Jakie fronty do RX-A810 ?

bioly777

New member
Witam
Mam zestaw Yamaha RX-A810 z zestawem 5.1 JBL Northridge Cine Pack ale chciałbym lepszych frontów do słuchania muzyki. Sprzętu używam w 30 % do oglądania filmów a w 70 % do słuchania muzyki głównie rock, classic, pop ale również czasem techno i house. Cena za kpl do max. 5000 zł. Czy wymiana głośników przy tej elektronice ma w ogóle sens? Przy obecnych frontach JBL E80 brakuje mi średnich i wysokich tonów bo basik jest całkiem całkiem. Proszę o opinię.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
te 5000zł na cały zestaw czy tylko na fronty? Ta Yamaha jest dobra do filmów, ale w stereo to tak średnio. Na szczęście ma pre-out więc możesz pomyśleć o wzmacniaczu. Trochę mnie dziwi że brakuje Ci wysokich tonów. Te Yamahy co ja słyszałem to miały dużo wysokich, może to kwestia kolumn.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do koło 5k masz np. Monitor Audio Rx8, Audio Academy Hyperion IV, Kef Q 700, Focal Chorus 816 V. Tylko Twój amplituner będzie najsłabszym ogniwem. Przydałby się wzmacniacz. Najlepiej wybierz się na odsłuch i wybierz coś pod Siebie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Szukaj czegoś neutralnego z naciskiem na szczegółowość RX6 może 8 dobrze by było jakiś wzmacniacz do tego doczepić
 

bioly777

New member
Dzięki za podpowiedzi też zastanawiałem się nad Monitorami lub Focalami ale łudziłem się że mój ampli to uciągnie ;-( podpowiedzcie który wzmacniacz byłby odpowiedni do wymienionych przeze mnie frontów ?
 

werf

Active member
Bez reklam
Uciągnie spokojnie ale bez fajerwerków
Wzmacniacz zawsze dokupisz jak będzie niedostatecznie
Celuj w Monitory Focale to świetne kolumny ale mają to do siebie że szybko obnażają niedoskonałości taniej japońskiej elektroniki
 

MarcinGD

New member
Podjedz do salonu ze swoim amplitunerem. Odsluchaj Monitory i Focale. Popros zeby takze podlaczyli ci jakis wzmacniacz stereo Yamahy do tych samych kolumn, jest to ogolno dostepna elektronika, wiec nie powinno byc problemu. Bedziesz mial wtedy poglad na cala sytuacje. Nie wiem jak Focale, ktore zaproponowane byly, ale Monitory Rx8 sa ciezkie do napedzenia i musialbys jeszcze minimum 2k dolozyc do wzmaka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry