Jaki zestaw wybrać...

magi2

New member
Witam
Przymierzam sie do kupna zestawu kina domowego , pomieszczenie 16m2
Mam przygotowanych kilka zestawów do 3k
Doradzcie , który ewenualnie wybrac:

Denon AVR-X1000 + 5.1 TAGA HARMONY TAV-406 (3736306964)

Yamaha RX-V475 + TAV-606 + TSW-120 (3793124043)

DENON AVR-X1000 + Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP RATY (3796539445)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak masz trochę luzu dla kolumn to możesz wstawić Jamo s606 czy Wharfedale Obsidian, w innym wypadku lepiej zerknąć na Jamo s506 lub Quadral Quintas 5000.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie bardziej odpowiada brzmienie Denona. Przynajmniej porównując niższe modele. Już podstawowe modele Denona mają pełniejsze brzmienie. Najlepiej jakbyś miał możliwość posłuchać.
 

magi2

New member
a jeśli chodzi o głosniki JAMO S606HCS3 i podobne ile miejsca powiiny być ustawione , pytam ponieważ z jednej strony sa meble ( jedna strona głosnika dolega do mebli po drugiej stronie głosnika - po prawej stronie 30cm luzu przy drugim dobry 1 metr nir bedzie to problem
 

collider

New member
Bez reklam
a jeśli chodzi o głosniki JAMO S606HCS3 i podobne ile miejsca powiiny być ustawione , pytam ponieważ z jednej strony sa meble ( jedna strona głosnika dolega do mebli po drugiej stronie głosnika - po prawej stronie 30cm luzu przy drugim dobry 1 metr nir bedzie to problem

Możesz ustawić tak
jamo_s606_hcs_3-_speaker_system_front_1.jpg


lub tak
1212526345nu_017.jpg
 

magi2

New member
a więc temat odpalony wrażenie super zadowolenie oczywiście też
jedno co mnie zastanawia to taki fakt ;
skorzystałem z ustawień przez mikrofon wszystko ok oprócz subwoofera
Głośność jego została ustawiona na -12dB prawie wogóle go nie słychać , przestawiłem recznej na wartość która mi odpowiada , ale po jakimś czasie spowrotem wróciła to tej -12
czy po zmianie recznej ustawień trzeba to jakoś zapisac
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po pierwsze zrób ponownie kalibrację, tylko przed nią delikatnie przycisz suba żeby go tak nie ścięło. U mnie jest tak na godz. 10-tej, ale to też zależy od samego suba. Odnośnie drugiego pytania. U mnie w Onkyo tak jest, że jak zmienię glośność suba po wejściu w główne setup i po zapuszczeniu tonu testowego to ta wartośc jest zachowana, ale jak wejdę w takie szybkie menu ( ustawianie basu, sopranu, głośności suba, centrala itd) to po wyłączeniu ampli ustawienia powracają do pierwotnego stanu po kalibracji.
 

magi2

New member
dzięki za podpowiedz zmienię te ustawienie w ogólnym , a zmieniałem w podręcznym może tu jest problem faktycznie
ja przy kalibracji sub ustawiłem na połowę
 
Do góry