jakie kolumny centralne do Denon AVR-2313?

itisme

New member
Witam,
niedawno nabylem Denon AVR-2313, teraz poszukuje kolumn centralnych (floorstanders) do tego sprzetu. W przyszlosci planuje rozbudowac system do 5.1, ale narazie jestem plytki na kase.
W sklepie doradzali Monitor Audio RX 6 i brzmialy naprawde fajnie, w necie tez znalazlem, ze te kolumny w tandemie z denonem sa standartowym wyborem wieliu nabywcow.
Niestety, w tej chwili nie stac mnie na taki przepych, dlatego prosze was o pomoc w znalezieniu tanszej alternatywy.
Pokoj 25-30 m.k.,
muzyka 60%, kino/tv/multimedia 40%

np, jak muzyke zagraja Q Acoustics QA 2050i lub Roth Audio Oli 40? Quadral Quintas? Czy wogole moge znalezc w podobnym przedziale cenowym cos przyzwoistego?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Roth Oli 40, Dali Zensor 7, Klipsch RF 62, Klipsch f20/f30, Monitor Audio MR 6, Paradigm Monitor 9 v.7, JBL Studio 190. Kazda z tych kolumn gra inaczej np. Klipsch i Paradigm maja mocny bas i dynamikę, więc swietnie się sprawdzą w rocku, metalu i szybszej muzyce. Dali są stonowane i delikatniejsze, bardziej subtelne można powiedzieć, wyrównane pasmo. Roth mają fajny bas, i mnie osobiście również podoba się reszta pasma. Takie można powiedzieć uniwersalne. MA MR też się sprawdzą w wielu gatunkach, ale trochę spokojniejsze od Roth. JBL Studio to bardziej dyskotekowe brzmienie i dobre do kina. Wszystko zależy czego się słucha i co się lubi. Słuchałem Paradigm Monitor ze wzmakiem NAD i po prostu bajka, przy utworach Within Temptation czy Nightwish. Popatrz sobie, oceń możliwości finansowe i na odsłuchy:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Roth Oli 40, Dali Zensor 7, Klipsch RF 62, Klipsch f20/f30, Monitor Audio MR 6, Paradigm Monitor 9 v.7, JBL Studio 190. Kazda z tych kolumn gra inaczej np. Klipsch i Paradigm maja mocny bas i dynamikę, więc swietnie się sprawdzą w rocku, metalu i szybszej muzyce. Dali są stonowane i delikatniejsze, bardziej subtelne można powiedzieć, wyrównane pasmo. Roth mają fajny bas, i mnie osobiście również podoba się reszta pasma. Takie można powiedzieć uniwersalne. MA MR też się sprawdzą w wielu gatunkach, ale trochę spokojniejsze od Roth. JBL Studio to bardziej dyskotekowe brzmienie i dobre do kina. Wszystko zależy czego się słucha i co się lubi. Słuchałem Paradigm Monitor ze wzmakiem NAD i po prostu bajka, przy utworach Within Temptation czy Nightwish. Popatrz sobie, oceń możliwości finansowe i na odsłuchy:)

Dokladnie jak pisze Krzychu samemu trzeba posprawdzac ze 3 komplety i bedziesz kolego wiedzial co i jak a tak to kazdy ma swoje prefernecje i do tego jeszcze w zaleznosci jakiej muzy sie slucha.... ja slucham roca i po czesci popu do tego czasem cos mocniejszego typu nightwish to dla mnie paradigmy sa super ale kazdy lubi co innego :_)
 
Do góry