jakie kolumny do yamaha as 500

siamer

Member
witam.
w nie dlugim czasie planuje zakup wzmacniacza yamaha as 500 (to nie podlega dyskusji) ale nie moge sie zdecydowac co do kolumn do nich...
myslalem nad monitor audio BX6 ale one kosztuje prawie 3500zl wiec co myslicie jak byc kupil powiedzmy monitor audio mr6, 1000zl taniej ? albo ruth oil 40 albo moze wharfedale diamond 10.7
? beda uzywane 50/50 TV i muzyka. nie jestem jakims "wytrawnym" sluchaczem, poprostu ma to ladnie i czysto grac w pomieszczeniu okolo 30 - 40 m2... preferowana muzyka hip-hop.

czy bedzie naprawde duza roznica pomiedzy monitor audio mr6 a bx6 ? nigdzie nie moge znalesc porownania tych glosnikow (moze dlatego ze inna polka?) ?

pozdrawiam i czekam na podpowiedzie...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem okazję słyszeć MR6 i BX6 co prawda nie w bezpośrednim porównaniu i przy innej elektronice ale na plus w BX6 była średnia i wysokie tony. Bas na podobnym poziomie i trochę ładniejsze BX6. Z wymienionych przez Ciebie kolumn ja bym wybrał Roth Oli40 - jeśli są jeszcze do kupienia. Tylko trochę za duży metraż. Oli40 moim zdaniem najlepiej się sprawdzają tak do około 25m2. Jeśli będziesz miał bliżej 40m2 będą za małe. Szczególnie basu będzie mało, a jest on ważny przy hip-hopie. Ewentualnie pozostanie dokupienie suba. Jeśli jesteś już zdecydowany na Yamahę to może ciut wyższy model as700?
 

siamer

Member
witam.
dzieki za szybka odpowiedz...

co do yamahy to biore as 500 :p z tego co wyczytalem (o ile wierzyc testom) to as 700 wypada gorzej od as 500 no i nie ma wyjscia na sub. wertowalem wczesniej dlugoi temat wmacniaczy no i ta yamaha bardzo mi sie podoba (nawet z wygladu)...

to roth oil 40 sa jeszcze dostepne ale wlasnie nie wiem czy nie wziasc drozszych ale niby lepszych monitor audio bx6 bo duzo osob je chwali... a moze jeszcze jakies inne o ktorych nie pomyslalem znacie ktore bede ladnie zgrywac sie z tym wzmacniaczem... ?

pozdrawiam...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zależy co jest dla Ciebie najważniejsze. Oli40 maja lepszy bas i dynamikę niż BX6. Za to BX6 są trochę lepiej ułożone i ciut lepsze wysokie tony. Nie słyszałem tej Yamahy (poza MM ale tam to ciężko nazwać odsłuchem), więc ciężko mi powiedzieć, które kolumny dobrze z nim zagrają. Najlepiej wybrać się na odsłuch. Zobacz jeszcze Taga Platinum F-100, Magnat Quantum 657, Klipsch RF 62/82, Quadral Shogun X.
 

siamer

Member
teraz chociaz mniej wiecej bede wiedzial z czym moge porownac te bx6...
szczerze mowiac nie slyszalem jeszcze o tych taga platinum ale na pewno poszukam na gugle ;)

dzieki i pozdrawiam...
 
Do góry