Jaki wzmacniacz do Jamo C407?

mcbob

New member
Witam mam pokoj 15m2 i zakupilem Jamo C407 podlaczone do Onkyo tx-505 teraz czas na wymiane. Onkyo podlaczone do komputera (Asus Xonar DX karta muzyczna optycznie). Ogolnie slucham muzyki/kino 80/20 pop, rock, muzyka elektroniczna i jaki do tego kupic wzmacniacz stereo z optycznym wejsciem? Myslalem o Yamaha RX-797 co o tym sadzicie.
Z gory THX, pozdrawiam.
 

franeek

New member
Ile kasy ?????

dla przykładu Ampli stereo HK 3490 ma wejście optyczne - wzmacniacz HK 980 już nie ..................
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
i 2 koła w kieszeni ;) na źródło CD i pełen wypas :p

tak szukałem i nie znalazłem sprzęciku co ma wyjścia cyfrowe i nie zowie się Ampli ;)
 

mkk1

New member
onkyo a-5vl
naim nait 5i
sony ta501es, 1200 es
ze straszych sony 630esd, 650 esd
aa map305 da
marantz pm75

To tak na szybko :)
M
 

slimakxx

New member
witam posiadam od pewnego czasu jamo c407+c403+c400+sub650 + i do tego onkyo 607. Ponieważ stać mnie już na zakup onkyo 808(180w przy 6ohm)-który miał byc docelowo. Zauważyłem pewien problem. O ile fronty max 220w to sur+center mają max 140w. Moje pytanie brzmi czy onkyo ich nie uszkodzi? Za odpowiedź z góry dziękuję.
 

Skunek83

New member
Powiem Ci że nigdy nie jest tak, że amplituner ma równą moc np. 7x180w tak jak to podają producenci, te 180w może mieć przy podłączonych 1 lub 2 kanałach,a z każdym dodatkowym kanałem ta moc uchodzi.
Gdy podłączysz wszystkie kanały wtedy zasilacz nie jest w stanie dostarczyć tyle mocy na każdy kanał i pewnie ta moc spadnie do np. 7x130w
Pozdrawiam
 
Do góry