Jaki wzmacniacz do jbl 190

roger86

New member
Witam zastanawiam się nad wzmacniaczem do tych kolumn i nie wiem jaki kupić i też jaki odtwarzacz cd chodzi mi o to ze by wzmacniacz maksymalnie wykorzystał możliwości 190 posiadam ogólnie zestaw 5.1 jbl studio 1 z amplitunerem onkyo 616 pomieszczenie około 20 m2
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku wzmacniacza stereo idealnym rozwiązaniem byłby Harman ,a jako cd również Harman HD 980 .Korzyść jest podwójna bowiem oba urządzenia brzmią razem lepiej niż każde z nich osobna

Z innych wzmacniaczy Xindak A-06(ok.1500zł ) to taki chiński czołg, ale z dobrym dźwiękiem
Kompletną propozycją może być Vincent SV 129 + CD 4 (1900zł + 2400zł ) to znakomicie brzmiący duet ,który potrafi napędzić nawet dużo lepsze kolumny
 

roger86

New member
dostałem od znajomego takie kabelki czy pod ten wzmacniacz będą odpowiednie audioquest indigo+ a i czy różnica w dźwięku będzie dużo lepsza nisz przy ampli onkyo 616 słucham muzyki w jakości flac bo nie wiem czy warto inwestować pieniądze z góry dziekuje i pozdrawiam

wzmacniacz harmana
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Piszesz post pod postem ,aż trudno się połapać

Jasne że kable Audioquest będą lepsze od takich zwykłych , zakładając ,że używasz zwykłych kabli to nawet na amplitunerze Onkyo muzyka powinna brzmieć lepiej , wiadomo że po wymianie okablowania nie należy oczekiwać cudu ,ale skok jakościowy na pewno nastąpi i taka wymiana ma sens

Wzmacniacz Harmana jest dobrym wyborem w przypadku tych kolumn to prądowo wydajne klocki w miarę z poprawnym dźwiękiem .Można zrezygnować z tradycyjnego odtwarzacza CD i zainwestować w jakiś porządny odtwarzacz plików ,zwłaszcza że w przypadku plików hi-res ma to sens ,wiele takich plików szczególnie 24 bitowych brzmi lepiej niż analogiczne nagrania na tradycyjnych płytach .Niedługo na rynku można się spodziewać plików 32 bitowych to może być prawdziwa rewolucja ,która dobije płyty kompaktowe
 

roger86

New member
te kabelki mam teraz pod podpięte do kolumn i głośnik centralny QED PERFORMANCE Przewód głośnikowy 79 STRAND [2 x 2.5mm2] a powiec mi jesteś w stanie polecić jakiś odtwarzacz plików godny uwagi
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Raczej watpie ze w najblizszym czasie cos dobije CD Audio. Co z tego ze wchodza nowe formaty jak ich dostepnosc jest raczej slaba. Znasz jakis sklep w polsce z leganla muzyka we Flac 24bit? Z tym dzwiekiem "HD" nie jest tak jak kiedys z kaseta audio i CD, kaseta video i DVD, potem przejscie na HD kiedy roznica w jakosci byla diametralna nie wspomne o wygodzie. To samo jest z DTS HD ktory juz nie powala tak jakoscia w porownaniu do zwyklego DTS 1,5Mb, ktory wg. mnie do domowych zastosowan jest wystarczjacy.
 

roger86

New member
a który odtwarzacz plików audio byście polecili i jeszcze jedno ja posiadam plazmę panasonica 50st50e która czyta flac a morze podłączyć dysk pod telewizor a z telewizora optykiem do wzmacniacza hk 3490 jak by to grało waszym zdaniem proszę o szybką odp i czy faktycznie jest sens inwestować w ten wzmacniacz hk 3490 czy różnica w stereo miedzy hk 3490 a amplitunerem onkyo 616 będzie taka duża
z góry dziękuje za odp i pozdrawiam

PROSZĘ O pomoc

a który odtwarzacz plików audio byście polecili i jeszcze jedno ja posiadam plazmę panasonica 50st50e która czyta flac a morze podłączyć dysk pod telewizor a z telewizora optykiem do wzmacniacza hk 3490 jak by to grało waszym zdaniem proszę o szybką odp i czy faktycznie jest sens inwestować w ten wzmacniacz hk 3490 czy różnica w stereo miedzy hk 3490 a amplitunerem onkyo 616 będzie taka duża
z góry dziękuje za odp i pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Na mój gust takie połączenie jest raczej bez sensu .Plazma służy do oglądania i niech tak pozostanie

Amplituner Harman HK 3490 jest nową wersją modelu 3390 , dźwiękowo niczym się nie różnią ,nowszy ma gniazdo cyfrowe .To bardzo dobrze brzmiące klocki o naturalnym ,swobodnym dźwięku .Co ciekawe głównym atutem jest kultura brzmienia ,Harman nie ładuje basem ,ani nie ma dynamiki powodującej spadanie obrazów ze ścian .O prawdziwych walorach można się przekonać po podłączeniu gramofonu wtedy ujawnia się naturalna barwa co szczególnie słychać w przypadku głosów ,również stereofonia jest na bardzo dobrym poziomie .Wśród amplitunerów stereo to zdecydowany faworyt dla osób poszukujących poukładanego dźwięku w dobrej cenie

Z odtwarzaczy plików w "normalnej cenie" i fajnym dźwięku dobrym wyborem jest np.Popcorn (ponad 1000zł ) bez dysku . Nieźle zbudowane urządzenie na procesorze Sigma Designs i przetworniku c/a opartym na kości japońskiego AKM
Oczywiście można kupić lepszy odtwarzacz jak choćby Linn ,Blacknote ale potrzeba grubszego portfela
 

roger86

New member
ale teraz pytanie czy na tym hk 3490 będzie bardzo duża różnica w stereo niz na tym ampli onkyo 616 kumpel ma jutro do mnie wlecieć z wzmacniaczem hk 980 ale piosenki polecą z kompa jestem ciekaw czy będzie różnica a jestem tez ciekaw jak w stereo by sie sprawdziły kolumny dali zensor7 i monitor audio bx7 w porównaniu do tych jbl studio 190 muzyka rock ,pop , np. scorpions ,tina turner, ac dc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myslę że różnica będzie spora na korzyść wzmacniacza. Jak osobiście szukałem wzmacniacza, to praktycznie wszystkie co odsłuchałem lepiej grało od mojego Onkyo 608 i to dość sporo lepiej. Do tego typu muzyki co słuchasz JBL są dobre, ale jeśli o mnie chodzi to uważam że dużo bardziej muzykalne są Dali i MA, chociaż może już bardziej ułożone od JBL. Ostatnio jakiś kolega w innym temacie też szukał kolumn pod rock a nawet metal i Zensory mu przypasowały, chociaż jeszcze pisał że musi porównać z innymi kolumnami. Wszystko kwestia gustu.
 

roger86

New member
a jak wygląda sprawa gramofonu nawet o tym nie myślałem ale jak jest taka dobra jakoś dźwięku a taki w miarę do tego hk 3490 ile by kosztował
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ampli ma przedwzmacniacz gramofonowy i to nie najgorszy ,świetny jest dźwięk po jego podłączeniu ,i jeszcze ma wejście na suba jakby komuś było mało wrażeń

Rozpiętość cen jest duża .Z nowych najtańszy nowy model Pro-Ject ok.850zł z tym że jest to 100% manual ,z innych za trochę większe pieniądze Thorens ,Dual i popularniejsze jak Marantz ,Denon
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wręcz zamęczasz pytaniami :)

Dźwięk analogowy jest zupełnie inny niż cyfrowy .Analog ma w sobie ciepło ,urok i finezję to trzeba polubić .Dźwięk cyfrowy jest bardziej efektowny niż analogowy ,kompakt lepiej odtwarza wysokie częstotliwości

Trzeba też jasno powiedzieć ,że wymaga to pewnych poświęceń ,o płyty analogowe trzeba dbać ,często też sprawiają kłopoty przy odtwarzaniu .Na brzmienie wpływa szereg czynników jak konstrukcja gramofonu ,ramienia (długość) ,rodzaj wkładki (szlif igły ) umiejscowienie gramofonu ,rodzaj maty - zmiennych jest bardzo dużo

Odtwarzacz HD 980 Harmana to bardzo dobre źródło o świetnej analityczności i wysokich tonach .Bez wątpienia jeden z faworytów w swoim przedziale cenowym
 
Do góry