Jakie kolumny do 900 zł

ichbla

New member
Witam,

Poszukuję dwóch kolumn podłogowych plus ewentualnie surround do amplitunera Pioneer SX-550 ( pełna specyfikacja hifiengine.com/library/pioneer/sx-550.shtml ). Słucham przede wszystkim utworów gitarowych (rock ,punk, metal, rapcore), a w chwilach relaksu utworów bardziej "klasycznych"- skrzypce, fortepian. Mój budżet to 900 zł. Powierzchnia pomieszczenia odsłuchowego około 30m2.

Co możecie polecić? Osobiście zastanawiam się nad TAGA HARMONY TAV-606 V.3- zestaw 4.0 (TAV-606F V.3 + TAV-606S V.3)- nowe lecz pod uwagę biorę również następujące zestawy używane:
Wharfedale Crystal2-30 + Wharfedale Crystal 10
Wharfedale Crystal 40 + Wharfedale Crystal 10
KODA AV702F

Czy ktoś z was ma doświadczenie z wyżej wymienionymi zestawami lub może polecić coś innego w ramach wskazanego budżetu?

Za wszystkie sugestię i opinie z góry dziękuję.
 

ichbla

New member
Przeceniam? Proszę rozwiń myśl. Ogólnie to nie jestem typem audiofila czy tez bardzo wybrednego melomana stąd też zestaw nie musi być wyśrubowany pod każdym kątem. Nie jestem tez nad to osłuchany z drogimi kolumnami w związku z czym nie odczuje za dużej różnicy miedzy zestawami.

Liczę się również z tym że w tej cenie ciężko jest znaleźć coś dobrego i patrze również na zestawy używane.

Liczę że osoby bardziej wdrożone w temat podpowiedzą coś, bo jak na razie skłaniam sie ku Taga TAV-606 które to mają dość dobre opinie, dwie rekomendacje i mieszczą się w moim budżecie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie dołujcie chłopaka dopiero co zaczyna przygodę z hi-fi

Za 900zł kupi zestaw kolumn ,wiadomo że jakość nie rzuci na kolana , prostsze to jest w przypadku używanych zestawów .Taga może się okazać dobrym wyborem przy tym budżecie
 

ichbla

New member
Dzięki za wsparcie ;)

W dniu jutrzejszym wybieram się do saturna w moim mieście celem odsłuch Tagi co prawda na innym amplitunerze lecz mam nadzieję że to wystarczy. Jeżeli brzmienie będzie dla mnie wystarczające zakupie Taga TAV-606 w zestawie 5.0 za 920 zł z przesyłką.
 

ichbla

New member
Będę porównywał kilka zestawów, lecz co do kasy to wyskrobałem już tyle ile mogłem :p początkowo chciałem rzucić jedynie 600 pln i szukać jakiś używek, ale jak coś mnie w staurnie miło zaskoczy a będzie nieznacznie droższe to najwyżej sprzedam ostatnią koszulę a dołożę do lepszego kompletu :D
 

ichbla

New member
Jestem już po odsłuchach i po zakupie. Zdecydowałem się na Taga TAV-606. Słuchałem ze swoim amplitunerem następujących zestawów:
- Taga TAV-606 - nowe,
- Pylon Pearl 20 - nowe,
- Jamo s506,- nowe,
- Mission M33i - używane,
- Quadral Quintas 5000 - nowe,

Z tych wszystkich zestawów najbardziej przypasowała mi Taga. Grała delikatnym, miękkim basem i nie gubiła się przy utworach bardziej dynamicznych lub z większą ilością instrumentów. Niestety lecz Pylony delikatnie się rozjeżdżały, a czasem miałem wrażenie braku niektórych instrumentów. Mission znów nie ogarniały wyższych tonów, miałem wrażenie że delikatnie szumi zamiast grać właściwym dźwiękiem, a przy Jamo zbyt uwypuklony był bas co zdecydowanie mi nie odpowiadało. Quadral Quintas 5000 natomiast były odnośnikiem który grał bardzo fajnie lecz zdecydowanie przekraczał mój budżet i posłuchałem ich tylko i wyłącznie z czystej ciekawości.

Dzięki wszystkim za pomoc i sugestię.
 
Do góry