Jaki wzmacniacz kupic

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jak duże pomieszczenie? czy amplituner tylko do kina czy też do muzyki? jeśli tak to jakiej? i jakie kolumny będą do niego podpięte?
 

marioros

New member
W tej chwili posiadam wzmacniacz Technics SU-V10x i wyzej wymienione kolumny.Teraz chciałbym kupic amplituner dk i czy jest opcja spiecia tych dwoch urzadzen.Jezeli jest taka opcja to kupilbym tanszy amplitune i do tego nowe glosniki.Czekam na informacje.
 

robertpos

New member
Pytanie o szum wentylatorów

Witam!


Chciałem dołączyć się do dyskusji. Czy może ktoś (spodziewam się, że np. 'blackninja') podsumować, które z amplitunerów w kwocie podanej na wstępie, czyli 3-4 tys., nie posiadają chłodzenia z użyciem wentylatorów? Interesuje mnie tylko chłodzenie pasywne, czyli po staremu poprzez radiator.

Dodatkowo, dla modeli w których wentylatory występują, jak wygląda ich załączanie? Czy przy małej głośności, lub np. w trybie stereo (muzyka), amplituner daje radę wychłodzić się pasywnie?

Dla mnie przynajmniej, w trybie kina domowego szum wiatraczka oczywiście nie ma znaczenia. Ale irytujące jest, kiedy wieczorem, zapuszczę cicho muzyczkę, i w tle słychać szum pracującego wentylatora, który z upływem miesięcy staje się coraz bardziej doniosły (poprzez osiadający kurz, zużywające się łożyska itp.).


Pozdrawiam!
Robert.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co mi się wydaje to Yamahy nie posiadają wentylatorów, ale moge się mylić. Nie wiem skąd masz takie uprzedzenia co do chłodzenia wentylatorem, ale ja mam ampli Onkyo ok 1,5 roku i nic nie słyszę nawet przy cichym słuchaniu w nocy. Pamiętam jak ludzie kiedyś pisali o szumach w jakimś modelu HK. Teraz większośc ampli ma takie chłodzenie i nawet po latach pracy nikt nie narzeka na szumy wiatraka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam stare modele wzmacniaczy Technicsa tam "chodziły" wiatraki , ,jeżeli chodzi o amplitunery to raczej muszą być wiatraki ze względu na ścisk samych elementów w środku i wymiary samego amplitunera (np.wersje slim ) .Ja mam blu-raya Sony tam procesor jest chłodzony za pomocą wiatraka i niestety przy cichym słuchaniu słychać szelest
 
Ostatnia edycja:
Do góry