Jakie kolumny do ONKYO TX-NR828 .Max wysokich i max niskich.

ernet

Active member
Bez reklam
Witajcie.Proszę o pomoc.Jakie kolumny kupić do ONKYO TX-NR828 (Moc ciągła (RMS)-150W/6ohm:?Obecnie mam starocie Yamaha-NS150(nie:NS-150F).Zostałem wychowany na Altusach i takie brzmienie lubię czyli:max wysokich i max niskich.Czego słucham:muzyki elektronicznej ( trance,club,house).Czego szukam:2 kolumn raczej budżetowych, które zagrałyby akurat z Onkyo bardzo dobrze.Dobrze by też było,gdyby były wąskie (jak w/w Yamaha).Proszę o poradę :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tylko przody/18m2.Co do kasy.... do 1500zł się zmieszczę?Za 2 szt.Sorry za lamerskie pytanie ;-)
EDIT:Chyba raczej nie.Nie miałem pojęcia o cenach kolumn ;-(
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z kolumn o takim charakterze grania jak chcesz, ja bym zerknął na Klipsch F10/20 lub droższa seria RF, JBL Studio lub fajne monitory Paradigm Monitor Mini lub podlogówki 7 v.7/9 v.7. Jest w tych kolumnach dynamika, dobry bas i zaakcentowana góra pasma. Nie wiem czy szerokość Ci będzie odpowiadala, ale ciężko wszystko pogodzić.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dzieki.bardzo ciekawe propozycje,szczególnie te Klipsch....będę teraz sprawdzał szczegóły ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernet

Active member
Bez reklam
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tonsil Maestro nie sądzę żeby zagrały z takim wykopem jak Klipsch, JBL czy Paradigm, chociaż mają sporo pozytywnych opinii. Dalej nie wiemy, czy te 1500zł to nieprzekraczalna granica, czy jednak jesteś w stanie coś naciągnąć? Kolumny, jak sam zauważyłeś są dość drogie.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Te 1500 to max.Poszalałem z Ampli ;-) Gdybym się na tym znał,to może kupiłbym używane,a tak,to
obawiam się,że "się nadzieję" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Źle to trochę rozplanowałeś, bo najwięcej kasy się wydaje na kolumny, bo to one najwięcej wnoszą w jakość brzmienia. Z nowych będzie ciężko, chyba że te monitory Paradigm'a co podałem. Więc pozostają używki. Na Allegro widzę koleś ma Klipsch F20 za 1350zł, tylko w jasnym kolorze.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tonsil Maestro nie sądzę żeby zagrały z takim wykopem jak Klipsch, JBL czy Paradigm, chociaż mają sporo pozytywnych opinii. Dalej nie wiemy, czy te 1500zł to nieprzekraczalna granica, czy jednak jesteś w stanie coś naciągnąć? Kolumny, jak sam zauważyłeś są dość drogie.
Te 1500 to max.Poszalałem z Ampli ;-) Gdybym się na tym znał,to może kupiłbym używane,a tak,to
obawiam się,że "się nadzieję" ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Z kolumn o takim charakterze grania jak chcesz, ja bym zerknął na Klipsch F10/20 lub droższa seria RF, JBL Studio lub fajne monitory Paradigm Monitor Mini lub podlogówki 7 v.7/9 v.7. Jest w tych kolumnach dynamika, dobry bas i zaakcentowana góra pasma. Nie wiem czy szerokość Ci będzie odpowiadala, ale ciężko wszystko pogodzić.

Zupełnie zapomniałem o Twoich propozycjach :-( ale po 3h szukania w internecie wybrałem jedną z nich.. wybór padł na Klipsch model RF 52 II.Co ciekawe podczas tych poszukiwań spotkałem się (nie tylko w sklepach polskich i w Europie ) z wieloma propozycjami sklepów,które sprzedają kolumny Klipsch w kompletach z .... amplitunerami ONKYO.
Akurat mam taki,model : ONKYO TX-NR828 [ przy okazji dziękuję @blackninja za dobrą ofertę, z której-jak widać-skorzystałem ;-) ].Zapewne nie jest to przypadek, a raczej sugestia,że głośniki Klipsch z ONKYO grają i współpracują dobrze ! :)
***************************************
Uuuuuuu.. druga strona tego wątku przenosi do:
HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Benq W600 oraz W600+ czym się różnią? :-( ;-(
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Klipsch RF to porządne kolumny i grają lepiej od serii F, tylko kwestia co tam komu się spodoba. Mają dobry i mocny bas. Nie wiem tylko jakiej mocy Ty tego basu szukasz?, bo są większe RF 62. Wprawdzie dedykowane są na metraż powyżej 20mkw, ale znam ludzi co wstawiają takiej wielkości kolumny na niewielkie salony. Tacy maniacy basu i łomotu:)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Pokoik, to 16m2 więc RF62 już by trochę więcej pochłonęły przestrzeni heheh.O bas jeste bardz,ale to bardzo spokojny- Sub już jest podpięty,aby pomóc.Bardziej szukałem wysokich.
"Tacy maniacy basu i łomotu:)"--dobre :) Ja nie wpisuję się w to określenie heheh.
Także myślę,że dadzą radę ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernet

Active member
Bez reklam
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernet

Active member
Bez reklam
No, i się @BN nie udało ;-) Ale to zapewne tylko do następnego razu...:) Kolumny mam już u siebie.Dobra,wręcz bardzo dobra cena i gwarancja z polskiej dystrybucji.Teraz się wygrzewaja,ku wątpliwej "uciesze" moich sąsiadów :) Krótko: trafiłem z nimi w przysłowiową dziesiątkę,co do mojego gustu:basy dość słuszne,wyrażnie długie i wybrzmiewające,nie jakieś tam krótkie"bum".Soprany na prawdę "cykające', ale z zachowaniem wszystkich szcegułów.Średnie,cóż są dość wyraźnie cofnięte za tymi dwoma wyżej wymienionymi-grają raczej trzecie skrzypce :) Z moim Onkyo kolumny radzą sobie doskonale.Jutro powinienem odpalić jakiegoś CD'ka i spodziewam się jeszcze lepszego odsłuchu.Ladies & Gentelmen..oto Klipsch RF-52. Jesli więc lubicie brzmienie techno,trance,club,house,rock,to te kolumny są stworzone do właśnie takiej muzy.Nie udają lalusiów,nie chwalą się neutralnością i uniwersalnym zastosowaniem,gdzie Mozart i Armin Van Buuren zabrzmią równie dobrze.Nie,one mają za cel....wymiatać,do czego-z resztą- przyznaje się sam producent.I tak, są to głośniki ukierunkowane na konkretne brzmienie,którego oczekuje konkretny odbiorca.W tym-ja.Polecam
 
Ostatnia edycja:
Do góry