Jaki zestaw ampli+ 5.0/1 wybitnie do muzyki?

choyli

New member
Witam.

Tak jak w temacie, potrzebuje porady w doborze sprzetu typowo do muzyki. Odsluchalem pare ciekawych sprzetow i do tej pory najbadziej spodobal mi sie zestaw QQ6000+ onkyo. Ale z niewiadomych przyczyn ciagnie mnie do jakiegos HK. Zastanawialem sie nad HK 260, ale moze sa jakies lepsze propozycje. Co do glosnikow jestem calkiem otwarty. Chodzi mi glownie o fronty, z tylu moze byc nawet glosnik, znaleziony na smietniku, aby tylko cos tam bylo. :)

Pokoj do odsluchu ma kolo 22m2, kwota jaka moge wydac to okolice 4k, aczkolwiek wolalbym nie przekraczac tej kwoty. Podzial to 90% muzyka (pink floyd, led zeppelin, red hot c.p., jakis inny Dzem tez sobie zagra.

Wiem ze lepiej by bylo kupic wzmacniacz, ale... Moja zona nie jest takim fanem muzyki w czystym pieknym brzmieniu, a latwiej mi przekonac ja do wydania 4 tysi na kino domowe niz na zestaw (jej zdaniem) "ktory sie do niczego nie nadaje" :)

Prosze o porade i wzięcie pod uwage, ze zupelnie nie zalezy mi na efektach w kinie domowym, a tylko na brzmieniu dziwieku stereo.

Pozdrawiam. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pogubiłem sie, amplituner kina do słuchania stereo? Chyba czeka Cie rozmowa z żoną ;) za tą kwotę kupisz znacznie lepszy zestaw stereo niz 5.1.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Też nie kumam. Przecież jeżeli nie przywiązujesz wagi do kolumn surround i centrala, oraz ich prawidłowego romieszczenia, to efekty kinowe będą kiepskie. Równie dobrze mógłbyś film obejrzeć na zestawie stereo? A do tego na wzmacniaczu stereo o wiele lepiej zabrzmi muzyka niż na kinowym ampli. Zawsze mi się wydawało że kobitom bardziej przeszkadza większa ilość kolumn i całe to okablowanie, niz zgrabne fronty + zestawik stereo?
 

choyli

New member
Hehe. No najlepiej by bylo przekonac zone, ale jak wiadomo z baba sie nie dyskutuje :) .

To nie jest tak ze zupelnie nie zalezy mi na efektach filmowych, aczkolwiek spycham je na boczny tor traktujac to jako ciekawy dodatek niz jako podstawowa funkcje. Dlatego chcialbym kupic lepsze fronty kosztem reszty glosnikow. Natomiast jezeli sprawa ma sie ampli, to chcialbym wlasnie taki ktory najbardziej nadaje sie do muzyki, ale film tez przynajmniej raz na tydzien chcialbym sobie obejrzec.

Ps. Kable nie graja roli bo wszystkie beda puszczone w scianie.

Pozdrawiam
 

bonzz

New member
W sumie rozumiem kolegę i mam w zasadzie podobną sytuację, więc chętnie posłucham porad. U mnie póki co stanęło na denonie 1713 + KEF C7 albo Melodika "back in black" ale nie miałem okazji odsłuchu i dalej szperam po forum. Również zacząłem rozważać zakup droższych frontów + apli na początek i dokompletowania 5.1 w przyszłości i właśnie KEFy i Melodiki wydają mi się do tego ok... śledzę wątek :)
 

collider

New member
Bez reklam
Panuje ogólna zasada by nie mieszać głośników, czyli żeby najlepiej były z jednej serii. Budżet o którym piszesz w przypadku KD nie gwarantuje ci wyjątkowych odczuć w czasie słuchania muzyki (kino jak najbardziej) chyba, że jakość dźwięku stereo nie jest dla ciebie aż tak istotna. Oczywiście można iść na jakiś kompromis i poszukać czegoś co spełni twoje oczekiwania. Cudów bym jednak na twoim miejscu nie oczekiwał bo już wielu się przekonało, że stereo z KD nie przypomina nawet tego co słyszał kiedyś choćby ze starych wież Unitry czy Diory. Oczywiście mówimy tu o zakładanym budżecie bo przy większych pieniążkach zaczyna to być coraz bardziej ciekawe.
 

choyli

New member
Dzieki za odpowiedzi. Z tego co mi piszecie wynika, że ze szkapy pociagowej konia krwi arabskiej nie bedzie. :) I albo zestaw stereo, albo nizsza niz oczekiwana jakosc dzwieku.

Czytam natomiast wiele watkow na forum i czesto piszecie, ze jakis tam ampli zagra lepiej w KD, a inny lepiej w muzyce. I teraz moje pytanie: Czy ktoras z marek tworzacych amplitunery jest w stereo lepsza niz pozostale?
Czy mozna powiedziec ze, do muzyki na przyklad XXX bardziej sie nadaje niz YYY?
Blackninja bardzo poleca glosniki KEF7, jak wypada ich porownanie wlasnie z QQ 6000. Niestety nie mam mozliwosci odsluchania nigdzie tych KEF'ow.

Pozdrawiam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Skoro pytasz się o firmę KD i przyzwoite stereo to... NAD ;) Dla ułatwienia - model "najniższy" to T748 :)

WAF - no o tym powinni na ślubach przed przysięgą przestrzegać :D zaiste w Twoim wypadku współczynnik WAF drastycznie wzrósł ponad przeciętną :D
 

choyli

New member
Jest to jakas propozycja. Niestety wykracza ponad moj budrzet. Bo na glosniki zostal by tylko tysiaczek, a wolalbym poswiecic wiecej srodkow pienieznych na kolumny wlasnie.

Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzieki za odpowiedzi. Z tego co mi piszecie wynika, że ze szkapy pociagowej konia krwi arabskiej nie bedzie. :) I albo zestaw stereo, albo nizsza niz oczekiwana jakosc dzwieku.

Czytam natomiast wiele watkow na forum i czesto piszecie, ze jakis tam ampli zagra lepiej w KD, a inny lepiej w muzyce. I teraz moje pytanie: Czy ktoras z marek tworzacych amplitunery jest w stereo lepsza niz pozostale?
Czy mozna powiedziec ze, do muzyki na przyklad XXX bardziej sie nadaje niz YYY?
Blackninja bardzo poleca glosniki KEF7, jak wypada ich porownanie wlasnie z QQ 6000. Niestety nie mam mozliwosci odsluchania nigdzie tych KEF'ow.

Pozdrawiam.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, które amplitunery są najlepsze w stereo. Najczęściej polecany do stereo jest Harman, Marantz i Denon. Jak ja byłem na odsłuchu to najbardziej pasowało brzmienie właśnie tych amplitunerów. Oczywiście mówię o klasie budżetowej. Ale gusta są różne. Jeśli chodzi o kolumny to wolałbym Kefa C7 niż QQ6000. Rozważ również Melodikę.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam.

Tak jak w temacie, potrzebuje porady w doborze sprzetu typowo do muzyki. Odsluchalem pare ciekawych sprzetow i do tej pory najbadziej spodobal mi sie zestaw QQ6000+ onkyo. Ale z niewiadomych przyczyn ciagnie mnie do jakiegos HK. Zastanawialem sie nad HK 260, ale moze sa jakies lepsze propozycje. Co do glosnikow jestem calkiem otwarty. Chodzi mi glownie o fronty, z tylu moze byc nawet glosnik, znaleziony na smietniku, aby tylko cos tam bylo. :)

Pokoj do odsluchu ma kolo 22m2, kwota jaka moge wydac to okolice 4k, aczkolwiek wolalbym nie przekraczac tej kwoty. Podzial to 90% muzyka (pink floyd, led zeppelin, red hot c.p., jakis inny Dzem tez sobie zagra.

Wiem ze lepiej by bylo kupic wzmacniacz, ale... Moja zona nie jest takim fanem muzyki w czystym pieknym brzmieniu, a latwiej mi przekonac ja do wydania 4 tysi na kino domowe niz na zestaw (jej zdaniem) "ktory sie do niczego nie nadaje" :)

Prosze o porade i wzięcie pod uwage, ze zupelnie nie zalezy mi na efektach w kinie domowym, a tylko na brzmieniu dziwieku stereo.

Pozdrawiam. :)
W takim budżecie to juz z nowym aktualnym i lepszym modelem amplitunera.
Harman AVR270 + QQ6000

Można tez pomyśleć nad smuklejszymi JBL LOFT 50 5,0 , brzmieniowo podobne do Quadrali.
 

tdoman

New member
Jest to jakas propozycja. Niestety wykracza ponad moj budrzet. Bo na glosniki zostal by tylko tysiaczek, a wolalbym poswiecic wiecej srodkow pienieznych na kolumny wlasnie.

Pozdrawiam.

choyli: maglowałem podobny temat przez prawie dwa miesiące - przy okazji remontu i przemeblowania zdecydowałem się zamontować zestaw kina, z tym że u mnie problemem był montaż satelitek ze względu na sofę dosuniętą do ściany niedaleko od drzwi, ale to nieważne. Duże znaczenie ma dla mnie stereo, więc pojechałem na odsłuch wybranych frontów z zestawu 5.1 na ampli Denona ze swoimi płytami audio. No fajnie, grało to dobrze, ampli był jak najbardziej w moim zasięgu cenowym, super. Film z mniejszymi kolumienkami na surroundzie i dobrym centralnym też szedł świetnie. A potem wzięliśmy te fronty i podpięliśmy je do leciwego wzmacniacza Techniksa...

Na tym poprzestanę, właśnie dzisiaj zamówiłem zestaw stereo.

Nie znam się na konkretnych markach i niczego nie polecę, ale doradzam zrobić to co ja - o ile nie jesteś emocjonalnie związany z koncepcją kina domowego tylko traktujesz to jak dodatek. Zaoszczędzisz na satelitkach i centralnym, a dodatkowo kable nie będą ci się plątać.

Pozdrawiam,
td
 

dmk84

New member
Ciężko jednoznacznie stwierdzić, które amplitunery są najlepsze w stereo. Najczęściej polecany do stereo jest Harman, Marantz i Denon. Jak ja byłem na odsłuchu to najbardziej pasowało brzmienie właśnie tych amplitunerów. Oczywiście mówię o klasie budżetowej. Ale gusta są różne. Jeśli chodzi o kolumny to wolałbym Kefa C7 niż QQ6000. Rozważ również Melodikę.

A jak w stereo wypadają ampli Pioneera? Konkretnie model vsx828! czy przeciętnego Kowalskiego zadowoli czy są inne modele/firmy w podobnej cenie co będą się sprawowały lepiej!?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja odsłuchiwałem niskie modele chyba 4xx i 5xx i wtedy wybrałem Denona 1611. Brzmienie Pioneera było za płaskie, pewnie po kalibracji byłoby lepiej. Wyższych modeli nie słyszałem.
 

collider

New member
Bez reklam
Musisz sobie uświadomić, że amplitunery nie są stworzone do stereo. To jest inna filozofia i inne przeznaczenie. Oczywiście będąc urządzeniami wieleofukcyjnymi służą również do odtwarzania muzyki. Jednak w żaden sposób nie mogą się równać z wzmacniaczami stereo. Oczywiście jak ktoś ci tu będzie przyrównywał ampek za 3 czy 4tyś do wzmacniacza za 1tyś to faktycznie będziemy mówić o porównywalnym stereo. Jednak w przybliżonych budżetach wzmak miażdży KD. Wymieniłeś tu Pioneera. Będzie grał podobnie jak większość ampków z tego przedziału. Jeden ci powie, że mu pasuje drugi ci powie, że kupuj Denona. Wszystko zależy od twoich preferncji, zastosowanych głośników czy nawet pomieszczenia.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie trzeba odsłuchać. Ja Po namowach wybrał bym to co by mi nie odpowiadało i zdałem sobie z tego sprawę gdy wybrałem się na odsłuch:), a tak wybrałem to co mi odpowiadało najbardziej w założonym budżecie. To do czego byłem namawiany w ciemno był by to chyba najgorszy wybór:)
 
Do góry