Jakie film trzeba koniecznie obejrzeć w technologii BR

Bob2008

New member
Filmy DVD cały czas są znacznie tańsze niż BR. Więc nie warto inwestować tylko w BR. Ja mam 50" plazmę i wiele filmów na DVD wygląda całkiem dobrze, ale nie mam doświadczenia z BR. Zakup odtwarzacza BR jest jeszcze przed mną.

Dlatego chciałbym poradzić się jakie według Waszego zdania filmy koniecznie trzeba zobaczyć w technologii BR. To znaczy ze względu na ich jakość obrazu czy dźwięku warto dopłacić do nowej technologii.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Muszę cię zmartwić, bo po tym jak już kupisz BD Player i jak zobaczysz ten obraz i porównasz DVD z wydaniem Bluray to powiesz technologii DVD "no more dvd" obecne ceny płyt DVD w stosunku do coraz tańszych BD to jakieś żarty, jak można żądać 40-50 zł za ten tandetny obraz, skoro świetny obrazek Bluray kosztuje 70-80 .Strona audio niebieskich nośników to kolejna przepaść technologiczna ale raczej na lepszym sprzęcie audio.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Filmy DVD cały czas są znacznie tańsze niż BR. Więc nie warto inwestować tylko w BR. Ja mam 50" plazmę i wiele filmów na DVD wygląda całkiem dobrze, ale nie mam doświadczenia z BR. Zakup odtwarzacza BR jest jeszcze przed mną.

Dlatego chciałbym poradzić się jakie według Waszego zdania filmy koniecznie trzeba zobaczyć w technologii BR. To znaczy ze względu na ich jakość obrazu czy dźwięku warto dopłacić do nowej technologii.

Jak dla mnie temat rzeka bo to w zależności od preferencji każdego z nas kto co lubi...można pisać i pisać, do tego dochodzi techniczna strona nagrania takiego filmu, bo nie wszyscy oglądają na KD taki czy inny film, tylko np. na kompie.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Filmy DVD cały czas są znacznie tańsze niż BR. Więc nie warto inwestować tylko w BR. Ja mam 50" plazmę i wiele filmów na DVD wygląda całkiem dobrze, ale nie mam doświadczenia z BR. Zakup odtwarzacza BR jest jeszcze przed mną.

Dlatego chciałbym poradzić się jakie według Waszego zdania filmy koniecznie trzeba zobaczyć w technologii BR. To znaczy ze względu na ich jakość obrazu czy dźwięku warto dopłacić do nowej technologii.

Poczytaj sobie tutaj :wink: http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/75961-jaki-film-blu-ray-na-pierwszy-ogien.html
 

KRW

New member
Niedawno kupiłem TV. Ja na razie nie mam odtwarzacza, oglądałem jednak w jakości HD z BRripów kilka filmów które dobrze znam z DVD. Po tych seansach wiem że będę zbierał blu. Ba! Kupiłem już dwa, mimo że odtwarzacz nabędę najwcześniej w przyszłym miesiącu. Pewnie wiele zależy od tego jak wydawca przygotował filmy do BR, bo pewnie są partacze, ale to jest po prostu inna technologia (?) i obraz z płyty przygotowanej pod wydanie HD wygląda inaczej. Pierwsze co mnie uderzyło to głębia której nie ma w DVD (filmy nieprzygotowane pod hd wydają się płaskie), inne odcienie i nasycenie kolorów. Ostrosc obrazu. I nie chodzi o to że film jest nowy. W "Dawno Temu w Ameryce" obraz miał taką głębię że wydawało mi się że oglądam 3d bez okularów:)


Oglądam dużo starych filmów i wiem, że sporo z nich chcę miec/zobaczyc na blu, bo czerpie się z tego nowe, inne doznania. Inna sprawa jak ten film w oryginale, na tasmie wyglądal, bo pewnie zupełnie inaczej niz przerobiony na współczesną technologię ;). Jak wygram w totka to pewnie zrobię sobie prawdziwą sale kinową i będę zbierał filmy na rolkach kinowych żeby sprawdzić jak to naprawdę wyglądało. Ja w sumie lubię wszystkie nośniki z którymi miałem do czynienia, bo każdy ma swój urok, na każdym film wygląda inaczej.


Dla mnie odpowiedź jest prosta: warto zobaczyc te filmy które kochasz, te które podobały ci się od strony wizualnej, które z chęcią zobaczysz znowu. Przy nowych spektakularnych filmach nie ma co się zastanawiać tylko brac najlepsze wydania/kopie.

Z nowych filmów które zrobiły na mnie wielkie wrażenie polecam "Raid 2". Wiem że wydanie blu wyląduje kiedyś u mnie na półce. https://www.youtube.com/watch?v=ivi1G2Vq5d4
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie odpowiedź jest prosta: warto zobaczyc te filmy które kochasz, te które podobały ci się od strony wizualnej, które z chęcią zobaczysz znowu. Przy nowych spektakularnych filmach nie ma co się zastanawiać tylko brac najlepsze wydania/kopie.

No ba,oglądamy pierwszy raz detale,których dawniej nie widzieliśmy...;-)

Z nowych filmów które zrobiły na mnie wielkie wrażenie polecam "Raid 2".

Kolega wie co dobre :D
 

4djmc

New member
Ja zawsze ogladam akcje np szybcy wściekli, transformers itp . Ale to wiadomo co kto lubi dla mnie kino równa sie film akcji co mi z kina ogladać jakies komedie bez żadnego efektu.
 
Do góry