Jaki Zestaw 5.1 Do Ampli Onkyo Tx-sr805 ?

najdenoff

New member
Witam ,
pare tygodni temu zamówilem sobie w/w ampli
zastanawiam sie jaki zestaw do niego dobrać ( pokój ok. 23m, filmy 60%, muza 40%-czarna muza, house-electro-funky takze brzmienie ma byc dynamiczne i drumnbass
icon_smile.gif
)
najchetniej bym wydał max 3tys zł ale nie jest to ostateczny limit ( 4tys maxxx )
ciekawie w teorii zapowiadają się jamo c 607-ktos je słyszał jak grają?
dali concept 8 ponoć super ale za drogie...
myslałem tez o klipsch reference 52, 62...
czekam na porady i propozycje
Pozdrawiam
 

p0is0n

New member
w tej cenie polecam 4ohmowa wersje Audio Academy Hyperion, ew nizsze modele np Phoebe. Wciagaja te Jamo jedną dziurka od nosa ;)
No i konstruktor kolumn to mily profesjonalista, ktory zawsze Ci cos doradzi.
 

BD

Member
Bez reklam
taki jak w moim podpisie i bedziesz w pelni zadowolony tylko nie wiem czy w ustalonej kwocie sie zmiescisz ......
 

jacekpiwo

New member
:roll:A jaki zestaw 5.1 lub 7.1 w poradzilibyście do 5tys. :roll: (no może ciut droższy) do bluesa, rocka itp i filmów 50/50 - pokój ok. 20m2.

Pozdrawiam
 

najdenoff

New member
witam ponownie,
jednak mam jamo c 607+sub 250
kupiłem ten zestaw po bardzo atrakcyjnej cenie-mysle, ze bede zadowolony :) dam znac jak podłączę wszystko-jeszcze pozostał mi zakup plazmy i plejaka i duże dziecko bedzie happy ;)
Panowie, Panowie-> niedocenione itp. muzyka jaka napisałem bedzie najczesciej choc nie zapominam na czym sie wychowalem jako nastolatek : reggae, punk rock, hardcore, metal :) janis joplin czasem tez posłucham itp itd hihi
pzdr
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
najdenoff napisał:
nie zapominam na czym sie wychowalem jako nastolatek : reggae, punk rock, hardcore, metal :) janis joplin

taki porzadny gosc... onkyo 805-i sprzet dobry....i na piratach mkv chcesz jechac?! a feeee....:twisted:
 

najdenoff

New member
nie popadajmy w paranoje-pytam z ciekawosci-przeciez moge raz przetestowac-znajac zycie stwierdze, ze jakos zdecydowanie gorsza i oleje temat :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tak na powaznie- nie jestem zadnym moralizatorem i jesli piracka kopia jest identyczna jakosciowo z orginalem - to....
ale jesli jest to taka sama kaszana jak divx z dvd...... to nie po to kase na sprzet wydaje zeby pozniej sie takim shitem ekscytowac...
 

najdenoff

New member
Dokładnie tak-zgadzam sie z tobą.
Mi chodziło bardziej o format blue ray ripp niż mkv poniewaz z doświadczenia wiem, że dobry dvd ripp nie jest zły ( na komputerze ).
Jak najbardziej popieram to co mówisz: jak sie daje na KD przykladowo 5tys i na tv drugie tyle to nie po to aby oglądac na tym divxy i sluchac mp3 128kb hihi
 

jacekpiwo

New member
A co myślicie o Klipsch F-3 Htb. Czy ktokolwiek miał możliwość posłuchania tego zestawu. Czy to by się nadawało do 20 m pomieszczeń?
 

ieiasu

New member
Jestem również na etapie wyboru ampli jak i kolumn 5.1. Wczoraj słuchałem w Saturnie Onkyo 806 z Klipschem F3. Do odsłuchu dostałem płytę testową (dedykowaną: jazz, funky, ponad 40 różnych kawłków) i mogłem pobawić się dźwiękiem. Dynamika kolumn satysfakcjonująca, góra dobra, trochę mało dołu. Ja szukam kolumn z dużą średnicą, mocnymi ale miękkimi basami, również z miękką górą, dlatego nie do końca przypadły mi te kolumny (cena 3.800 za 5.0). Tą samą muzę odłuchiwałem na Denonie i Paradigmach no i tu była rewelacja, tylko ta cena kolumn jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Przy okazji, może ktoś pomoże mi w doborze i kupnie sprzętu?:(
 

don111

Banned
Paradigmy są przecież niewiele droższe, chyba że masz na myśli serię Studio ;)
jest jeszcze opcja z Monitor Audio BR, one grają bardzo podobnie jak Paradigm Monitor v5, tylko nieco łagodniejsza góra pasma

najlepiej zapytaj o cenę Blackninja, te zestawy niewiele drożej pownny u niego wyjść

możesz też sprawdzić Heco Metas 500 / 700 i Yamahy NS 555 / NS 777 - te ostatnie grają bardzo miękko, mają chyba najlepszy bas, średnica i góra bardzo łagodna kosztem szczegółowości dźwieku (do jasnego wzmacniacza mogą być ok)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
najdenoff napisał:
witam ponownie,
jednak mam jamo c 607+sub 250
kupiłem ten zestaw po bardzo atrakcyjnej cenie-mysle, ze bede zadowolony :) dam znac jak podłączę wszystko-jeszcze pozostał mi zakup plazmy i plejaka i duże dziecko bedzie happy ;)
Panowie, Panowie-> niedocenione itp. muzyka jaka napisałem bedzie najczesciej choc nie zapominam na czym sie wychowalem jako nastolatek : reggae, punk rock, hardcore, metal :) janis joplin czasem tez posłucham itp itd hihi
pzdr

Cześć,
jak wszystko wytestujesz to napisz o Twoich odczuciach z tym zestawem jamo :) Jestem w trakcie przebudowy kina i pod mojego denona2809 myślę właśnie o zestawie jamoc607 lub jbl es. Przed zakupem i odsłuchem chcę zebrać jak najwięcej opini :)
 
Do góry