Jaki zestaw stereo do muzyki (amplituner+kolumny)

pumekss

New member
Szukam zestawu stereo:

- budżet około 3000 zł
- amplituner
- dwie kolumny podłogowe (wysokość do 80 cm)
- pokój 5m x 4m
- do słuchania muzyki klasycznej/poważnej oraz trochę rocka i filmów
- z bluetooth
- z WiFi i LAN do Raspberry
- z HDMI do Telewizora, kablówki,

Ewentualnie zamiast kupowania gotowych kolumn myślę o samodzielnym zbudowaniu kolumn tubowych (budżet do 1000 zł)

Co byście proponowali?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poszukaj na rynku wtórnym amplitunerów Haramna HK 3390 /HK 3490 naprawdę świetne klocki o dużej wydajności prądowej więc spokojnie nagłośnisz swój pokój
Alternatywą może być Onkyo TX 8xxx ,miałem okazję bawić się tym amplitunerem i dźwięk robi wrażenie ,paradoksalnie grał lepiej niż wzmacniacz tej firmy .Pod względem brzmienia ten amplituner nie ma żadnych kompleksów w starciu z budżetowymi wzmacniaczami ,a nawet jest od nich lepszy

Odnośnie budowy kolumn - dobry pomysł popieram ,warto zrobić coś samemu Jest forum poświęcone budowie kolumn ,można ściągnąć gotowe projekty
https://ssl.diyaudio.pl/forumdisplay.php/39-Projekty-kolumny
 

pumekss

New member
HK 3490 nie ma wyjść HDMI, na których mi również zależy.
Dobrze jakby amplituner wspierał już DAB/DAB+

Obecnie mam Harman Kardon AVR-151 z JBL Loft 50 i ten zestaw gra naprawdę bardzo dobrze.
Szukam więc czegoś podobnego.

Czytałem o ONKYO TX-8270 ale musiałbym go odsłuchać, no i cena wyższa niż zakładany budżet.

A co sądzisz o Onkyo TX-L20D ?





Poszukaj na rynku wtórnym amplitunerów Haramna HK 3390 /HK 3490 naprawdę świetne klocki o dużej wydajności prądowej więc spokojnie nagłośnisz swój pokój
Alternatywą może być Onkyo TX 8xxx ,miałem okazję bawić się tym amplitunerem i dźwięk robi wrażenie ,paradoksalnie grał lepiej niż wzmacniacz tej firmy .Pod względem brzmienia ten amplituner nie ma żadnych kompleksów w starciu z budżetowymi wzmacniaczami ,a nawet jest od nich lepszy

Odnośnie budowy kolumn - dobry pomysł popieram ,warto zrobić coś samemu Jest forum poświęcone budowie kolumn ,można ściągnąć gotowe projekty
https://ssl.diyaudio.pl/forumdisplay.php/39-Projekty-kolumny
 
Do góry