Jakie głośniki do STR DG720???

marceliniusz

New member
Pierwszy post więc trzeba sie przywitać. Wtam wszytskich :D

Staem się szczęśliwym posiadaczem amplitunera sony STR DG720, sprzęt z wyglądu całkiem fajny, ale nie wiem jak gra, bo nie mam do niego głośników :p
Proszę więc o porade co kupić? Będzie to stało w pokoju 3,5m x 3,3m, głownie oglądam filmy w 5.1, żadko słucham muzyki. Co do finansów to sam nie wiem :p Mogę wydać do 2700zł max (ale musiałby to być sklep, w którym można kupic na raty), jesli głosniki będa do 1600zł to za gotowke.
Co mnie intresuje: kolumny frontowe nie mogą byc szersze niz 20cm (no moze 21cm), koniecznie muszą mieć opór 8 omów, nie 4, nie 6 tylko 8 i żadne inne. Satelity i centralny muszą się dać zawiesic na scianie bez dodtakowych uchwytów czyli musza mieć swoje.
Oglądałem sklepy w necie i w oko wpadły mi takie glośniki:
Koda F-51F/C/S v2 - matrwi mnie tylko wygląd, bo sa brzydkie :p
Sony SS FCR 6000 te sa dedykowane, ale przednie są troszkę za szerokie i boję się ze nie wejdą mi w meble, ale biore je pod uwage bo sa tanie a podobno z amplituneami sony grają bardzo ładnie
Pioneer S V325 W - zna to ktoś??? ma to wogole 8 omów??? napisalem do Pioneera takie pytanie
Ferguson XL 900 - i tu też pytanie jaka szerokość mają fronty???
JBL Northridge Cine Pack - to już gruba pólla, ale podobają mi się super z wyglądu i jakoś je wcisnę ;) ale to już na raty msiałbym brac

a moze coś innego co spełnia moje wymagania? :)

Pozdrawiam forumowiczów i liczę na konkretną pomoc :D

a moze jakieś małe a nie podogowe głośniki będa lepsze? jak sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
piles cos? bo ja tak!!! I Ty rowniez sadzac po Twoim poscie!!!. Sam sobie odpowiedziales zadajac ta mase pytan i odp. jednoczenie, heh. Mozna sie totalnie zgubic~!!!
 

PopaY

New member
Bez reklam
W salonie Sony Centre słuchałem jak grają kolumny Sony SS FCR 6000 i byłem mile zaskoczony. Zagrały naprawdę bardzo ładnie. Co do ostatniej Twojej propozycji czyli JBL to nie można zawiesić kolumn surround. Tzn. można, ale trzeba dokupić uchyty ścienne (szczegóły pod tym linkiem http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=327081#post327081)

Pioneery mają impedancję 8 Ohm. Też się nad nimi zastanawiałem, ale nie mam zielonego pojęcia jak one grają.
 
Ostatnia edycja:
Do góry