniki. Jakie inne propozycję możecie z czystym sumieniem polecić.
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
cześć,

myślę, że najpierw powinieneś określić jakiego brzmienia oczekujesz. Polecanie zestawów od tak sobie nie ma większego sensu jeśli nie wiesz co ktoś lubi, albo czego szuka.

Odnośnie samych Dali... Wg mnie concept 6 zagrać zagra (na moje ucho z onkyo to raczej w kinie lepiej niż muzycznie). Ma przyjemną skuteczność i nie jest zbyt trudnym obciążeniem dla tego amplitunera. Ale osobiście do tych kolumn podpiąłbym coś mocniejszego.

Powinieneś posłuchać jeśli masz możliwość.

Pozdrawiam
 

tytanw

New member
Muzyki jakiej głównie słucham to pop rock hip hop więc raczej pod takie brzmienie, dobrego basu też nigdy nie zamało:).

A co sądzicie jeszcze o takim zestawie:

WHARFEDALE DIAMOND 9.4 POWER
 
Ostatnia edycja:

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Dla mnie dali brzmią ładniej w porównaniu z wharfedale. Jeśli masz możliwość posłuchaj sobie różnych (może skrajnie brzmiących) kolumn (jeśli nie jesteś pewien czego chcesz), a potem określ rodzaj brzmienia jakiego poszukujesz. Kef, Dali, Jamo... z drugiej strony kwota jest dość ograniczona i ktoś mógłby powiedzieć, że takie przebieranie jest przerostem formy nad treścią...

Jeśli o mnie chodzi to stawiam na KEF (serię C w przypadku podanej kwoty).
Szczegółowa kolumna, która sprawdzi się w muzyce rock czy pop i da ci przestrzenność w kinie. Zestawienie Kef+Onkyo nie jest egzotyczne także znajdziesz nie jedną pozytywną opinię na temat takiego połączenia.

Pozostanie kwestia czy Tobie to brzmienie przypasuje ;)

Pozdrawiam
 
Do góry